Maria matka Jezusa

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Agnieszka

Re: Maria matka Jezusa

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 10:41 pm

bernard pisze:
Agnieszka pisze:Bernardzie ale piszemy tu o Maryji która umarła więc nie jest to osobny wątek bo również tyczy się omawianej tu Maryji.

Maria jest teraz z Bogiem wiec jest jak najbardziej żywa.
Żadnych przedmiotów które są dziełem ludzkich rąk nie można używać do modlitw - ani całować medalików, krzyży , do szczerych modkitw wystarczy umysł i serce .

Wystarczy umysł i serce powiadasz ? Tzn ze ciało nie może brać udziału w modlitwie ?

Krzyż poza tym był narzędziem męki i śmierci , wielkim cierpieniem . Ukrzyżowanie było kara rzymską - więc jak można całować narzędzie śmierci? Nie pojmuje!

Krzyż jest paradoksalnie wyrazem największej miłości naszego Pana do nas. Nie pojmujsze tego ?

Wybacz Bernardzie ale Maryja umarła - jej już nie ma , tak samo jak nie ma jakichś świętych Antonich , Krzysztofow itp.
Ciało w sensie ze możemy np. ukleknac jeśli możemy / bo osoby niepełnosprawne nie mogą tego uczynić , ale nie przed obrazami i martwym przedmiotami - bo to jest balwochwalstwo.
To perzelana krew Chrystusa i sam Chrystus jest wyrazem miłości - nie narzędzie zbrodni.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 22, 2017 12:40 am

http://www.teologia.pl/m_k/zag09-12.htm
To jest dopiero "mistrzostwo świata" - co wypisują teolodzy .
Czcząc Maryję równocześnie uwielbiamy Boga..... ". Coś takiego!
"Oddawanie czci Matce Bożej , polega na milowaniu jej , okazywaniu wdzięczności , NA PROŚBIE O POMOC.....".
To mamy Maryję prosić o pomoc? A cóż ona może???????
Później jest o naśladowaniu Maryji - szkoda , że to Chrystus nie jest w centrum uwagi i jedynym najwspanialszym godnym naśladowania.
"DOBRY Bóg cieszy się ze czci okazywanej Jego świętym.....". BZDURA! NIE BIBLIJNE!
"Kult świętych wyraża naszą miłość do nich i PODZIW DLA BOGA - ICH STWÓRCY I ZBAWICIELA." INDOKTRYNACJA!
Kult tzw. świętych jest OBRZYDLIWOSCIA W OCZACH BOGA I BALWOCHWALSTWEM!
Końcówka totalnie mnie rozbroila!
Prosić św Jozefa aby wyprosił dla nas dar miłości do Maryji i przykład MODLITWY DO JÓZEFA.......
Nie ogarniam! Jestem w szoku! :shock:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 22, 2017 10:37 am

Bernardzie , moim celem nie są absolutnie zarzuty do Ciebie lecz do KRK który przysłonil Chrystusa Maryja i innymi świętymi wmawiając jednocześnie swoim wiernym , że jest to właściwe i podoba się Bogu. Znam wielu wartościowych katolików, wspaniałych ludzi i nie twierdzę , że są to źli ludzie tylko dlatego , że należą do KRK ; jednak nie mogę zaakceptować tego co czynią i w jaki sposób - niezgodny z Biblią nauczają przywódcy kościołów dlatego też moje "działo wystrzeliłam" do KRK , KP i być może innych kościołów których nauczan nie znam , absolutnie nie do Ciebie Bernardzie.
Pozdrawiam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz sty 22, 2017 2:23 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:14 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » pn sty 23, 2017 10:09 am

Agnieszka pisze:http://www.teologia.pl/m_k/zag09-12.htm

Pełen tekst zaś brzmi : ,,Czcząc Maryję, równocześnie uwielbiamy Boga, ponieważ Jej wspaniałość jest dziełem Jego łaski"
Jest różnica w wymowie tekstu? Jest to zgodne ze Słowem Bożym :
20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła Rz 1,20
Święci zaś są dziełem Boga .

"
Oddawanie czci Matce Bożej , polega na milowaniu jej , okazywaniu wdzięczności , NA PROŚBIE O POMOC.....".

Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwegoJak 5,16
Ciekawe ze w czci akcentujesz tylko prośby. Zauważ że tekst mówi ze cześć dla Marii polega ,, przede wszystkim na naśladowaniu Jej świętości i doskonałości."

Później jest o naśladowaniu Maryji - szkoda , że to Chrystus nie jest w centrum uwagi i jedynym najwspanialszym godnym naśladowania.

Apostoł Paweł uczył Bądźcie moimi naśladowcami. Dlaczego nie Chrystusa?
Co więcej : Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! A co z Chrystusem?

"DOBRY Bóg cieszy się ze czci okazywanej Jego świętym.....". BZDURA! NIE BIBLIJNE!

Odpowiedź masz powyżej.
Kult świętych wyraża naszą miłość do nich i PODZIW DLA BOGA - ICH STWÓRCY I ZBAWICIELA." INDOKTRYNACJA!

Juz mówiłem, świeci są dziełem Boga. Chwaląc dziela Boga oddajemy Mu chwałę? Rz 1,20

To co powyżej opisałem wpisuje się w obrzydliwości oczach Boga ?

Prosić św Jozefa aby wyprosił dla nas dar miłości do Maryji i przykład MODLITWY DO JÓZEFA.......

Dlaczego nie wspominałaś o tym : ,,Proszę Cię, Jezu, który doskonale kochasz swoją Matkę, o to, abym i ja kochał Ją podobnie jak Ty. Amen".

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 12:28 pm

bernard pisze:
Agnieszka pisze:http://www.teologia.pl/m_k/zag09-12.htm

Pełen tekst zaś brzmi : ,,Czcząc Maryję, równocześnie uwielbiamy Boga, ponieważ Jej wspaniałość jest dziełem Jego łaski"
Jest różnica w wymowie tekstu? Jest to zgodne ze Słowem Bożym :
20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła Rz 1,20
Święci zaś są dziełem Boga .

"
Oddawanie czci Matce Bożej , polega na milowaniu jej , okazywaniu wdzięczności , NA PROŚBIE O POMOC.....".

Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwegoJak 5,16
Ciekawe ze w czci akcentujesz tylko prośby. Zauważ że tekst mówi ze cześć dla Marii polega ,, przede wszystkim na naśladowaniu Jej świętości i doskonałości."

Apostoł Paweł uczył Bądźcie moimi naśladowcami. Dlaczego nie Chrystusa?
Co więcej : Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! A co z Chrystusem?

Odpowiedź masz powyżej.
Kult świętych wyraża naszą miłość do nich i PODZIW DLA BOGA - ICH STWÓRCY I ZBAWICIELA." INDOKTRYNACJA!

Juz mówiłem, świeci są dziełem Boga. Chwaląc dziela Boga oddajemy Mu chwałę? Rz 1,20

To co powyżej opisałem wpisuje się w obrzydliwości oczach Boga ?

Dlaczego nie wspominałaś o tym : ,,Proszę Cię, Jezu, który doskonale kochasz swoją Matkę, o to, abym i ja kochał Ją podobnie jak Ty. Amen".

Bernardzie , końcówka brzmi tak "Święty Józefie, Oblubiencze Bogurodzicy , wypros dla nas u Boga tak wielką miłość do Maryji , jak wielka była Twoja miłość do niej. Amen"
Bez komentarza.
Mylisz pojęcia - podziwiać dzieła Boże , to jak przepieknie stworzył świat : góry , morza , lasy itd. , a nie oddawać im cześć , klekac przed tymi stworzeniami i modlić się np. do słońca czy księżyca.
Wcześniej napisałam Ci wersety , że dla Boga taka forma czci jest obrzydliwoscia i wprost nazywa takich ludzi głupimi - którzy zamienili chwałę ŻYWEGO BOGA na martwe figurki, stworzenia....
To bądź w takim razie nasladowca Maryji a potem Jezusa który został zepchniety przez KRK gdzieś na dalszy plan a na piedestale wznosi się królowa Polski w koronie - Maryja przed którą klekajcie narody.
A gdzie BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO CHRYSTUSOWI o którym mowa w Biblii?????

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 12:37 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:15 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 12:46 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:16 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sty 23, 2017 1:06 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2017 10:16 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » pn sty 23, 2017 3:11 pm

Agnieszka
Bernardzie , końcówka brzmi tak "Święty Józefie, Oblubiencze Bogurodzicy , wypros dla nas u Boga tak wielką miłość do Maryji , jak wielka była Twoja miłość do niej. Amen"

Dlaczego pominełas modlitwę do Jezusa?
Mylisz pojęcia - podziwiać dzieła Boże , to jak przepieknie stworzył świat : góry , morza , lasy itd. , a nie oddawać im cześć , klekac przed tymi stworzeniami i modlić się np. do słońca czy księżyca.

Toteż nikt nie modli się do tych rzeczy.
Wcześniej napisałam Ci wersety , że dla Boga taka forma czci jest obrzydliwoscia i wprost nazywa takich ludzi głupimi - którzy zamienili chwałę ŻYWEGO BOGA na martwe figurki, stworzenia....

Nikt nie zmienia chwały Boga na stworzenie.

To bądź w takim razie nasladowca Maryji a potem Jezusa który został zepchniety przez KRK gdzieś na dalszy plan a na piedestale wznosi się królowa Polski w koronie - Maryja przed którą klekajcie narody.
A gdzie BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO CHRYSTUSOWI o którym mowa w Biblii?????

Chrystus jest zawsze pierwszy !
Podaj gdzie ktoś uczy ze Maria czy inni święci są po Chrystusie ?

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”