Kościół ewangeliczny

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
bernard

Re: Kościół ewangeliczny

Postautor: bernard » pt sty 20, 2017 2:58 pm

Agnieszka pisze:
bernard pisze:Heh ....
Nie czytasz wypowiedzi wspolrozmowcow.

NIC NIE MÓWIŁEM O KRK LUB INNYCH KOŚCIOŁACH !!!

Pytałem się o wspólnoty opisane w NT .Odniesiesz się ?

Już się odniosłam. Czytaj uważnie.

Nie odniosłaś się . No ale jak uważasz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 3:03 pm

Bernardzie , napiszę Ci jeszcze w ten sposób : Wszystkie te królestwa ziemskie upadły jak zapewne orientujesz się w historii. Dlaczego upadły? Bo nie były z Boga.
To nie w denominacji jest zbawienie tylko w Chrystusie , ale jeżeli ktoś przynależy do jakiejś określonej grupy - nie moja sprawa , każdy czyni to jak chce i jak czuje; tylko niech nikt nie wmawia , że trzeba koniecznie gdzieś przynależec , albo jeszcze , że to / tu jest prawdziwy kosciol Boży i otwierają nam drzwi :-) ;-)
Ja przedstawiłam tylko co denominacjie potrafią uczynić by przyciągnąć do siebie ludzi ; ale można i bez denominacji przybliżyć się do Chrystusa.
Kiedyś nawet śJ napisał mi w prymitywny sposób , że jak nigdzie nie przynależe do pochodzę od małpy - uśmiechnęłam się tylko sama do siebie......

bernard

Postautor: bernard » pt sty 20, 2017 3:12 pm

Wszystko to nie ma nic wspólnego z tematem.
Sorry, ale nie mam ochoty na ten sposób duskusji.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 3:16 pm

bernard pisze:
Agnieszka pisze:
bernard pisze:Agnieszko , przecież nikt tu o Kościele jako budynku nie mówi. Temat jest całkiem inny
Twoje ,,opiniowanie" forum jest nie na miejscu.

Nie opiniuje Bernardzie absolutnie forum - bo mam ogromny szacunek do gospodarza forum . Forum to nie organizacja definiowana jako całość i jedność czy jednomyślnoc ; -) Są w nim poszczególne jednostki - które manifestuja swoje tzw. nawrócenie a innym swoją "troską" ublizaja. Widzisz teraz różnicę?
Możesz też zajrzeć ku przypomnieniu co napisałam o sobie przychodząc tutaj na forum . Czy ogłosiłam siebie nawrocona cokolwiek to pojęcie znaczy?
P.S. Nie lubię tego słowa :-) - to tak na marginesie , wolę przbliżanie się do Chrystusa niż nawrócenie ;-)

??? A czy ktoś mówi o nawróceniu?

Bernardzie , napisałam o tym , bo jedni nawrócili się w organizacji sJ , inni w KRK , czy KP , a jeszcze inni w KE ;-)
Tak więc sam widzisz ile tych nawrócen ;-) To tak jak ile rodziców tyle wychowan ;-)
Czy zatem kościoły prowadzą nas do Chrystusa czy sam Chrystus do siebie ? Każdy znajdzie swoją drogę :-) ;-) Jedni bezpośrednio do Chrystusa inni pośrednio :-) ;-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 3:19 pm

bernard pisze:Wszystko to nie ma nic wspólnego z tematem.

Ok Bernardzie , rozumiem - masz przecież wolną wolę.
P.S. Ja uważam, że dużo wspólnego z tematem maja denominacjie i ludzie odnajdujący się bądź nie w tychże kościołach - temat rozbudowany :-)

bernard

Postautor: bernard » pt sty 20, 2017 3:22 pm

Agnieszko, masz notoryczny zwyczaj nietrzymania się omawianego tematu .
Tematem zaś nie było nawrócenie.

Albo się trzymamy tematu albo zamykamy wątek.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt sty 20, 2017 3:50 pm

bernard pisze:Wszystko to nie ma nic wspólnego z tematem.

Barnard. Ja też odpuściłem. Dyskusja ma sens wówczas gdy mamy WSPÓLNE KRYTERIUM oceny, co jest prawdą i co jest słuszne. Jeżeli mam dyskutować na podstawie tego co KTOŚ MA W GŁOWIE, mija sie to z celem. Nie mówię tu o Tobie, bo pomimo znacznej różnicy doktrynalnej między nami, całkiem miło mi się z Tobą gawędzi ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 4:16 pm

bernard pisze:Agnieszko, masz notoryczny zwyczaj nietrzymania się omawianego tematu .
Tematem zaś nie było nawrócenie.

Albo się trzymamy tematu albo zamykamy wątek.

Zawsze można przenieść wpisy do tematu o nawróconych :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 4:35 pm

P.S. Nawróconych co MAJĄ W GŁOWIE cel aby oceniać nawet tych których się nigdy nie widziało i nie słyszało a swojej belki w oku nie dostrzegać i rozglaszać wszem i wobec o swoim nawróceniu.
Pisać o moim mężu który również nie miał nic wspólnego z omawianym tematem.
Jak to dobrze jest dostrzegać moje błędy a swoich nie widzieć.
Dziękuję.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt sty 20, 2017 5:31 pm

Agnieszka pisze: ... wolę przbliżanie się do Chrystusa niż nawrócenie ;-) .

Witaj Agnieszko... :)
Nie było mnie tu dawno,więc masz prawo mnie nie znać... Czytam Twoje wpisy i próbuję Cię zrozumieć,tym bardziej że również jak i Ty byłam SJ ...i to bardzo długo,bo ponad 30 lat.
Dziś wraz z mężem,który też był SJ należę do Chrystusa nie będąc członkiem żadnej denominacji czy kościoła.
Ale chętnie bywamy gościnnie na nabożeństwach w róznych grupach i wcale nam to nie przeszkadza,że róznimy się w pogladach i to znacznie.
Piszesz,że wolisz przybliżanie się do Chrystusa aniżeli nawrócenie...
Jednak jak doswiadczenie uczy....nie można przybliżyć się do Chrystusa bez nawrócenia.
Nie ma odpuszczenia grzechów bez nawrócenia.

Dz 3:19 bp "Starajcie się o wewnętrzną przemianę, nawróćcie się, a zostaną zgładzone wasze grzechy;"
Uznajesz ten fakt,że nawrócenie jest konieczne?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”