Kościół ewangeliczny

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Kościół ewangeliczny

Postautor: Ann78 » sob sty 21, 2017 9:25 am

Agnieszka pisze:Tak Morwo mój ojciec jest śJ - pisałam o tym ale już nie pamiętam w jakim wątku.
Tak szybko jeszcze raz wspomnę , że moi rodzice są po rozwodzie i mój ojciec jest żonaty z tzw. "siostrą w wierze" i kiedy jeszcze moi rodzice byli razem to wiele razy zglaszalysmy o postępowaniu mojego ojca do zboru - nigdy nie był wykluczony bo wszystkiego wypieral się a nam "odstepczyniom" nikt nie uwierzył. Długa i przykra historia......
P.S. Mój ojciec ogłaszal się nawróconym a używał okrutnej przemocy fizycznej i psychicznej nawet wobec swojej żony , nadużywal alkoholu i bardzo wulgarnego słownictwa - takiego że aż włos się jeży......, a potem pukal do drzwi sąsiada i tak pięknie opowiadał o miłości Bożej i szczęśliwym życiu rodzinnym.

Bardzo Ci współczuję, Agnieszko.
Niestety, słyszę o bardzo wielu podobnych przypadkach w społecznościach, rodzinach SJ.
Myślę, że tak patologiczne i obłudne zachowania są wynikiem złego nauczania, skupionego nie na miłości i miłosierdziu, a na zdobywaniu coraz to nowych członków dla organizacji. Twój ojciec (nie obraź się) bardziej został "zwerbowany", niż "nawrócony", i tak samo werbuje innych.
Dlatego, kiedy idzie głosić, mówi o miłości, bo wie, że tego właśnie ludzie oczekują. To, że nie przejawia jej owoców w swoim sercu, jest dla niego sprawą drugorzędną, może nawet nie jest tego świadomy.
Chcę, żebyś wiedziała, że nie można być "nawróconym" i równocześnie przejawiać zachowania takie, jak powyżej opisałaś. Nawrócenie to Chrystus, nie organizacja, czy religia. Tam, gdzie nie ma Chrystusa, nie ma też nawrócenia.
Równocześnie pragnę Cię zapewnić, że są społeczności skupione na Panu Jezusie Chrystusie i Jego Słowie. I tu nie chodzi o budynek, bo on służy jedynie temu, aby móc spotykać się. Chodzi o to, aby modlić się wspólnie i wspólnie wielbić Pana, a także nieustannie wspominać, Kim On jest i co dla nas uczynił, a także, co to dla nas znaczy, jakie są tego konsekwencje. Człowiekowi potrzebny jest drugi człowiek.
Nie oceniaj wszystkich społeczności chrześcijańskich przez pryzmat swoich doświadczeń ze SJ, bo może się okazać, że "wylewasz dziecko z kąpielą".

Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 11:03 am

Wiesz Ann , ja nie oceniam ludzi jako ogół, bo ludzie to nie religia , organizacja , itp. - człowiek to poszczególna jednostka która odpowiada za swoje czyny indywidualnie a nie że inni są odpowiedzialni i mają wstydzić się za drugiego człowieka.
Człowiek sam jest kowalem swojego losu. Napisałam tak , ponieważ zauważyłam na forum , że są nauczyciele i tzw. faworyzacja i ocena / stwierdzenia , że w kościele ewangelicznym jest inaczej niż w KRK i że tam inaczej , z powagą traktuje się to a tamto przez co powstają przepychanki religijne. Ja jestem tutaj na obiektywnej pozycji , bo nie należę do żadnej denominacji - ludzie z którymi spotykam się nie mianuja się tytułami , nie mamy logo ani nazwy KRK , śJ , KE czy zielonoswiatkowcy albo baptysci itp. Możemy usiąść na zielonej trawce , wziąść w rękę np. gitarę i uwielbiac Chrystusa śpiewając pieśni :-)
Dla mnie szczera wiara w Boga to nie manifestacja i afisz - bo nie jest to szczere.
Próbowano zaczczepic mi tu wiarę w Boga jako niszczyciela , że mam się bać bo Bóg zniszczy w piekielnym ogniu niegodziwcow prawie jak czynią to sJ strasząc armagedonem ; tylko zanim ktoś napisze taki tekst skierowany w moją stronę , niech sam sobie odpowie na pytanie czym dla Boga są świątynie wybudowane ręką ludzką i szerzacy się w wielu tych tzw. swiatyniach okultyzm ? Czy jest to godziwe? Bóg przecież zniszczy niegodziwcow / ludzi którzy uprawiają balwochwalstwo..... , wystawiają na pokaz martwe ciała, itp. Nie boicie się? Tak bardzo traktujecie z powagą Słowo Boże?
To nie do Ciebie Ann - tylko do tych nauczycieli którzy próbowali mnie tutaj pouczać.......
P.S. Moja mama powiedziała kiedyś, że ojciec zdejmując martwe obrazy w domu które nic uczynić nie mogły, sam zmienił się w żywy obraz - kogo? Myślę , że nie trzeba tu komentarza.
Chrzest i wypowiedzenie słów, że jest się nawróconym nic nie znaczy jeżeli wewnątrz jesteśmy zepsuci.
Pozdrawiam Cię serdecznie Ann i dziękuję za ciepłe słowa.

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 11:29 am

Agnieszka
Wiesz Bernard - temat jest o kościele ewangelicznym który przedstawia się jako dom , mieszkanie Boże , a ja traktuje jednoznacznie i z powagą słowa , że Bóg nie mieszka w swiatyniach wybudowanych ręką ludzką - tak więc kościoły jako budowle nie mogą i nie są domami Bożymi jak to głoszą przywódcy tych świątyń / kościołów. Świątynia jest sam Chrystus.

No ale to Ty poruszasz cały czas temat kościołów jako budynków , temat jest o Kościele ewangelicznym .
Postaraj się czytać wypowiedzi tych z którymi dyskutujesz.
Dla Ciebie nic nie jest związane z tematem jak jest nie po Twojej myśli - tak nieudolnie starasz się bronić denominacji bo sam należysz do KRK dlatego rozumiem Cię, że nie masz ochoty dyskutować w sposób nie sprzyjający Tobie , Twojemu kościołowi i innym denominacjom.

:shock: A gdzie ja się w tym wątku wypowiadam czy bronie KRK ?
Jako osoba która należysz do KRK nie sądzę , że jesteś dla śJ argumentem...... tak więc nie może ktoś krytykować / pouczać inne wspólnoty , że oddaja cześć stworzeniu skoro sami czczą wiele stworzen / twory ludzkie w tzw. "domach Bożych" które domami Bożymi nigdy nie były i nie są.

No i znowu. Czy ja gdzieś w tym wątku krytykuje jakieś wspólnoty ? Raczej staje w obronie omawianego kościoła ewangelicznego .Proszę Cię , czytaj uważniej.

Niech Pan Cię obdarzy pokojem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 11:52 am

Bernardzie , pisałam o forum a nie o tym wątku. Zdążyłam zapoznać się z większością Twoich i innych wpisów gości forum.
Masz tzw. "si" że sJ oddaja cześć Chrystusowi jako stworzeniu i że nie podoba sie to Bogu a sam co czynisz i wierni Twojego kosciola? Bronisz KE który jest przecież odlamem KRK - solidarność musi być ;-) i kółko wzajemnej adoracji :-)
Czy prawdziwy Bóg może gościć w świątyniach pełnych obrazow , figurek itp .które potępia ?
Musiałbyś wówczas obrazić się na samego Boga który nie ma racji , a może to ja źle interpretuje Słowo Boże - nie wg tzw. hermeneutyki :-) ;-)

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 2:08 pm

Agnieszka
Bernardzie , pisałam o forum a nie o tym wątku.

Dyskusja o forum ma swój własny wątek, tam można się wypowiedzieć.
Masz tzw. "si" że sJ oddaja cześć Chrystusowi jako stworzeniu i że nie podoba sie to Bogu

ŚJ nie oddają czci Chrystusowi i ja też nic takiego nie pisałem.
Bronisz KE który jest przecież odlamem KRK - solidarność musi być ;-) i kółko wzajemnej adorac

KE nie jest odłamem KrK .
a może to ja źle interpretuje Słowo Boże

Jesteś sama sobie, ,, sterem , zeglarzem , okrętem " w sprawach wiary . Stąd się biorą problemy z komunikacją z innymi .
Nie obraź się ;)

Niech Pan Cię obdarzy pokojem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 2:40 pm

Bernardzie , być może na wyrost napisałam o śJ i źle Cię zrozumiałam bo w temacie Tekst dzienny napisałeś :
""Oczywiście jeżeli nasz postrzeganie Pana nie wpływa na naszą z nim relacje to czy ktoś uznaje go za Boga , anioła czy człowieka jest drugorzędne. Dla mnie osobiście to w jakiego Pana Jezusa się wierzy musi mieć wpływ na nasz stosunek do życia duchowego i w ogóle".
I tu odniosłam wrażenie co do sj którzy oddają cześć Jehowie przez Chrystusa jako stworzenie - Michała Archaniola i dlatego zapytałam Cię o Maryję. Dla śJ Jehowa wpływa na relacje duchowe / życie duchowe za pośrednictwem wg nich stworzenia - Chrystusa , katolicy zaś uświęcają Maryję - stworzenie i jest dla nich posredniczka do Boga .
Stąd te nieporozumienie - czasami moje myśli mnie wyprzedzają.
Moim sterem jest Słowo Boże - nie denominacja , nie księża , pastorzy. Poza tym brzydze się takimi wieloma sterami którzy są pedofilami , uprawiają okultyzm , balwochwalstwo i jako religia mają krew na rękach biednych , niewinnych , dobrych ludzi - tak więc to Ty się Bernardzie nie obraz :-) , bo ja nie mam żadnych powodów żeby obrażać się z tego powodu jak mi napisałeś :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 2:44 pm

P.S. Bernardzie , nastepnym razem proszę Cię żebyś nie urwał kawałka mojego zdania cytując mnie , tylko odnies się proszę do całości .
Z góry pięknie dziękuję :-)

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 3:00 pm

Agnieszka
katolicy zaś uświęcają Maryję - stworzenie i jest dla nich posredniczka do Boga

Katolicy oddaja cześć Matce Pana ze względu na to kogo porodzila . Ów cześć nie ma nic wspólnego z boską czcią. Nie jest też Ona posredniczka do Boga.

Zanim ,wytoczysz działa " postaraj się zapoznać z tym o czym chcesz pisać a tym bardziej polemizować .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 3:19 pm

bernard pisze:Agnieszka
katolicy zaś uświęcają Maryję - stworzenie i jest dla nich posredniczka do Boga

Katolicy oddaja cześć Matce Pana ze względu na to kogo porodzila . Ów cześć nie ma nic wspólnego z boską czcią. Nie jest też Ona posredniczka do Boga.

Zanim ,wytoczysz działa " postaraj się zapoznać z tym o czym chcesz pisać a tym bardziej polemizować .

Jestem bardzo dobrze zapoznana Bernardzie. Raz piszesz że jest pośredniczka ale w jakimś tam nie wiadomo jakim innym sensie a teraz piszesz , że nie jest - zdecyduj się zatem , bo zaplatales się w swoich wywodzach.
Odnośnie tematu Maryji będę pisać w wątku o Maryji :-) żeby było marytorycznie.

bernard

Postautor: bernard » sob sty 21, 2017 4:22 pm

Mówiłem jasno ze jest pośredniczka lecz nie jest to pośrednictwo takie jak Jezusa.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”