Kościół ewangeliczny

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Kościół ewangeliczny

Postautor: Ann78 » sob sty 21, 2017 9:05 pm

Agnieszka pisze:Bernardzie , (...)Bronisz KE który jest przecież odlamem KRK

Kościół ewangeliczny nie jest odłamem KRK, mieści się w szeroko pojętym protestantyzmie.
Jest powrotem do wiary opartej jedynie na Biblii, bez ludzkich autorytetow ( w tym sensie, ze mauczanie podlega zawsze weryfikacji Słowa, a nie jest miarą samą w sobie) na wzór pierwszych społeczności chrześciajańskich.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 21, 2017 9:10 pm

Ok , w takim razie przepraszam za swoje stwierdzenie - myślałam , że jest odlamem KK ale poczytałam na necie , że nie jest. Jeszcze raz przepraszam za swój błąd.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob sty 21, 2017 9:51 pm

Agnieszka pisze:Ok , w takim razie przepraszam za swoje stwierdzenie - myślałam , że jest odlamem KK ale poczytałam na necie , że nie jest. Jeszcze raz przepraszam za swój błąd.

Nic nie szkodzi :)
Chrześcijanie ewangeliczni, to trochę tak jak napisałaś wcześniej, spotykają się z gitarą, modlą się wspólnie, wielbią Boga...
Jest coś, co im przyświeca: wielki szacunek do Bożego Słowa. Ono jest ponad wsszelkim ludzkim autorytetem.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » ndz sty 22, 2017 12:47 am

Ann78 pisze:Chrześcijanie ewangeliczni, to trochę tak jak napisałaś wcześniej, spotykają się z gitarą, modlą się wspólnie, wielbią Boga...
Jest coś, co im przyświeca: wielki szacunek do Bożego Słowa. Ono jest ponad wsszelkim ludzkim autorytetem.

W mojej okolicy tylko chrześcijanie z Kościoła Zielonoświątkowego spotykają się w kaplicy z prawdziwego zdarzenia, mam na myśli budynek. Pozostałe dysponują zwykłymi budynkami mieszkalnymi, przerobionymi na miejsce nabożeństw. I jest naprawdę bardzo skromnie. W porównaniu chociażby ze śJ, którzy obecnie często użytkują bardzo nowoczesne obiekty, wykończone wg najnowszych trendów. Będąc śJ uczęszczałam do nowej Sali Królestwa, bardzo ładnego i funkcjonalnego budynku. Podobnie Sale Zgromadzeń - jest na czym oko zawiesić, piękne budynki i gustownie urządzony teren wokół obiektu.

Ostatnio jak byłam na czytaniu PŚ na tygodniowym spotkaniu w KWCh, jeden z sympatyków zapytał się skąd śJ mają pieniądze na wybudowanie tak nowoczesnych sal. Bo zbór wolnych spotyka się w bardzo skromnych warunkach i remont aż się prosi. Ale niektóre protestanckie kościoły mają jeszcze gorzej, bo spotykają się w wynajętych pomieszczeniach. A niektóre , jak kościół z Zagórnej w W-wie, dysponuje trochę lepszymi warunkami lokalowymi. Myślę, że to jest bez znaczenia dla Boga, gdzie spotykają się wierzący, bo Bóg nie mieszka w świątyniach uczynionych ręką ludzką. Mieszka w nas, bo to ludzie, a nie budynek, tworzą świątynię Bożą.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz sty 22, 2017 8:23 am

Tak, masz rację Ido.
Kościół to Ciało Chrystusa, nie budynek.
A co do temu wynajmowania sal, itp, to warto wspomnieć, ze w tych małych społecznościach, do których często należą ludzie biedni, pastor nie tylko sprawuje opiekę nad zborem, ale także normalnie pracuje zarobkowo i niejednokrotnie pomaga.
Obserwuję to od ponad 2 lat i widzę, ze bez pomocy Ducha Świetego, byłoby to chyba niemożliwe...

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”