Jak przechowywać opony samochodowe

Jeśli potrzebujesz porady lub chciałbyś podzielić się z innymi jakąś praktyczną wskazówką to najlepiej zrobić to tutaj.
Awatar użytkownika
Datsun

Jak przechowywać opony samochodowe

Postautor: Datsun » śr sty 18, 2017 3:40 pm

Witajcie
Na próbę założyłem nowy dział w którym każdy z nas może podzielić się swoimi przydatnymi radami w różnych dziedzinach życia.
Zacznę od tego:

Po wymianie w samochodzie z opon z letnich na zimowe lub na odwrót warto by opony pozostawić na następny sezon w pozycji stojącej, a nie leżącej. Gdy się zostawia w pozycji leżącej na długi czas to opona odkształca się i trudno jest ją potem dopasować do felgi -jest to udręka co roku dla fachowców wulkanizatorów.
;)

Awatar użytkownika
Ida

Re: Jak przechowywać opony samochodowe

Postautor: Ida » czw sty 19, 2017 6:33 am

Po wymianie w samochodzie z opon z letnich na zimowe lub na odwrót warto by opony pozostawić na następny sezon w pozycji stojącej, a nie leżącej.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Ale dobrze wiedzieć. Teraz wiem, że mój osobisty mechanik (notabene brat), dobrze zajmuje się moimi oponami. Leżą sobie na półce w pozycji stojącej.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw sty 19, 2017 7:57 pm

Ido, mam nadzieję, że masz poczucie humoru :)
Jak może coś leżeć w pozycji stojącej? :mrgreen:
:lol:

bernard

Postautor: bernard » pt sty 20, 2017 11:29 am

Datsun pisze:
Po wymianie w samochodzie z opon z letnich na zimowe lub na odwrót warto by opony pozostawić na następny sezon w pozycji stojącej, a nie leżącej. Gdy się zostawia w pozycji leżącej na długi czas to opona odkształca się i trudno jest ją potem dopasować do felgi -jest to udręka co roku dla fachowców wulkanizatorów.
;)

No tak ,tylko pod warunkiem że są w takich specjalnych stojaka a nie na ziemi .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 8:38 pm

Datsun pisze:Witajcie
Na próbę założyłem nowy dział w którym każdy z nas może podzielić się swoimi przydatnymi radami w różnych dziedzinach życia.
Zacznę od tego:

;)

Znalazłam ciekawą treść
http://felgido.pl/blog/86_składowanie-opon-warunki
Opony bez felg przechowujemy pionowo (na stojąco ) ale należy pamiętać o ich odwracaniu co jakiś czas ( raz na msc. należy je obrócić o 90 stopni)
P.S. Mój mąż nie bawi się :-) ;-) i zmienia całe koła bo ma drugi zestaw i zajmuje mu to ok. 20 minut :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt sty 20, 2017 9:37 pm

Zmiana całych kół też ma sens ale wypada je ponownie wyważyć u wulkanizatora. Tak mi tłumaczył kolega mechanik i wulkanizator w jednym. Koło długo nie wyważane może mieć bicie co kończy się wymianą np. końcówek wahacza.
To co napisał Bernard to też prawda. Wieszak do kół o ile sobie przypominam opiera koło w dwóch punktach a nie w jednym, chyba że obraca się oponę co jakiś czas.

W dwadzieścia minut wymienić cztery koła? :shock:
Nieźle!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt sty 20, 2017 10:07 pm

Datsun pisze:Zmiana całych kół też ma sens ale wypada je ponownie wyważyć u wulkanizatora. Tak mi tłumaczył kolega mechanik i wulkanizator w jednym. Koło długo nie wyważane może mieć bicie co kończy się wymianą np. końcówek wahacza.
To co napisał Bernard to też prawda. Wieszak do kół o ile sobie przypominam opiera koło w dwóch punktach a nie w jednym, chyba że obraca się oponę co jakiś czas.

W dwadzieścia minut wymienić cztery koła? :shock:
Nieźle!

Datsun , to aż 5 minut na jedno kolo :-) Co to było jak ma się wprawę :-) Napiszę mądrość mojego męża :lol: ;-)
Cytuję : "Śruby u kół powinno dokręcac się kluczem dynamometrycznym" . :-)
Czaisz? Bo ja jako laik w tej dziedzinie nie bardzo :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob sty 21, 2017 8:10 am

Czaję :)

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » ndz sty 22, 2017 12:52 am

Datsun pisze:Ido, mam nadzieję, że masz poczucie humoru :)
Jak może coś leżeć w pozycji stojącej? :mrgreen:

Dobre :mrgreen: :lol:
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz sty 22, 2017 8:58 am

Język polski jest niesamowity, prawda? :)
Czasami sam się łapię na tym jak np. mówię "strasznie tutaj pięknie" :P

Wróć do „Praktyczne porady”