Świadectwo Krystiana i Pauliny

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.

Awatar użytkownika
morwa

Re: Świadectwo Krystiana i Pauliny

Postautor: morwa » pn sie 21, 2017 5:40 pm

Wspaniali młodzi ludzie... Chrześcijanie...
Z tego co mi wiadomo pozostają w społeczności chrześcijańskiej... Chwała Panu!

Aż serce się raduje,bo niestety wielu okaleczonych ex-SJ tuła się po świecie tracąc wiarę...

Przed laty jeszcze na NK poznałam jednego ex-SJ,który przejawiał zainteresowanie Biblią,były dyskusje,biegły w internecie był, już wtedy przejawiał jakieś dziwne poglądy pobrane z sieci...
Gdy nie miał kontrargumentów w naszej dyskusji ,to potraktował mnie ostro żądając bym zamilkła bo jestem kobietą :)
Chciał się powtórnie ochrzcić,ale sam,w beczce,nie dopuszczał myśli by ktoś to zrobił... To było gdzieś 7 lat temu...
Niedawno na fb trafiłam na jego stronkę a trochę wcześniej na jego wypowiedzi w róznych dyskusjach ex- świadkowych...
Dzisiaj drwi z religii,z Boga, kiedyś deklarował się jako agnostyk,obecnie to jest chyba ateistą...
Umieścił u siebie na fb ilustrację która mnie poraziła... Ostatnia wieczerza,za stołem Jezus ,jacyś ludzie ,na stole nieład,puszki po piwie,jak po libacji...Może to było jakieś przesłanie,nie wiem...bo nie opatrzył tego komentarzem...
Czy dla takich osób nie lepiej pozostać w organizacji- zastanawiam się nad tym...

Dlatego serce rośnie słysząc o niektórych SJ takich jak Krystian i Paulina którzy pozostali przy Bogu.
Niektóre osoby nigdy nie będące Swiadkami Jehowy może uważają że wyjście z organizacji to zawsze prosta sprawa...
Ale cenę jaką się płaci za to trudno osobiście zmierzyć...trzeba to przeżyć.
Dlatego bardzo spodobały mi się mądre i wyważone rady jakich udzielili niektórzy ex SJ na forum osobie, która rozważa czy pomóc mamie wydostać się stamtąd.
Tu jest ta dyskusja...Polecam..
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/dzi ... ba-o-rady/
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn sie 21, 2017 7:13 pm

Dlatego serce rośnie słysząc o niektórych SJ takich jak Krystian i Paulina którzy pozostali przy Bogu.
Niektóre osoby nigdy nie będące Swiadkami Jehowy może uważają że wyjście z organizacji to zawsze prosta sprawa...
Ale cenę jaką się płaci za to trudno osobiście zmierzyć...trzeba to przeżyć.
Dlatego bardzo spodobały mi się mądre i wyważone rady jakich udzielili niektórzy ex SJ na forum osobie, która rozważa czy pomóc mamie wydostać się stamtąd.
Tu jest ta dyskusja...Polecam..
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/dzi ... ba-o-rady/

Morwo ja na świadectwo Krystiana i Pauliny natknęłam się wcześniej - jeszcze przed swoją rejestracją tutaj na forum - ale jakoś tak potem zapomniałam o tym..... - tak dużo materiałów / świadect czytałam , oglądałam - przede wszystkim też anglojęzycznych - więc nazbierało się tego trochę - a "starość nie radość" ;-) - skleroza dotyka :-)
Dzisiaj moja siostra wysłała mi zdjęcia z wakacji na WhatsApp i wracając z wycieczki fakultatywnej autokarem przegladala internet i napisała mi tak : "Wejdź na WP. Dziewczyna opisuje jak odeszła od świadków. Czytam teraz w autokarze".
Weszłam i patrzę..... - O! Znam tą historię i od razu przesłałam link tutaj.
Ja również bardzo pozytywnie i ciepło odebrałam świadectwo Pauliny i Jej męża Krystiana i jestem otwarta na takich serdecznych i myślę , że szczerych ludzi be względu na poglądy :-)
Dziękuję Ci również Morwo za link i jak najbardziej podzielam Twoje zdanie - mądre i wyważone rady.....

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 22, 2017 11:41 am

Ja tez nam to świadectwo. Bardzo cenne jest to, ze odnaleźli się we wspolnocie chrześcijańskiej i przy niej działają.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Świadectwa”