Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.
bernard

Re: Nawracamy Świadków Jehowy i co dalej?

Postautor: bernard » wt kwie 18, 2017 7:15 am

Ann78 pisze:Dziś jeszcze oglądałam Tajemny Plan z Fabianem Blaszkiewiczem na YouTube. Były Jezuita. Obecnie nawrócony. Warto posłuchać, co ma do powiedzenia.

Obecnie nawrocony? A co nawrócił się po odejściu ( a ściślej rzecz biorąc po usunięciu z własnej winy) z zakonu ?
Ogólnie do człowieka nic nie mam , miałem też sposobność go spotkać , potrafił rzeczywiście poruszyć kazaniami.Choc mnie nie poruszył ;) Dla mnie osobiście styl głoszenia który prezentował bardziej kojarzy się z coachingiem niż z prawdziwym głoszeniem Ewangelii. Taki styl amarykanskich kaznodziei telewizyjnych , dużo szumu i psychologii. Może ktoś lubi takie coś i to go buduje , ok , osobiście jednak nie przepadam za taką formą ewangelizacji.

bernard

Postautor: bernard » wt kwie 18, 2017 7:43 am

Ilyad pisze:
bernard pisze:A ja dla odmiany po porzucenia romansu z Jw.Org odnalazłem żywa relacje z Panem w KK , nawrocilem się i zacząłem Nowe Zycie w Duchu Świętym .

Nie kwestionuję Twojego nawrócenia, ale dla mnie jesteś ewenementem :D
.
Z środka inaczej to wyglada . ;) Spróbuj poznać kogoś z KK kto żyje pelnia tego w co wierzy np z Odnowy czy tercjarstwa ,a zdziwisz się niezmiernie . Zapraszam do mnie , poznam Cię z naprawde nietuzinkowymi ,,modelami " ;)
Wszyscy, których znałem z tego że nawrócili się w KK, najpóźniej po kilku latach prób ożywienia swojego środowiska w końcu odeszli z KK i to najczęściej z wielkim hukiem.

Jest takich wielu, fakt. A wiesz ile jest osób z kościołów Ewangelicznych którzy nieraz całymi zborami przechodzili do KK ? Znam kilka takich osób ( ze zboru zielonoświątkowego ) którzy jak sami mówili nawrócili się będąc w KZ , otrzymali chrzest w Duchu Swiętym, wiele charyzmatow itd. Jak sami mówili, w KZ doświadczyli ,,mocnego wiatru "Ducha , w KK zaś ,, wichury " Ducha Świętego. Obecnie są związani z katolicka Odnowa w Duchu Swiętym. Co ciekawe to to że pobyt w KZ traktują bardzo pozytywnie , jako coś co bylo dobre .
Ostatnio zmieniony wt kwie 18, 2017 3:29 pm przez bernard, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » wt kwie 18, 2017 8:17 am

Ilyad
Wszyscy, których znałem z tego że nawrócili się w KK, najpóźniej po kilku latach prób ożywienia swojego środowiska w końcu odeszli z KK i to najczęściej z wielkim hukiem.

Jest też droga w drugim kierunku np http://gosc.pl/doc/2020947.Wrocilismy-do-domu

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt maja 02, 2017 9:29 pm

Chciałabym jeszcze na moment wrócić do wypowiedzi zbanowanego już forumowicza o nicku gdańsk który napisał :
A co to jest ta "denominacja" ? Mi to kojarzy się z wartością pieniądza.

W Polsce największą denominacją pentekostalną jest Kościół Zielonoświątkowy w RP.
Źródło : https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pentekostalizm
I tu jak link nie otworzy się - klikamy w pojęcie denominacja przed słowem - pentekostalną
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Denominacja_(religia)
I jeszcze raz ze pojęcie ze słownika http://sjp.pwn.pl/sjp/denominacja;2554702.html
To tak na przyszłość jeśliby ktoś zarzucał nie tylko mi nieznajomości pojęć :-)

christianinroman

Postautor: christianinroman » sob cze 03, 2017 1:30 am

Jeśli to ,, my nawracamy" świadków a nie Pan Bóg, to rezultaty na pewno będą tragiczne. Jeżeli tych ludzi nawróci Bóg przez Ducha Świętego, to jest pewne gdzie taki człowiek spędzi wieczność. Jeżeli nas Bóg używa dla swoich planów, to obowiązek nasz jest, by takiego świadka przyprowadzić do Chrystusa.

Zibi

Postautor: Zibi » sob lip 08, 2017 2:50 am

Smieszy mnie kiedy trynitarianie, a wiec reprezentanci prezentujacy niebiblijny dogmat chca nauczac innych.
To slepi przewodnicy. Edukacje powinni zaczac od siebie. Jezus zaprzecza ze jest Bogiem Marka 10.18
Biblia tez np 1 Tym 2.5. AP.1.1

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lip 08, 2017 7:41 am

Zibi pisze:Smieszy mnie kiedy trynitarianie, a wiec reprezentanci prezentujacy niebiblijny dogmat chca nauczac innych.
To slepi przewodnicy. Edukacje powinni zaczac od siebie. Jezus zaprzecza ze jest Bogiem Marka 10.18

Wersety, które podałeś nie zaprzzeczają Boskości Pana Jezusa Chrystusa.
Ślepym przewodnikiem jest ten, który poddaje w wątpliwość Syna Bożego.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Zibi

Postautor: Zibi » sob lip 08, 2017 8:44 am

Ann78 pisze:
Zibi pisze:Smieszy mnie kiedy trynitarianie, a wiec reprezentanci prezentujacy niebiblijny dogmat chca nauczac innych.

Wersety, które podałeś nie zaprzzeczają Boskości Pana Jezusa Chrystusa.
Ślepym przewodnikiem jest ten, który poddaje w wątpliwość Syna Bożego.

Wersety zaprzeczaja ze Jezus jest Bogiem Ojcem. Boskosc to przymiot ktory moze posiadac kazdy czlowiek bowiem zostalismy stworzeni na Jego obraz i podobienstwo. Oczywiscie nie fizyczne bo On jest duchem.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lip 09, 2017 4:18 pm

evander pisze:Racja Zibi, Biblia nawet ludzi nazywa ludzi bogami . Oczywiście ludzie nie są takimi bogami jak Jehowa, który jest Bogiem najwyższym, któremu podlega wszystko, nawet Jezus.

Witaj, drogi Evander :)
Miło, ze się zarejestrowałeś.
Czy możesz opowiedzieć trochę o sobie, może swoje świadectwo? Co nasz dobry i kochany Bóg uczynił w Twoim życiu?
Wszedłeś do naszej społeczności, i to bardzo miłe, mówię Ci więc - czyj się tu dobrze, czytaj pisz.
Pozdrawiam!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz lip 09, 2017 10:58 pm

Mój dobry i kochany Bóg Jehowa uczynił, że prawda o nim wyzwoliła mnie z fałszywych nauk np o trójcy .

Myślę że Ann78 chodziło o Twoje świadectwo NAWRÓCENIA DO BOGA i jak z grzesznika uczynił Cię pełnym radości i Ducha Świętego Chrześcijaninem, a nie świadectwo zastąpienia jednego zestawu doktryn, innym zestawem. :roll:

Wróć do „Świadectwa”