PILNE! MODLITWA ZA JOLANTĘ M. z Wieliczki

W tym miejscu możesz zaprosić do duchowej modlitwy innych uczestników forum i podać konkretny cel.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: PILNE! MODLITWA ZA JOLANTĘ M. z Wieliczki

Postautor: Datsun » pt kwie 28, 2017 4:31 am

korba pisze:
bernard pisze:Módlmy się za takie osoby.

Niestety, właśnie Ilyad wskazał, że modlitwy niewiele dają.
Może jakieś inne propozycje?
Wiecie co zauważyłem? Wśród świadków nie spotyka się ze zjawiskiem opętania. Dlaczego? Macie jakieś wyjaśnienie?

Wśród świadków nie ma opętań? :shock:
Ciekawe skąd to wiesz... :?
Zdiagnozowana schizofrenia to nierzadki przypadek. W zakładzie psychiatrycznym ciągle ktoś stamtąd ląduje. Samobójstwa -ciągle o nich słychać.
Jak inaczej wypędzić złego ducha jak nie poprzez modlitwę oraz post? Znasz jakieś skuteczniejsze sposoby?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 28, 2017 6:21 am

Zdiagnozowana schizofrenia to nierzadki przypadek. W zakładzie psychiatrycznym ciągle ktoś stamtąd ląduje. Samobójstwa -ciągle o nich słychać.
Jak inaczej wypędzić złego ducha jak nie poprzez modlitwę oraz post? Znasz jakieś skuteczniejsze sposoby?

Datsunie , myślę że warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czy choroba psychiczna to opętanie?
I czy schizofrenikow wrzucać od razu do worka , że mają złego ducha - niejedna osoba czytając takie słowa mogłaby poczuć się bardzo dotknięta.
Czym jest choroba psychiczna a czym opętanie????

bernard

Postautor: bernard » pt kwie 28, 2017 6:41 am

korba pisze:
bernard pisze:Módlmy się za takie osoby.

Niestety, właśnie Ilyad wskazał, że modlitwy niewiele dają.

Modlitwa jest podstawą , wszak tylko Bóg może uwolnić od Złego . Sam problem wpływu złego jest dość złożony I nie ogranicza się tylko do opętania , które jest radykalnym działaniem złego . Bardzo dużo zależy od samej osoby zniewolonej która musi chcieć być wolna ,bez tego trudno cokolwiek osiągnąć.
Może jakieś inne propozycje?

Jak juz inni mówili dobry jest też post.

bernard

Postautor: bernard » pt kwie 28, 2017 6:45 am

Agnieszka pisze:

Datsunie , myślę że warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czy choroba psychiczna to opętanie?
I czy schizofrenikow wrzucać od razu do worka , że mają złego ducha - niejedna osoba czytając takie słowa mogłaby poczuć się bardzo dotknięta.
Czym jest choroba psychiczna a czym opętanie????

Zły może wywoływać choroby psychiczne i fizyczne . Zauważmy choćby epizod z Ewangelii gdzie Pan uwalnia od złego osoby których choroba przypominała np epilepsje .
Oczywiście nie każda choroba to wpływ złego .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 28, 2017 6:47 am

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 28, 2017 6:56 am

Bernardzie , też tak uważam, że nie każda choroba to wpływ złego i dodam jeszcze , że trzeba być ostrożnym z wyciaganiem pochopnych wniosków , że to od razu musi być / jest opętanie.
https://stacja7.pl/wiara/opetanie-siede ... ych-sciem/

korba

Postautor: korba » pt kwie 28, 2017 6:58 am

Datsun pisze:Zdiagnozowana schizofrenia to nierzadki przypadek. W zakładzie psychiatrycznym ciągle ktoś stamtąd ląduje. Samobójstwa -ciągle o nich słychać.

Datsun, teraz to pojechałeś po bandzie...
Znasz przypadki, żeby u świadków były jakieś egzorcyzmy odprawiane? Ja nigdy nie słyszałem. Czy słyszałeś, żeby ktoś z nich pod wpływem demonów wysyłał takie sms-y o takiej treści? Czy słyszałeś kiedykolwiek, żeby w ogóle takie zjawisko występowało?
Owszem, słyszałem opowieści o opętaniach i dręczeniu przez demony, ale kiedy ktoś stawał się świadkiem, ataki tego typu ustępowały. Jezus swoich uczniów chronił od demonów, BA! nawet sami wypędzali, ale sami na tą przypadłość nie cierpieli.
Natomiast słyszałem też o przypadkach, że u zielonoświątkowców to co chwilę wypędzają z kogoś demona ;-)

bernard

Postautor: bernard » pt kwie 28, 2017 7:25 am

Korba
Wiecie co zauważyłem? Wśród świadków nie spotyka się ze zjawiskiem opętania. Dlaczego? Macie jakieś wyjaśnienie?

A po czym poznasz opętanie? Człowiek opętany raczej ukrywa się z tym , gdyż jest to dla niego doświadczenie bardzo upokarzajace. Poza tym Zły nie lubi się ujawniać przez jakieś spektakularne manifestacje ,lubi siedzieć w ukryciu i robić ,,krecią" robotę.
Wiedz ze osoba opętany ma z zasady awersja do tego co święte np do Imienia Jezusa ( choć gdy jest dość silny może to ukrywać ) , do modlitwy itd. Z doświadczenia powiem że kilkukrotnie zdarzyło mi się w rozmowie ze SJ zaobserwować wielki niepokój mojego wspolrozmowcy kiedy poruszany był temat Jezusa i przyniesione go przez Niego zbawienia.
Mój znajomy podczas jednej z rozmów kiedy odczytywal słowa z Ew : ,,Tak Bóg umiłował świat ze Syna swojego Jednorodzonego dal aby każdy kto w Niego wierzy nie zgina ale miał życie wieczne " , doswiadczyl agresji ze strony jednej z kobiet ( ŚJ ) która z złością próbowała wyrwać jemu z rak Biblię zeby przestał czytać.
Ciekawe doświadczenie miał jeden ze znajomych który był zaproszony na rozmowę ze SJ. Zawsze miał w zwyczaju taka rozmowę zaczynać modlitwą, jednakże kiedy w pokoju pojawił się jeden ze Świadków ( wjechał na wózku inwalidzkim ), jak sam mówi , biło od tego człowieka coś tak złego i mrocznego ze przez chwile staną jak sparaliżowany zapominając wszelkie modlitwy. Ostatkiem sił wezwał imienia Jezusa i wszystko to puściło . Zaproponował modlitwę na kolanach oni jednak odmówili ,sam zaś człowiek na wózku nic nie mówił tylko patrzył się na niego szyderczo.Jak mówił, w jego oczach nie było nic ludzkiego.
Podczas całej rozmowy ów człowiek nic się nie odezwał ,patrzył tylko na mojego znajomego wzrokiem który wyrażał tylko wszelkie bluźnierstwo i morderstwo, mimo że na ustach miał uśmiech.

Czy to wszystko jest od Boga czy od szatana ?

Co do opętania ,gdzie Zły zawładną ciałem osoby ,jest drastycznym i generalnie dość rzadkim zjawiskiem, najczęściej spotyka się takie działania Złego jak dręczenie lub zniewolenie które objawiają się ,,od zewnątrz " np niczym nie uzasadnionymi problemami egzystencjslnymi ( tzw pech ),bądź ,,od wewnątrz " obawiając się np myślami bluznierczymi itp bądź chorobą psychiczną czy fizyczna.
Ostatnio zmieniony pt kwie 28, 2017 8:36 am przez bernard, łącznie zmieniany 1 raz.

bernard

Postautor: bernard » pt kwie 28, 2017 7:28 am

Agnieszka pisze:Bernardzie , też tak uważam, że nie każda choroba to wpływ złego i dodam jeszcze , że trzeba być ostrożnym z wyciaganiem pochopnych wniosków , że to od razu musi być / jest opętanie.
https://stacja7.pl/wiara/opetanie-siede ... ych-sciem/

Oczywiście że nie każda choroba to dzieło złego, nie wolno popadać w skrajność ze wszędzie widzimy tylko ręce diabla.

bernard

Postautor: bernard » pt kwie 28, 2017 7:32 am

Korba
Natomiast słyszałem też o przypadkach, że u zielonoświątkowców to co chwilę wypędzają z kogoś demona
A może jest tak ze zły ujawnia się pod wpływem osób wierzących i ich modlitwy ? Jak inaczej ma być człowiek uwolniony ?

A Ty jakbyś uwalnił kogoś opetanego ?

Wróć do „Pokój modlitwy”