Apostazja

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Awatar użytkownika
Ida

Apostazja

Postautor: Ida » pt sie 10, 2018 10:05 am

Pojawił się nowy film fabularny produkcji brytyjskiej ( 2018) o znamiennym tytule "Apostasy". W dosyć rzetelny sposób, na przykładzie dwóch sióstr dorastających w rodzinie śJ, przedstawia realia życia w tym wyznaniu. Film ma bardzo dobre recenzje. Twórcą dzieła jest Daniel Kokotajlo, były śJ, który na własnej skórze odczuł ciężar apostazji.
Gorąco polecam, jeśli ktoś ma możliwość obejrzenia...na razie w wersji angielskiej. Oczywiście próbowano już przetłumaczyć film na język polski, ale został zablokowany (zapewnie chodziło naruszenie praw autorskich ;) )
https://www.imdb.com/title/tt4729896/
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Apostazja

Postautor: Datsun » pt sie 10, 2018 2:07 pm

Dzięki za link, Ido. Długo nic nie pisałaś. Co porabiałaś przez ten czas? :)

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » wt sie 21, 2018 2:46 am

Datsun pisze: Co porabiałaś przez ten czas? :)

Próbowałam wysłać na PM, ale coś nie zadziałało. To nie tajemnica ;) . Chwilowo sprawy zawodowe i edukacyjne pochłaniają mnóstwo czasu. Rzadko zaglądam na forum. Również w realu ograniczyłam zaangażowanie w działalność zboru, bo zwyczajnie się nie rozdwoję. Boleję nad tym, ale pociesza mnie bliskie sfinalizowanie rozpoczętych działań.

Teraz mam chwilę oddechu. A tak przy okazji...1 września zbór, z którym pozostaję w łączności wraz z KECh organizuje konferencję z udziałem Henryka Turkanika. Tematem będą Sądy Boże. Może ktoś byłby zainteresowany to zapraszam. :) http://www.kwchlublin.pl/

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 21, 2018 4:25 am

Na PW nic nie dostałem :)
Cieszę się Ido , że pomimo natłoku zajęć wciąż gorliwie idziesz za Panem Jezusem. :)
Nie zapominaj o nas i odwiedzaj! ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 21, 2018 10:58 am

Pozdrawiam serdecznie. Ido, i życzę spełnienia w wierze, ale tez i tam, gdzie Bóg Cię postawił :)
Świadkowie Jehowy mówią, ze wszystko, co robimy „dla świata”, to strata czasu. To nieprawda. Bóg stawia nas w rożnych miejscach i środowiskach, abyśmy tam byli Jego światłem dla innych.
Wszystkiego dobrego!
Pozdrawiam!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 22, 2018 2:34 pm

Ida pisze:
Datsun pisze: Co porabiałaś przez ten czas? :)

Próbowałam wysłać na PM, ale coś nie zadziałało. To nie tajemnica ;) . Chwilowo sprawy zawodowe i edukacyjne pochłaniają mnóstwo czasu. Rzadko zaglądam na forum. Również w realu ograniczyłam zaangażowanie w działalność zboru, bo zwyczajnie się nie rozdwoję. Boleję nad tym, ale pociesza mnie bliskie sfinalizowanie rozpoczętych działań.

Teraz mam chwilę oddechu. A tak przy okazji...1 września zbór, z którym pozostaję w łączności wraz z KECh organizuje konferencję z udziałem Henryka Turkanika. Tematem będą Sądy Boże. Może ktoś byłby zainteresowany to zapraszam. :) http://www.kwchlublin.pl/

Ido, a osoby z poza Lublina mają szansę na nocleg?Czy kościół z okazji konferencji bierze te przyziemne sprawy pod uwagę?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sie 22, 2018 4:02 pm

Ido ,a tak w praktyce (nie dyplomatycznie, czy dogmatcznie ,czy biblijnie) trzeba łożyć pieniądze ,pracę na wasz kościół - jeśli ktoś by chciał na stałe być jego członkiem.
Interesuje mnie, jak Ty to widzisz jako obserwator.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » pn sie 27, 2018 11:11 am

Ann78 pisze:Pozdrawiam serdecznie. Ido, i życzę spełnienia w wierze, ale tez i tam, gdzie Bóg Cię postawił :)
Świadkowie Jehowy mówią, ze wszystko, co robimy „dla świata”, to strata czasu.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. :) Masz całkowitą rację. Zbór wspiera mnie w moich działaniach zawodowych i tu widzę dużą rozbieżność w podejściu do spraw światowych. O takim wsparciu w zborze śJ mogłabym pomarzyć, raczej doświadczyłabym krytyki.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » pn sie 27, 2018 11:17 am

Iskierka pisze:Ido, a osoby z poza Lublina mają szansę na nocleg?Czy kościół z okazji konferencji bierze te przyziemne sprawy pod uwagę?
Pozdrawiam

Iskierko, konfrencja jakkolwiek by brzmiała górnolotnie, skierowana jest głównie do osób z Lublina i okolic. Zbór finansuje tylko pobyt i nocleg brata Turkanika i jego żony. Nie stać nas na więcej. Możemy jedynie zaproponować poczęstunek.
Pozdrawiam serdecznie. :)

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » pn sie 27, 2018 11:33 am

tadeusz2904 pisze:Ido ,a tak w praktyce (nie dyplomatycznie, czy dogmatcznie ,czy biblijnie) trzeba łożyć pieniądze ,pracę na wasz kościół - jeśli ktoś by chciał na stałe być jego członkiem.
Interesuje mnie, jak Ty to widzisz jako obserwator.

Nie dyplomatycznie i nie dogmatycznie ;) .... Zbór utrzymuje się z dobrowolnych datków tzw. kolekty, którą zbieramy po niedzielnym nabożeństwie. Są też odprowadzane składki członkowskie do Rady Kościoła, mniej więcej to 6-7zł miesięcznie. Ale pieniądze idą na ten cel z kolekty. KWCh, którego jestem członkiem ma spore potrzeby, bo dysponujemy budynkiem z lat 60-siątych. Przeprowadzamy remonty i podejmujemy działania na jakie nas stać. Tak krawiec kraje jak mu materiału staje.
Ważniejszą sprawą jest atmosfera panująca w zborze, kierowanie uwagi na słowo Boże, pomoc duchowa, stawianie w centrum Zbawiciela oraz miłość braterska.
Pozdrawiam :)

Wróć do „Ciekawe filmy”