Kościół - zmowa milczenia

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Awatar użytkownika
morwa

Re: Kościół - zmowa milczenia

Postautor: morwa » sob gru 02, 2017 5:32 am

Dziękuję za udostępnienie,chętnie obejrzę...
Pedofilia skrywana w KK jest ewidentnym blizniaczym podobieństwem tego,co dzieje się i działo w organizacji SJ...
Czy skala problemu też jest podobna,tego chyba nikt nie wie...
Porównując jednak liczebność członków ,mozna podejrzewać,że...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob gru 02, 2017 7:30 am

Bardzo ciekawe i niestety prawdziwe. KK - "korporacja", dobre określenie...
Witaj na forum Dawidzie. :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob gru 02, 2017 10:10 am

Dawid1 pisze:
morwa pisze:Dziękuję za udostępnienie,chętnie obejrzę...
Pedofilia skrywana w KK jest ewidentnym blizniaczym podobieństwem tego,co dzieje się i działo w organizacji SJ...

Film jest DOKUMENTEM a nie jakimiś podejrzeniami....;)
Jak jest z pedofilią np u ŚJ nie wiem ale wolę nie snuć podejrzeń jak to lubią robić wrogowie ŚJ .

Nie kwestionuję pedofilii i jej ukrywania w KK jest ona faktem, tak samo jak faktem jest u ŚJ...
Podejrzenia można jedynie snuć gdzie tego precederu jest więcej i o to mi we wpisie chodziło...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob gru 02, 2017 11:45 am

morwa pisze:
Dawid1 pisze:
morwa pisze:Dziękuję za udostępnienie,chętnie obejrzę...

Film jest DOKUMENTEM a nie jakimiś podejrzeniami....;)
Jak jest z pedofilią np u ŚJ nie wiem ale wolę nie snuć podejrzeń jak to lubią robić wrogowie ŚJ .

Nie kwestionuję pedofilii i jej ukrywania w KK jest ona faktem, tak samo jak faktem jest u ŚJ...
Podejrzenia można jedynie snuć gdzie tego precederu jest więcej i o to mi we wpisie chodziło...

W dobie internetu dużo spraw, skandali, wychodzi na światło dzienne. Jak powiada Pismo "Są ludzie,których grzechy są jawne i bywają osądzone wcześniej niż oni sami, ale są też tacy, których grzechy dopiero później się ujawniają" (1 Tym. 5,24).

KK ze względu na wiekową swoją tradycję nie za bardzo chlubnie pokazał się w historii, nie tylko w sprawie pedofilii. Obecnie wśród Świadków Jehowy jako międzynarodowej organizacji (korporacji), prężnie działającej i mającej wpływ na życie członków widzimy, że nie da się dalej ukryć tego co niechlubne, co jest grzechem, co jest przestępstwem, m.in. pedofilia.
Takie są fakty, o nich się mówi głośno, co nie znaczy, że tego problemu nie ma gdzie indziej. Najbardziej szkoda dzieci, które nie mogą się bronić i mają traumę do końca życia. Nic nie usprawiedliwia takich zwyrodnialców, szczególnie pod płaszczykiem osób wierzących, wykorzystujących swoją pozycję np. w kościele KK/zborze SJ, to hańba!

Kierując szczególną uwagę na skandale w innych społecznościach religijnych, należy również baczyć na podobne zjawiska w społecznościach tzw. "swoich", aby nam nie zarzucono tego, o czym mówi powiedzenie - " najlepszą obroną jest atak" ( na innych ;) ).

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr gru 06, 2017 9:41 pm

Dawidzie,
Tu nie ma katolików. Po co zamieszczasz te posty?

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr gru 06, 2017 10:14 pm

A skąd wiesz że nie ma tu Katolików ?

Czy tylko brudy ŚJ można publikować ?

Czy w kościele Protestanckim nie ma afer pedofilskich ?

Coś mi tu nie gra, jak już walić po łbie to przynajmniej wszystkich którym się należy, a nie tylko wybrany worek treningowy, SJ jadą na KRK, a Ewangelicy na ŚJ, kady ma jakiegoś "chłopca do bicia" a brudów we własnej piaskownicy nie ma, by my jesteśmy święci, sprawiedliwi, nieomylni.

Belki we własnym oku nie widać, ale źdźbło w oku innego to już tak.

"nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie"
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr gru 06, 2017 10:30 pm

Sadlor pisze:A skąd wiesz że nie ma tu Katolików ?

Coś mi tu nie gra, jak już walić po łbie to przynajmniej wszystkich którym się należy, a nie tylko wybrany worek treningowy, SJ jadą na KRK, a Ewangelicy na ŚJ, kady ma jakiegoś "chłopca do bicia" a brudów we własnej piaskownicy nie ma, by my jesteśmy święci, sprawiedliwi, nieomylni.

Robercie, właśnie napisałam na ten temat w innym temacie.
Tu nie chodzi o sam fakt istnienia pedofilii, ale o reakcję na to!

BRAK OCHRONY OFIAR!
OCHRONA OPRAWCÓW!
REGUŁA DWÓCH ŚWIADKÓW!
INSYNUOWANIE OFIERZE, ZE SAMA JEST SOBIE WINNA!
PRZESŁUCHIWANIE JEJ PRZEZ NIEWYKWALIFIKOWANYCH STARSZYCH!
BRAK ZGŁOSZENIA NA POLICJĘ!

Pomyśl o tym, przemódl to, zanim zaczniesz wygadywać o belce i oku. Pomyśl o ofiarach, znikąd ratunku.

PS. Właśnie wczoraj dowiedziałam się o kolejnym samobójstwie - organizacja ma krew na rękach.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr gru 06, 2017 11:07 pm

Ann78 pisze:
Sadlor pisze:A skąd wiesz że nie ma tu Katolików ?

Robercie, właśnie napisałam na ten temat w innym temacie.
Tu nie chodzi o sam fakt istnienia pedofilii, ale o reakcję na to!

BRAK OCHRONY OFIAR!
OCHRONA OPRAWCÓW!
REGUŁA DWÓCH ŚWIADKÓW!
INSYNUOWANIE OFIERZE, ZE SAMA JEST SOBIE WINNA!
PRZESŁUCHIWANIE JEJ PRZEZ NIEWYKWALIFIKOWANYCH STARSZYCH!
BRAK ZGŁOSZENIA NA POLICJĘ!

Pomyśl o tym, przemódl to, zanim zaczniesz wygadywać o belce i oku. Pomyśl o ofiarach, znikąd ratunku.

PS. Właśnie wczoraj dowiedziałam się o kolejnym samobójstwie - organizacja ma krew na rękach.

A jak by takie rzeczy sie działy gdziekolwiek indziej to byłyby inne mechanizmy, koleś chroniłby kolesia i byłoby dokładnie to samo co opisałaś, czy tylko ŚJ mają krew na rekach? Wszędzie są tacy co dopuszczają sie takich obżydliwości.

Jak zależy ci na pomocy ofiarom pedofilli to bardzo dobrze popieram to, ale pisanie o tym tylko w kontekście ŚJ jest po prostu stronnicze.
A jak w kościele Protestanckim są jakieś afery to sie to po cichutku przykrywa bo to nasi i nikt nic nie wie, bo się jeszcze Bracia zgorszą i zaczną węszyć. Wszędzie są Bracia którzy popełniają cięzkie grzechy ( nie jakoy takie były, chdzi mi o takie obżydliwości jak pedofilia ) jak już mówimy o tym że coś nie gra, to mówmy o sobie by oczyszczać swoje środowisko z brudu, bo to ma sens. Dlatego wspomniałem o belce.

Jak piszesz komuś po co zamieszcza takie posty odnośnie KRK, to ja pytam po co zamieszczasz takie posty odnośnie SJ? Bo to forum dla ŚJ jasne.
Może forum powinno się nazywać "chłopiec do bicia ŚJ" bo mam wrażenie że niektórzy tak je traktują.

Czy służba pomagania ŚJ polega na tym by wywalac na wierzch ich brudy i wytykac palcami, czy to na prawdę ma sens? Czy to zdaje egazmin?

Wiemy że SJ to nie jest Boża organizacja, ale dla mnie zamieszczanie każdego brudu odnośnie SJ to trochę jak pudelek. "Doada znów puściła się z Majdanem zobaczmy zdjęcia" czy to coś wnosi? W świecie na pewno tak, można wygenerowac trochę hejtu, poprzeklinać i powieszać psy i co dalej?

Czy to na prawde jest Boże dzieło, skoro to wyszło do mainstreamu to każdy kogo Bóg pokieruje by to zobaczył, zobaczy to i być może dzieki temu opuści szerego ŚJ, te grzechy juz stały sie jawne, nie trzeba bic o to piany na CHrześcijańskim forum.

Pokażmy ludziom którzy tu przyjdą że nie jestesmy ze Świata ( wiem że za dużo oczekuje, sam z resztą też nie jestem bez winy ) ale pokażmy im SŁowo Boże, jego moc która ukazała się w naszych życiach, zdrową doktrynę opartą na Biblii, a nie jakieś brudy o których wszedzie w świecie się rozprawia.
Wybacz Aniu że trochę na ciebie naskoczyłem, ale jak już mówić źle to o wszyskich, bo inaczej moim zdaniem wygląda to trochę stronniczo i może wywołać efekt odwrotny od zamieżonego.

Pozdrawiam w Panu.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw gru 07, 2017 12:10 am

Czy służba pomagania ŚJ polega na tym by wywalac na wierzch ich brudy i wytykac palcami, czy to na prawdę ma sens? Czy to zdaje egazmin?

Moim zdaniem Sadlorze ma to sens. Nikt nie twierdzi że wśród np. Baptystów nie ma pedofilów, ponieważ na oko to wszyscy siedzący w ławkach w domu modlitwy wyglądają na Chrześcijan, jakimi ludzmi wielu z nich jest wie tylko Bóg. Nikt nie twierdzi że KCHB jest jedynym, prawdziwym kościołem i kanałem łączności z Bogiem a Organizacja WTS pretenduje do jednego i drugiego, buduje iluzję że wewnątrz niej jest istny raj na ziemi, a w około tylko grzeszny, skazany na zagładę Babilon Wielki. Jak obaj wiemy, jest to kłamstwo i takie sekciarskie iluzje trzeba burzyć, bo mogą być przyczyną wielkiego bólu, rozczarowania tysięcy innych ludzi. Cała Organizacja jest w gruncie rzeczy zbudowana na autorytecie Niewolnika, że jest bezpośrednio kierowany przez Boga i podważenie tego autorytetu jest pierwszym krokiem ku uwolnieniu się z pod jego wpływu. Ja jednak nie chcę poprzestać na tym i staram się okazywać ŚJ swoim przykładem alternatywę że można żyć z Bogiem w wolności i głosić im Ewangelię.
Pozdrawiam Cię Pokojem Bożym

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw gru 07, 2017 9:31 am

Jak niektórzy cos robią to zawsze ma to sens. Jak ja krytykuje niebiblijne nauki które są szkodliwe to mi wytykasz że robię burzę w szklance wody, i szukam na siłę podziałów. Mechanizmy sekciarskie można spotkać też u ewnagelików, od nikogo nie jesteśmy lepsi jako społeczności, tylko indywidualne świadectwo życia ma wage przed Bogiem. I taki jest fakt. Jak byś wszedł na nabożeństwo ŚJ, KRK, KCHB, puścił mimo uszu naukę a tylko obserwował ludzi to byś nie odróżnił jednych od drugich, tak to wygląda w praktyce.
Wyjmowanie brudów, tylko zatwardza serca tych którzy są w organizacji ŚJ, bo to ich nie przekona a tylko Duch Święty. Czy jak wśród Ewangelików pojawia się grzech, to oznacza to że nie są organizacją Bożą?
Dla mnie wyjmowanie takich brudów nic nie da a tylko robi tanią sensację i pokazuje, że brak argumentów by przekonać ŚJ, np do idei Trójjedynego Boga , nie przekonacie ich do tego bo nie ma tego w Biblli. A rzucając błotem w oragnizację zatwardzacie ich serca, bo widzą jak bezpardonowo ich atakujecie i jest odwrotny efekt. Pomijam już fakt że jedyni ŚJ na tym forum to "chłopaki z Nadarzyna" których niczym nie przekonacie, bo oni sa po to by przekonać Was.
Czas pokaże jakie będą owoce tych służb, ja jednak mam taką radę od ap. Pawła

( 1 Kor 9 : 19 - 23 ) "Będąc wolnym wobec wszystkich, oddałem się w niewolę wszystkim, abym jak najwięcej ludzi pozyskał. I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić. A czynię tu wszystko dla ewangelii, aby uczestniczyć w jej zwiastowaniu."

I nie piszę tego wersetu tylko do liderów Służb, ale też do siebie, bo jako niemowlak miewam czasem "gorliwość nierozsądną", może warto wziąć do serca słowa ap. Pawła, polecam pod rozwagę.

Pozdrawiam w Panu.

Wróć do „Ciekawe filmy”