Kościół - zmowa milczenia

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Kościół - zmowa milczenia

Postautor: Datsun » czw gru 07, 2017 1:38 pm

Dawid1 pisze:
Ann78 pisze:Dawidzie,
Tu nie ma katolików. Po co zamieszczasz te posty?

Żeby pokazać, ze pedofilia jest nie tylko u ŚJ jak to próbuje się sugerować na forach.

A tutaj ktoś tak sugeruje? :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw gru 07, 2017 2:06 pm

Nawet Ilyad przyznaje, ze sam nie zna żadnego ŚJ który jest pedofilem.

Znaczy się...problem ukrywania pedofilii u ŚJ nie istnieje ? Czy to że nie znam osobiście żadnego prezydenta Stanów Zjednoczonych oznacza że USA nie miały nigdy prezydenta ?
A tymczasem jak czytam to forum to mam wrażenie, ze przynajmniej co drugi ŚJ to pedofil.

przesadzasz. Z czego wyciągasz taki wniosek ?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw gru 07, 2017 3:04 pm

Sadlor pisze: "...rzucając błotem w org, zatwardzacie ich serca...."
Dawid1 pisze: "...Jest potężna nagonka na ŚJ na forach..."
To nie błoto, ani nagonka, tylko PRAWDA o postępowaniu z tym problemem.
Wszak poznajemy po owocach prawda?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw gru 07, 2017 5:01 pm

Dawid1 pisze:
Datsun pisze:A tutaj ktoś tak sugeruje? :)

A ktoś tu wspomniał , ze pedofilia to nie tylko ŚJ ? Jest potężna nagonka na ŚJ na forach a tymczasem wiadomym jest, ze pedofilia to potężny problem ale wśród księży katolickich.
Nawet Ilyad przyznaje, ze sam nie zna żadnego ŚJ który jest pedofilem. A tymczasem jak czytam to forum to mam wrażenie, ze przynajmniej co drugi ŚJ to pedofil.
Tymczasem ja znam wielu katolików złodziejów, pijaków, rozwodników, gejów i co ? Kościół nic z nimi nie robi ;)

Są fora dyskusyjne katolików. Tam przecież też możesz o tym pisać. Tutaj katolicy nie pisują i przypomina to trochę walenie głową w mur. ;)
Dziwi mnie tylko to, że fakt pedofilii u śJ Ciebie jakby w ogóle nie ruszał... :?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw gru 07, 2017 11:07 pm

Sadlor pisze:Wybacz Aniu że trochę na ciebie naskoczyłem, ale jak już mówić źle to o wszyskich, bo inaczej moim zdaniem wygląda to trochę stronniczo i może wywołać efekt odwrotny od zamieżonego.

To nie jest stronniczość, Robercie, to oburzenie.
Oburzenie na zło czynione pod przykrywką Bożego Slowa, z Biblią w ręku i na ustach.
Nie chodzi, powtarzam, o sam czyn (chociaz jest straszny i haniebny!). Chodzi o brak miłosierdzia wobec ofiar, pozbawienie ludzi możliwości zajęcia się nimi i pomocy im. Sprawia to REGUŁA DWÓCH ŚWIADKÓW zastosowana do tego typu spraw. Wykorzystanie Biblii w niebiblijny sposób! Przewrotność tego zastosowania budzi moją największą odrazę i nie ma żadnej analogii z jakimkolwiek innym ugrupowaniem religijnym.
W organizacji SJ jest to zupełnie wyjątkowe, nieludzkie w absolutnie unikalny sposób.
Jeżeli tego nie rozumiesz, nie jestem w stanie wytłumaczyc Ci tego.
Drugą bulwersującą kwestią jest sugestia, aby nie zgłaszać zaistniałych przypadków na policję, aby chronić zbór!
Obłuda ogromna! Ochrona zboru? Chyba interesów korporacji.
O tym trzeba mówić głośno!
Ofiary zasługują, aby usłyszeć, ze ktoś rozumie ich ból. W przeciwnym razie stwierdzą, ze nawet Bóg odwrócił się od nich.
Ofiary muszą wiedzieć, ze to nie Bóg ich skrzywdził (często jako niewinne i bezbronne dzieci najlepiej widziały dwulicowość oprawców - z jednej strony gwałt, z drugiej głoszenie o Bogu, bycie "przykladnym" starszym i wygłaszanie wykładów!). Muszą wiedzieć, ze Bóg cierpiał razem z nimi, a oprawca z Bogiem nie miał nic wspólnego, chociaz miał Jego imię na ustach.

Mówisz o przypadkach pedofilii w kościołach protestanckich? Ja osobiście nie znam żadnego. Znam jedynie opowieść o takim człowieku, który wkradł się do zboru. Sprawa natychmiast wylądowała na policji. Mezczyzna wyrokiem sądu wylądował w więzieniu.
Chodzi o REAKCJĘ. OCHRONĘ OFIARY, niewinnego dziecka, Robercie.
Brak tego jest owocem szatana. Nie ma ALE.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw gru 07, 2017 11:17 pm

AMEN!
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt gru 08, 2017 10:30 am

Dawid1 pisze:
Skoro tu nie ma katolików to kto tu pisze ?

Jak sama nazwa forum wskazuje. Wystarczy przeczytać.

Dawid1 pisze: Skupianie się tylko na jedenej religii czyli tylko na ŚJ powoduje, ze mam wrażenie, ze waszym zdaniem pedofilia u katolików jest wam co najmniej na rękę ;)

Dawno czegoś tak absurdalnego nie przeczytałem. :roll:

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt gru 08, 2017 12:13 pm

Z tego co tu czytam to jedynie Korba próbuje wyjaśniac to co głoszą ŚJ...czy jest tu jeszcze jakiś inny ŚJ ?

Z tego co deklaruje Korba, to nie jest on ŚJ. Aktywni ŚJ zaglądają tu, ale chyba wszyscy zostali zbanowani za niechrześcijańskie zachowanie. Generalnie na forum najwięcej jest BYŁYCH ŚJ.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt gru 08, 2017 2:31 pm

na czym polegało to niechrześcijańskie zachowanie ŚJ ?

Na nazywaniu innych userów bezpodstawnie kłamcami, ubliżaniu im w różnorakiej formie, odnoszeniu się do innych z pogardą., lub wręcz nienawiścią., itp. W ich wypowiedziach uzewnętrzniała się pycha. Przejawiali cechy przeciwne Chrystusowi.

Kol 4:6: "Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą, abyście wiedzieli, jak macie odpowiadać każdemu."

wiaderny

Postautor: wiaderny » ndz sty 07, 2018 11:26 am

Wróć do „Ciekawe filmy”