Ludobójstwo białych chrześcijan w RPA

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Sadlor

Ludobójstwo białych chrześcijan w RPA

Postautor: Sadlor » śr sie 15, 2018 7:51 am

Cały świat pochyla się nad uchodźcami z Bliskiego Wschodu i Afryki, a nigdzie w mediach głównego nurtu ( Ścieku ) nic się nie mówi o tym jak wielki dramat i niesprawidliwość na prawde dzieje się w Południowej Afryce. Sprowadzamy sobie "biednych" uchodźców z całego świata a tak na prawdę gościmy barbażyńców ludzi, którzy poza tak zwanym "ubogaceniem kulturowym" nic nie wnoszą do naszego środowiska a patrząc na to co dzieje się w innych krajach będą w przyszłości zagrożeniem. Oczywiście to małe forum, nie wniesie zbyt wiele do decyzji politycznych podejmowanych w naszym kraju, ale może warto by było poruszyć ten temat, po nabożeństwie, czy po prostu w prywatnej konwersacji tak by zatoczył szerszy krąg i by więcej osób dowiedziało się wogóle że on istnieje, tak by w przyszłości podjemować mądre decyzje dotyczace naszej dobroczynności a nie działać na zasadzie emocji którymi posługują się siły polityczne i ideologiczne by sterować naszymi decyzjami po to aby realizować swoje cele.

Cytując jednego pastora "nie zamykam swoich drzwi dlatego że nienawidzę tych którzy są na zewnatrz, ale dlatego że kocham tych którzy są w środku"

https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Sadlor

Re: Ludobójstwo białych chrześcijan w RPA

Postautor: Sadlor » śr sie 15, 2018 9:07 am

Film jest po angielsku ale można uruchomić polskie napisy przygotowane specjalnie, nalezy kliknac na trybik w prawym dolnym rogu ekrany Youtube i wybrać polskie napisy.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sie 15, 2018 10:58 am

[quote="Sadlor"]

Cytując jednego pastora "nie zamykam swoich drzwi dlatego że nienawidzę tych którzy są na zewnatrz, ale dlatego że kocham tych którzy są w środku"

Słowa pastora należy czytać miedzy wierszami.
Ach, ta poprawność polityczna.

A co do filmiku to przestroga - do jakich cierpień prowadzi zachłanność -popisywanie się swymi wpływami i dobrami oraz swą pozycją.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sie 15, 2018 11:17 am

Sadlor pisze "Oczywiście to małe forum nie wniesie zbyt wiele ... .

Sadlor co nie byłeś Świadkiem?.
Co odpowiadali - nie ilość lecz jakość.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sie 15, 2018 11:19 am

8-)

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr sie 15, 2018 12:22 pm

tadeusz2904 pisze:
Sadlor pisze:

A co do filmiku to przestroga - do jakich cierpień prowadzi zachłanność -popisywanie się swymi wpływami i dobrami oraz swą pozycją.

Jaką miarą mierzycie taką i wam odmierzą 8-)

Próbowałem działać zgodnie z ( Mat 10 : 16 ), ale przejrzałes mój fortel, poza tym temat nie jest typowo Biblijny, więc stwierdziłem że można w nim używać niebiblijnych argumentów.

Tak czy inaczej sprawa jest bardzo poważna bo giną ludzie, tylko dlatego że są pracowici i mają biały kolor skóry, niegdyś najbogatsze państwo Afrykańskie dziś jest, bandyckim krajem na skraju przepaści ekonomicznej.

tadeusz2904 pisze:Sadlor pisze "Oczywiście to małe forum nie wniesie zbyt wiele ... .

Wybacz że jestem człowiekiem małej wiary, ale wątpię by kiedykolwiek to forum miało zamiar być środkiem oddziaływania politycznego, a niestety tylko takie oprucz oczywście tego z góry jest w stanie zmienić sytuację w RPA, tak czy inaczej przydałoby sie za nich pomodlić.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw sie 16, 2018 1:39 pm

Można jeszcze wspomnieć o odpowiednich służbach,wreszcie są po to powołane i biorą pieniądze.
Są też powołane organizacje międzynarodowe i tez biorą pieniądze.

Zgoda co do modlitwy tylko jak to zrobić.
Gdy zacznę się modlić sam -najbliższe otoczenie "za co się modlisz";za chrześcijan w RPA;"ty już nie masz bliższych problemów".

Do tego potrzebny kościół - choćby domowy nawet wirtualny.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw sie 16, 2018 2:32 pm

Sadlor pisze:
tadeusz2904 pisze:
Sadlor pisze:

Jaką miarą mierzycie taką i wam odmierzą 8-)

Próbowałem działać zgodnie z ( Mat 10 : 16 ), ale przejrzałes mój fortel, poza tym temat nie jest typowo Biblijny, więc stwierdziłem że można w nim używać niebiblijnych argumentów.

Tak czy inaczej sprawa jest bardzo poważna bo giną ludzie, tylko dlatego że są pracowici i mają biały kolor skóry, niegdyś najbogatsze państwo Afrykańskie dziś jest, bandyckim krajem na skraju przepaści ekonomicznej.

tadeusz2904 pisze:Sadlor pisze "Oczywiście to małe forum nie wniesie zbyt wiele ... .

Wybacz że jestem człowiekiem małej wiary, ale wątpię by kiedykolwiek to forum miało zamiar być środkiem oddziaływania politycznego, a niestety tylko takie oprucz oczywście tego z góry jest w stanie zmienić sytuację w RPA, tak czy inaczej przydałoby sie za nich pomodlić.

Dla swojego bezpieczeństwa nie wyrażaj publicznie opinii, szczególnie negatywnej o żadnym kraju. :)

To forum miałoby być środkiem oddziaływania politycznego? Jak to forum może zmienić sytuację w RPA? O co chodzi w wypowiedzi "oprócz tego z góry", jeśli mogę zapytać, bo nie zrozumiałam.
Chrześcijanie modlą się za innych, niekoniecznie ogłaszają to na forum ale i tu jest miejsce aby prosić o modlitwę, bolejemy nad sytuacją niektórych ludzi/braci, którzy cierpią prześladowania, czasami jest organizowana pomoc, co poszczególny Forumowicz/Czytelnik tego forum powinien jeszcze zrobić? Może najlepiej pojechać na miejsce, na misję?

tadeusz2904 pisze:Można jeszcze wspomnieć o odpowiednich służbach,wreszcie są po to powołane i biorą pieniądze.

Zgoda co do modlitwy tylko jak to zrobić.
Gdy zacznę się modlić sam -najbliższe otoczenie "za co się modlisz";za chrześcijan w RPA;"ty już nie masz bliższych problemów".

Do tego potrzebny kościół - choćby domowy nawet wirtualny.

Tadeuszu, zarówno kościół jak i poszczególne osoby modlą się o innych. Los naszych braci, a nawet ludzi niewierzących, którzy doznają prześladowań i niesprawiedliwości nie jest obojętny. Problemy zawsze będą i te "bliższe" i te "dalsze", wokół nas są bliźni. Modlimy się o innych, ktoś modli się za nas.

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw sie 16, 2018 5:59 pm

Iskierka pisze:
Dla swojego bezpieczeństwa nie wyrażaj publicznie opinii, szczególnie negatywnej o żadnym kraju. :)

Tak jak zastraszeni biali mieszkańcy tego kraju w reportażu do którego link przesłałem, poza tym to nie jest negatywna opinia to jest fakt, nie dajmy się zakuć w kajadany poprawności politycznej i nazywajmy rzeczy po imieniu.

Iskierka pisze:To forum miałoby być środkiem oddziaływania politycznego? Jak to forum może zmienić sytuację w RPA? O co chodzi w wypowiedzi "oprócz tego z góry", jeśli mogę zapytać, bo nie zrozumiałam.

Widac pisałem to będąc zmeczony bo chodziło mi o "Tego z Góry" Tego z najwyższej Góry, a o oddziaływaniu politycznym tego forum napisałem lekko ironicznie, to forum nigdy w zamierzeniu nie miało mieć takich celów. A tylko polityczne oddziaływanie oprucz tego z Góry, może moim zdaniem wpłynąc na rozwiązanie negatywnej sytuacji w RPA. Przykłady:
Assad użył broni chemicznej przeciwko cywilom ( fake news) zaraz posłano mu z zachodu kilka rakiet. W UK Tommy Robinson powiedział kilka słów prawdy o tzw. uchodźcach, poszedł do paki pod wyimaginowanymi zarzutami. W RPA posłowie partii rządzącej śpiewają pisenkę "Zabij Bura" nikogo to nie obchodzi :/

Iskierka pisze:Chrześcijanie modlą się za innych, niekoniecznie ogłaszają to na forum ale i tu jest miejsce aby prosić o modlitwę, bolejemy nad sytuacją niektórych ludzi/braci, którzy cierpią prześladowania, czasami jest organizowana pomoc, co poszczególny Forumowicz/Czytelnik tego forum powinien jeszcze zrobić? Może najlepiej pojechać na miejsce, na misję?

Ja też nie czuję szczególnej potrzeby by ogłaszac na forum za kogo i za co sie modlę i napisałem to raczej w odpowiedzi na post Tadeusza, by nadać więcej powagi problemom które postanowiłem poruszyć. Każdy niech zrobi co chce w tej sprawie, ja po prostu postanowiłem ją nagłośnić po to by przynajmniej było wiadomo że coś takiego mam miejsce, niestety z TVP, TVN itp. nie dowiemy sie o tym co ważne.

tadeusz2904 pisze:Można jeszcze wspomnieć o odpowiednich służbach,wreszcie są po to powołane i biorą pieniądze.

Dobrze napisane biorą pieniądze....

tadeusz2904 pisze:Zgoda co do modlitwy tylko jak to zrobić.

Mam za co i za kogo sie modlić, mam tez bliższe i dalsze problemy oraz dość szerokie zainteresowania.

tadeusz2904 pisze:Do tego potrzebny kościół - choćby domowy nawet wirtualny.

Iskierka pisze:Tadeuszu, zarówno kościół jak i poszczególne osoby modlą się o innych. Los naszych braci, a nawet ludzi niewierzących, którzy doznają prześladowań i niesprawiedliwości nie jest obojętny. Problemy zawsze będą i te "bliższe" i te "dalsze", wokół nas są bliźni. Modlimy się o innych, ktoś modli się za nas.

Sadlor

Postautor: Sadlor » sob wrz 01, 2018 7:45 pm

Tutaj kolejny przedsmak dokumentu o tym co dzieje się w RPA tym razem Polak o południowoafrykańskich korzeniach chce powiedzieć prawdę:

https://www.youtube.com/watch?v=dFAI9T4TIz4

Wróć do „Ciekawe filmy”