Filmy warte obejrzenia

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: FIlmy warte obejrzenia

Postautor: Ann78 » czw lut 25, 2016 11:31 am

Bracia Drodzy,
powiedzcie jeszcze, skąd brać czas na obejrzenie tego wszystkiego? ;)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lut 25, 2016 3:47 pm

Ann78 pisze:Bracia Drodzy,

Jak nic trzeba będzie brać urlop. :D

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lut 25, 2016 7:33 pm

Ano, trzeba wziąć urlop.... zaległy urlop :D

Natan

Postautor: Natan » pt lut 26, 2016 2:22 pm

Droga Siostro,

Pociesz się, że nie Ty jedna nie masz czasu na oglądanie filmów. Ale ważniejsze jest działanie w realnym świecie niż poświęcanie zbyt wielkiej uwagi filmom, nawet tym chrześcijańskim.

Niemniej jednak, osoby samotne, będące na rencie czy emeryturze na pewno czerpią więcej korzyści od nas z takich materiałów. Miałem Przyjaciela, który miał dorosłe dzieci i żyli we dwoje z żoną, która co jakiś czas wyjeżdżała do córki, do Irlandii. Dla niego każdy dodatkowy materiał biblijny był na wagę złota, bo potrzebował więcej zachęty i zbudowania niż wielu z nas. Miał trudną sytuację życiową i każdy nowy film chrześcijański, każde nowe kazanie, każda nowa książka czy broszura biblijna były dla niego wielkim wsparciem. Zmarł nagle w wieku 60 lat. Był dla mnie prawdziwym Przyjacielem. Dlatego chwała Bogu za wszystkie dodatkowe materiały, które mogą nas zbudować. Korzystajmy z nich na miarę możliwości i potrzeb, dbając zarazem o to, by nie usunęły w cień poznawania czystej nauki apostolskiej.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz lut 28, 2016 4:12 pm

Natan pisze:

Droga Siostro,

Pociesz się, że nie Ty jedna nie masz czasu na oglądanie filmów. Ale ważniejsze jest działanie w realnym świecie niż poświęcanie zbyt wielkiej uwagi filmom, nawet tym chrześcijańskim.

Niemniej jednak, osoby samotne, będące na rencie czy emeryturze na pewno czerpią więcej korzyści od nas z takich materiałów. Miałem Przyjaciela, który miał dorosłe dzieci i żyli we dwoje z żoną, która co jakiś czas wyjeżdżała do córki, do Irlandii. Dla niego każdy dodatkowy materiał biblijny był na wagę złota, bo potrzebował więcej zachęty i zbudowania niż wielu z nas. Miał trudną sytuację życiową i każdy nowy film chrześcijański, każde nowe kazanie, każda nowa książka czy broszura biblijna były dla niego wielkim wsparciem. Zmarł nagle w wieku 60 lat. Był dla mnie prawdziwym Przyjacielem. Dlatego chwała Bogu za wszystkie dodatkowe materiały, które mogą nas zbudować. Korzystajmy z nich na miarę możliwości i potrzeb, dbając zarazem o to, by nie usunęły w cień poznawania czystej nauki apostolskiej.

Racja, Natanie,
dlatego dziękuję za każdy nowy materiał, który zamieszczany jest tutaj - dla zbudowania :)
Pozdrawiam!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

christianinroman

Re: Filmy warte obejrzenia

Postautor: christianinroman » ndz kwie 24, 2016 8:34 am

Co do filmów tzw. chrześcijańskich to ja widzę jak Hollywood robi kasę na ,, podniecaniu " się chrześcijan tymi produkcjami. Sam się na tym złapałem, że to nie jest ,, TO", bo przecież znamy słowa Pana Jezusa z OBJAWIENIA 22:18,19.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » ndz kwie 24, 2016 8:43 am

A ja osobiście pomimo świadomości wielu tych i podobnych rzeczy, wolę tu słowa ap. Pawła :)

"Ale cóż to znaczy? Jedynie to, że czy to obłudnie, czy naprawdę, na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa. A z tego ja się cieszę i będę się cieszył."

(List do Filipian 1:18, Biblia Tysiąclecia)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz kwie 24, 2016 9:03 am

I ja też się cieszę... :)

A tutaj polecam filmik , choć nie wiem czy dobrze że tutaj...
Ale na usprawiedliwienie podaję,że są są tam migawki z filmu o Jezusie....
Polecam to piękne wykonanie:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWIx24J00Wc
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz kwie 24, 2016 9:17 am

Uważam,że każdy film związany z tematyką biblijną wyprodukowany w Hollywood ma za zadanie przynieść kasę wytwórni i aktorom. ,, Upiększanie '' filmów przez dodawanie tego co nie ma w Biblii nie wykonuje pracy dla Królestwa Bożego. Przede wszystkim czyste Słowo Boże powinno być dla nas, byłych świadków PRIORYTETEM, bo przecież mieliśmy w swoim doświadczeniu i życiu próbkę manipulacji nami przez Starżnicę.

Wróć do „Ciekawe filmy”