Filmy warte obejrzenia

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Awatar użytkownika
morwa

Re: Filmy warte obejrzenia

Postautor: morwa » pn maja 09, 2016 9:24 am

Kaznodzieya pisze:Ciekawe ... ciekawe. Wygląda nieco na prowokację medialną ale jak zwał tak zwał ważne że pobudza do Boga i myślenia. Kiedy patrzyłem na te odwrócone, jakby zawstydzone twarze, które nie wiedziały co z sobą zrobić patrząc w bok czy okno, zastanawiałem się co czują. Jakby nagle sąd się rozegrał w tym autobusie. Podobny do tego jaki się rozegrał gdy głosił Jan czy głosił Chrystus. a może inni tez chcieli przytulić a po prostu zbrakło odwagi ?
Widziałem podobne twarze, kiedyś tam przy drzwiach.

Tak,to było celowe...
Jest to tzw. nauczanie przez przeżywanie... jedna z metod skutecznego nauczania...
Emocje się wówczas włączają...
Dobre czy złe obojętnie... byle były...
Ale pewne jest ,że każdy z osobna z tego autobusu zapamięta tę "akcję"...
Założę się że z przejęciem opowie drugim, co go w tym dniu spotkało...
Ta argumentacja zawarta w filmie że jesteśmy brudni i potrzebujemy Zbawiciela, trafia do serca ,więc nie wykluczam,że ktoś mógł się nawrócić
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt maja 10, 2016 7:18 am

Tak. Może czasem lepiej brud zwizualizować, urealnić - aby lepiej sobie wyobrazić, że istnieje on także w sferze duchowej i dotyczy każdego z nas.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt maja 10, 2016 7:29 am

Myślę że tak na prawdę i podświadomie każdy to wie, tylko wielu skrzętnie przed sobą samym ten fakt ukrywa. Dlatego unika się prawdy aby się nie odkryć a dodatkowo świadomość ta wcale nie jest przyjemna a wręcz bolesna. Nie chce się przyjść do światła aby nie okazało się co tak naprawdę jestem wart/a. Ci bowiem którzy przychodzą do światła pomimo swego brudu muszą mieć w sobie pokorę wynikającą z świadomość kim są a to czyni ich szczerymi i nie obłudnymi na co nie stać tamtych. Można by nawet rzec metaforycznie "prawymi sędziami siebie samego".

Innymi słowy i tutaj na tym poziomie i w tym czasie sąd się w nas rozgrywa. Natomiast usłyszane słowo staje się naszym sędzią jak mawiał Jezus. Albo ku życiu albo ku potępieniu.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 02, 2016 7:31 am

Witajcie.
Poniżej link do filmu z poruszającym świadectwem nawrócenia brata z Islamu. Polecam !

https://www.youtube.com/watch?v=LE1UKWryJ9A

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw cze 02, 2016 7:06 pm

Ilyad pisze:Witajcie.
Poniżej link do filmu z poruszającym świadectwem nawrócenia brata z Islamu. Polecam !

https://www.youtube.com/watch?v=LE1UKWryJ9A

Znam. Niesamowite. Tym bardziej, że Jezus dla tego człowieka przed nawróceniem nie mógł być nikim więcej, jak tylko prorokiem, mądrym człowiekiem... więc nie można tłumaczyć, że to, co przeżył wypłynęło z kultury, w jakiej dorastał... Przeciwnie, nie powinno/nie mogło się wydarzyć...

Tutaj równie piękne świadectwo młodego Żyda:
https://www.youtube.com/watch?v=3mVMCPhjAK8

Najbardziej poruszyło mnie, kiedy ten chłopak mówił, jak odnalazł, co znaczy imię Jezusa (po hebrajsku). Oczywiście, wszyscy wiemy, co znaczy (Jahwe Zbawiciel), ale nie znamy kontekstu językowego, dokładnej wymowy, itd. Polecam :) .

alf3on

Postautor: alf3on » czw lip 12, 2018 1:49 pm

Polecam film Nietykalni. Świetna historia, doskonale opowiedziana, z poczuciem humoru, głęboki temat niepełnosprawności.

:arrow: http://wybitne.pl/19/nietykalni.html

Wróć do „Ciekawe filmy”