Filmik "Heretyk"

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Natan

Filmik "Heretyk"

Postautor: Natan » pt kwie 14, 2017 12:03 pm

Drodzy,

Wysyłam link do filmiku, który - choć króciuteńki - daje do myślenia:

https://youtu.be/1pFc-gZwcsQ

Awatar użytkownika
morwa

Re: Filmik "Heretyk"

Postautor: morwa » pt kwie 14, 2017 6:04 pm

Witam Cię Natanie, :)
Bardzo pouczający filmik...
Kto nas upoważnia by kogoś nazywać heretykiem mimo róznic pogladów ?

Nie mamy podstaw by tego czynić ,bo ostateczny osąd należy do Boga...
Niestety,życie pokazuje,iż tak właśnie nieraz bywamy postrzegani przez inaczej wierzących...
Doświadczam tego na własnej skórze...
Na jednym z wątków na tym forum próbowałam wykazać że nie zawsze Ci,którzy 'nie chodzą z nami" bo inaczej wierzą są przez Pana potępiani...
Przy pewnej okazji Jezus rzekł do swoich uczniów którzy byli zaniepokojeni postawę pewnego człowieka...

(49) A Jan odpowiadając, rzekł: Mistrzu, widzieliśmy takiego, który w twoim imieniu wygania demony i zabranialiśmy mu, ponieważ nie chodzi z nami. (50) Wtedy Jezus rzekł do niego: Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami. Ew. Łukasza 9 rozdział

Dlatego szanuję wszystkich którzy na miarę własnego zrozumienia podążają za Chrystusem nie wdając się w ocenę (nie osądzając) ich wierzeń.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 11:07 pm

Natanie , Morwo - też uważam , że jest to bardzo pouczający filmik i nasunęły mi się też - lecz zupełnie inne refleksje - otóż w organizacji śJ , być może w innych denominacjach również - nie wiem , osoba czyniąca zło bądź z przeszłością kryminalna ale śJ - są w oczach wielu sJ usprawiedliwiani / lepsi od nie śJ , bądź tych którzy odeszli z organizacji pomimo , że są to bardzo często wartościowe wewnętrznie osoby - ale są postrzegani jak odstępcy bo już nie są śJ.
Bardzo często to nazwa - przynaleznosc generalizuje / wartosciuje innych a nie wnętrze człowieka.
Ksiądz / nie ksiądz pedofil , oczach wielu sJ / starszych zboru będzie cały czas obrzydliwoscia - wytykany palcami , ale gdyby przeszedł na organizację śJ mógłby już nawet uczestniczyć w ewangelizacji.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 14, 2017 11:22 pm

P.S. Coś na zasadzie - pomogę Ci bo jesteś mojego wyznania ; albo jeszcze inaczej - jesteś czarnoskóry to nie wyciągnę do Ciebie pomocnej dłoni - gin! Generalizowanie na podstawie wierzeń , koloru skóry itp.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn kwie 17, 2017 7:56 pm

Natan pisze:Drodzy,

Drogi Natanie bracie w wierze.Znam ciebie z Chleb z nieba.Twoj brat ma ,,przeciwko tobie,,Mt 5.23.Zamiesciles trudny,straszny filmik bez komentarza.Potknalem sie w,,Inspirujace cytaty,,.Tak rzetelnie to przeslanie do mnie (konstekt).Czy zasadne bylo w przedmiotowej sytuacji.Prosze sumiennie bez rozwadniania.Pozd.Tadeusz.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Natan

Postautor: Natan » wt kwie 18, 2017 8:08 am

tadeusz2904 pisze:
Natan pisze:Drodzy,

Drogi Natanie bracie w wierze.Znam ciebie z Chleb z nieba.Twoj brat ma ,,przeciwko tobie,,Mt 5.23.Zamiesciles trudny,straszny filmik bez komentarza.Potknalem sie w,,Inspirujace cytaty,,.Tak rzetelnie to przeslanie do mnie (konstekt).Czy zasadne bylo w przedmiotowej sytuacji.Prosze sumiennie bez rozwadniania.Pozd.Tadeusz.

Drogi Tadeuszu,

Zamieszczając ten filmik kierowałem się zaufaniem do Uczestników Forum, do ich dojrzałości i wyrobienia duchowego.

Ten materiał zawiera przeciwieństwo biblijnego fragmentu z Ewangelii Łukasza 9:49-55:

Łukasza 9:49 "Wtedy odezwał się Jan: Mistrzu, widzieliśmy kogoś, kto w twoim imieniu wypędzał demony i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami za tobą. 
9:50 I powiedział do niego Jezus: Nie zabraniajcie mu, bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami
9:51 A gdy wypełniły się dni, aby został wzięty w górę, mocno postanowił udać się do Jerozolimy.
9:52 I wysłał przed sobą posłańców. Poszli więc i weszli do wioski Samarytan, aby przygotować dla niego miejsce. 
9:53 Lecz nie przyjęto go, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. 
9:54  A jego uczniowie Jakub i Jan, widząc to, powiedzieli: Panie, czy chcesz, żebyśmy rozkazali, aby ogień zstąpił z nieba i pochłonął ich, jak to uczynił Eliasz? 
9:55 Lecz Jezus, odwróciwszy się, zgromił ich i powiedział: Nie wiecie, jakiego jesteście ducha.
9:56 Syn Człowieczy bowiem nie przyszedł zatracać dusz ludzkich, ale je zbawić. I poszli do innej wioski". 

Mamy tu dwie sytuacje:
1) Apostołowie usiłowali zabronić pewnemu uczniowi Chrystusa wypędzać demony, ponieważ nie należał do ich konkretnej grupy. Zbawiciel wezwał ich do tego, by nie zabraniali temu człowiekowi służyć w ten sposób Bogu.
2) Jakub i Jan chcieli ściągnąć na wioskę samarytańską ogień z nieba, by unicestwił niegościnnych jej mieszkańców. Mistrz napomniał ich, wskazując, że ich duch i Jego intencje mają co innego na celu - nie zgubę ludzi, ale ich zbawienie.

Filmik ukazuje zupełnie przeciwną postawę względem przykładu i Ducha Pana Jezusa. Ta kobieta jest bardzo sekciarska i ma niemiłosierne usposobienie. Początkowo chce ratować nieszczęśnika, a potem sama go topi w rzece, gdyż należy on do wzgardzonego odłamu baptystów. Właściwą postawą byłoby ratowanie bliźniego bez względu na jego wyznanie, czy brak wyznania.

Pan Jezus podał także Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Ani kapłan, ani lewita nie pomogli poszkodowanemu Żydowi, lecz zrobił to ktoś uchodzący wśród Żydów pierwszego wieku za heretyka. Oni znali literę Słowa Bożego, ale nie znali serca Boga, który jest miłością. Samarytanin nie był tak prawowierny jak oni, ale znał serce Boga, i stosownie do tego postąpił. Pan Jezus nieprzypadkowo posłużył się przykładem ówczesnego heretyka lub "sekciarza", Samarytanina, by wskazać, że ktoś taki może być bliżej Boga, i tym samym być lepszym bliźnim, niż ktoś poprawny doktrynalnie, lecz o oziębłym sercu.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt kwie 28, 2017 10:10 am

Brawo natanie Abrahama nie widziales a taka tresciwa nauka.Dla mnie trudnosc polegala ze wzgledu na przerysowane postacie .Nauka nie polegaj na oczach .Boze godzin jestes czci i wyslawiania.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Ciekawe filmy”