Manipulacja

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
bernard

Re: Manipulacja

Postautor: bernard » czw mar 02, 2017 1:09 pm

Arcykapłan pisze:
bernard pisze:
Biblia nie od razu była odkryta

Jest od początku odkryta .Wystarczy po nią sięgnąć i czytać .Biblia to nie magiczna jakaś tajemna księga.

To, że można ją czytać nie znaczy, że od razu wiadomo było co znaczą np proroctwa w księdze Daniela, prawda ?
Niektórzy czytają Biblie wiele razy a nie wiedzą, że Bóg ma na imię Jehowa mimo tego, że pojawia ono się w Biblii kilka tysięcy razy, prawda ?

Czy znajomość lub nieznajomość Tetragramu jest warunkiem zbawienia ? Jeżeli grzech Adama i w ogóle wszelki grzech tyczył się tylko nienajomości Imienia Bożego ,to mozna bo uznać ze od jego znajomości zależy zbawienie.
Grzech jednak tyczy się całkiem czego innego.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » czw mar 02, 2017 10:21 pm

bernard pisze:
Arcykapłan pisze:
bernard pisze:
Biblia nie od razu była odkryta

Jest od początku odkryta .Wystarczy po nią sięgnąć i czytać .Biblia to nie magiczna jakaś tajemna księga.

To, że można ją czytać nie znaczy, że od razu wiadomo było co znaczą np proroctwa w księdze Daniela, prawda ?
Niektórzy czytają Biblie wiele razy a nie wiedzą, że Bóg ma na imię Jehowa mimo tego, że pojawia ono się w Biblii kilka tysięcy razy, prawda ?

Czy znajomość lub nieznajomość Tetragramu jest warunkiem zbawienia ? Jeżeli grzech Adama i w ogóle wszelki grzech tyczył się tylko nienajomości Imienia Bożego ,to mozna bo uznać ze od jego znajomości zależy zbawienie.
Grzech jednak tyczy się całkiem czego innego.

Naprawdę nie pojmujesz co to jest ten tetragram ? Skoro dla ciebie to tylko tetragram a nie imię Boga to nie mi oceniać czy taka osoba dostąpi zbawienia. Jezus powiedział wprost jakie jest największe przykazanie - mamy miłować Jehową cały sercem umysłem i duszą. Skoro ktoś wyrzuca z Biblii i z umysłu imię Jehowa i zastępuje go trójcą czy innym bogiem to chyba będzie mu ciężko dostąpić zbawienia ale to naprawdę nie mnie oceniać ;)

Najlepsze jest to, że w Biblii imię Jehowy występuje tysiące razy a ludzie walczą z tym jak z ogniem ;) To jest dopiero manipulacja. Ile to musicie namęczyć się , żeby wmówić sobie, że Bóg to nie Jehowa. Kiedyś też się z tym męczyłem ale w końcu zrozumiałem, że fakty są proste - Bóg to Jehowa. ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt mar 03, 2017 9:54 am

Arcykapłan pisze: Ile to musicie namęczyć się , żeby wmówić sobie, że Bóg to nie Jehowa. Kiedyś też się z tym męczyłem ale w końcu zrozumiałem, że fakty są proste - Bóg to Jehowa. ;)

Skąd takie Twoje przekonanie. Zarzucasz kłamstwo bo czytając posty, nie zauważyłam aby ktoś napisał, że Jehowa nie jest Bogiem, wręcz przeciwnie.
Natomiast jak ktoś pojmuje Boga, to niestety nie Tobie oceniać, każdy za siebie zda sprawę Bogu.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt mar 03, 2017 12:23 pm

Arcykapłan pisze: To jest dopiero manipulacja. Ile to musicie namęczyć się , żeby wmówić sobie, że Bóg to nie Jehowa.

Proszę wskazać jakie osoby na forum twierdzą, że Bóg to nie Jehowa.

bernard

Postautor: bernard » pt mar 03, 2017 12:59 pm

Arcykaplan
Najlepsze jest to, że w Biblii imię Jehowy występuje tysiące razy a ludzie walczą z tym jak z ogniem

Nikt nie walczy z imieniem Bożym. Zauważ że ,,swiat" walczy z imieniem Chrystusa .
Tysiące razy imię JHWH występuje w ST lecz kiedy Jezus czytał ktoregos dnia w synagodze tekst Izajasza to nie wypowiedział imienia JHWH lecz użył slow Pan/ Bóg :

1 Duch Pana Boga nade mną
bo Pan mnie namaścił.
Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim,
by opatrywać rany serc złamanych,
by zapowiadać wyzwolenie jeńcom
i więźniom swobodę;
2 aby obwieszczać rok łaski Pańskiej,
(...)
6 Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana
(...)
8 Albowiem Ja, Panmiłuję praworządność,
itd

Dlaczego to uczynił ?

Dlatego też ,jak już to było mówione wielokrotnie, ci co idą za Panem nie żągluja imieniem Bożym na prawo i lewo lecz traktują je tak jak On.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pt mar 03, 2017 9:38 pm

Iskierka pisze:
Arcykapłan pisze: Ile to musicie namęczyć się , żeby wmówić sobie, że Bóg to nie Jehowa. Kiedyś też się z tym męczyłem ale w końcu zrozumiałem, że fakty są proste - Bóg to Jehowa. ;)

Skąd takie Twoje przekonanie. Zarzucasz kłamstwo bo czytając posty, nie zauważyłam aby ktoś napisał, że Jehowa nie jest Bogiem, wręcz przeciwnie.
Natomiast jak ktoś pojmuje Boga, to niestety nie Tobie oceniać, każdy za siebie zda sprawę Bogu.

Mówisz, ze Jehowa to Bóg. To jak to pojmujecie ? Zaczynam się już gubić w waszych pojmowaniach Biblii.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pt mar 03, 2017 9:39 pm

Datsun pisze:
Arcykapłan pisze: To jest dopiero manipulacja. Ile to musicie namęczyć się , żeby wmówić sobie, że Bóg to nie Jehowa.

Poczytaj posty Ann lub Agnieszki.

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pt mar 03, 2017 9:41 pm

bernard pisze:Arcykaplan
Najlepsze jest to, że w Biblii imię Jehowy występuje tysiące razy a ludzie walczą z tym jak z ogniem

Nikt nie walczy z imieniem Bożym. Zauważ że ,,swiat" walczy z imieniem Chrystusa .
Tysiące razy imię JHWH występuje w ST lecz kiedy Jezus czytał ktoregos dnia w synagodze tekst Izajasza to nie wypowiedział imienia JHWH lecz użył slow Pan/ Bóg :

1 Duch Pana Boga nade mną
bo Pan mnie namaścił.
Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim,
by opatrywać rany serc złamanych,
by zapowiadać wyzwolenie jeńcom
i więźniom swobodę;
2 aby obwieszczać rok łaski Pańskiej,
(...)
6 Wy zaś będziecie nazywani kapłanami Pana
(...)
8 Albowiem Ja, Panmiłuję praworządność,
itd

Dlaczego to uczynił ?

Dlatego też ,jak już to było mówione wielokrotnie, ci co idą za Panem nie żągluja imieniem Bożym na prawo i lewo lecz traktują je tak jak On.

Byłeś w synagodze w tym dniu ? Słyszałeś to, że Jezus cytując ST zamiast imienia swojego Ojca czytał Pan ? Skąd to wiesz ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob mar 04, 2017 12:32 am

Arcykapłan pisze:
Datsun pisze:

Poczytaj posty Ann lub Agnieszki.

Wskazujesz na mnie "arcy....." ? , ależ ja już odniosłam się w swoich postach w jaki sposób pojmuje istotę Boga i dla mnie JHWH jest Jezusem / Jaszua czyli Zbawieniem.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob mar 04, 2017 7:33 am

Arcykapłan pisze:
Mówisz, ze Jehowa to Bóg. To jak to pojmujecie ? Zaczynam się już gubić w waszych pojmowaniach Biblii.

Czasami można się pogubić - to fakt.
Dlatego nie oczekuj aby ktoś na siłę coś Tobie udowadniał, skoro ma takie a nie inne przekonanie. Czytaj Biblię, nie podpieraj się literaturą wydaną przez ludzi, pozwól by Boże Słowo do Ciebie przemawiało.
Pan Jezus przy pewnej okazji powiedział do swoich uczniów: " Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie" (Jan 16:12).

Jak z tego widać, nie wszystko od razu jesteśmy w stanie zrozumieć, dla niektórych to może być "twardy pokarm", więc czasami lepiej zostawić temat i nie drążyć aby nie popaść w ludzką filozofię. Czytajmy Biblię, a jak mówi Pismo, "Duch Święty nauczy nas wszystkiego....i wprowadzi we wszelką prawdę" (Jana 14:26; 16:13).

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”