Poszukiwani przez pracodawców

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwani przez pracodawców

Postautor: Ann78 » czw kwie 20, 2017 9:04 pm

korba pisze:W Biblii mamy regułę dwóch świadków. Nie walczysz ty już z Biblią?

Stosowanie reguły dwóch świadków w sprawach gwałtu JEST NIEBIBLIJNE.
To trzeba powiedziec jasno!

Czyż nie mamy w Biblii wytycznych dot. gwałtu i przemocy seksualnej wobec słabszego, który nie może się bronić, ani wołać o pomoc? Dlaczego SJ nie biorą tego pod uwagę?

"Lecz jeżeli mężczyzna napotka zaręczoną z kim innym dziewczynę na polu, zniewolił ją, i złączył się z nią, to ten mężczyzna, który się z nią złączył, sam poniesie śmierć, ale dziewczynie tej nic nie uczynisz. Dziewczyna ta nie zasłużyła na śmierć. Ze sprawą tą jest podobnie, jak gdy ktoś powstanie przeciwko swemu bliźniemu i zabije go. Wszak napotkał ją na polu; dziewczyna zaręczona z innym wołała o pomoc, lecz nikt jej nie udzielił pomocy." 5 Mojż. 22, 25-27
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt kwie 21, 2017 8:54 am

korba pisze:
Ann78 pisze:Czyż nie mamy w Biblii wytycznych dot. gwałtu i przemocy seksualnej wobec słabszego, który nie może się bronić, ani wołać o pomoc? Dlaczego SJ nie biorą tego pod uwagę?

Mamy w Prawie Mojżeszowym i taki zapis (kilka wersetów po twoim):

„Jeśli mężczyzna spotka dziewczynę, dziewicę, która nie jest zaręczona, i chwyci ją, i się z nią położy, i zostaną przyłapani, 29 to mężczyzna, który się z nią położył, da ojcu dziewczyny pięćdziesiąt srebrnych sykli i ona zostanie jego żoną, dlatego że ją upokorzył. Nie będzie mu wolno rozwieść się z nią przez wszystkie jego dni. (Pwt 22:28,29)

I co z tym zrobić? Nie dość, że zgwałcił, może nieletnią więc jest pedofilem, i ofiara ma z nim do końca życia być pod jednym dachem?
Twoje pytanie sprowadza się tak naprawdę do tego: które prawo mojżeszowe mnie obowiązuje?
Moja odpowiedź: NIE. Ani tamto, ani to ;-)

Nie. Nie.
W powyższym zapisie chodzi o zadośćuczynienie, wzięcie odpowiedzialności, poniesienie konsekwencji czynu.

Co do pedofilii - nie wiem, czy wiesz, ze z tego wyleczyć się nie można. Pedofil nie może mieć kontaktu z dziećmi, gdyż to tak samo, jak alkoholikowi dać pracę w sklepie z alkoholem.

Owszem, Pan Jezus leczy z alkoholizmu i na pewno z wszystkiego może wyleczyć, ale dziać się to może TYLKO w Jego imieniu.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 21, 2017 9:22 am

korba pisze:
Agnieszka pisze:Napiszę w ten sposób - nie można zmusić serca , wnętrza..... , ja nie dalabym rady przebywać w towarzystwie takich przestępców , dlatego też żeby nie mieć nie poprawnych relacji czy udawanych na pokaz przed innymi , wolę nie mieć ich wcale.
Nie oceniam też ludzi którzy nie potrafią wybaczyć..... , bo łatwo jest powiedzieć wielu osobom którzy nie doświadczyli..... , albo nie doświadczyli..... nasi najbliżsi.

Więc widzisz... mówisz o swoim osobistym odczuciu, ok. Dobrze radzisz, że należy wybaczać. Więc po co podnosisz taki zarzut przeciwko świadkom, skoro oni potrafili to zrobić wobec pedofila (przecież nie praktykującego!) i wygląda na to, że chyba postąpili bardziej po Chrystusowemu niż ty?
A co by było, gdyby się okazało, że w ramach skruch, ten świadek, którego tak piętnujesz, nie wiem, napisał list, porozmawiał s dawną swoją ofiarą i ona mu wybaczyła?
Miny zrzedną co?

Mniej słów, mniej emocjonowania, więcej myślenia, więcej rozsądku, więcej Jezusa w mowie i czynach proszę :-D

Uważam , że w wspólnotach powinno informować się za co kto jest wykluczony.
Mina mi nie zrzednie jeśli ktoś wybaczy , bo nie oznacza to , że ja muszę przebywać w towarzystwie kogoś kto skrzywdził .
Zdrada jest podstawą do rozwodu . Niektórzy wybaczają inni nie potrafią i wnoszą o rozwód , albo jeszcze inaczej - po jakimś czasie mówią , że wybaczli ale nigdy w życiu nie chcieliby żyć z kimś takim , albo - wybaczylem / - am ale czuję niechęć do tej osoby i wolę już więcej nie spotkać jej w swoim życiu.
Kobieta która zdradziła swojego męża w zborze - mąż wybaczylł jej (albo moze inaczej - nie wiem co czuł w sercu , ale nie wniósł o rozwod i dalej mieszkali razem) - kiedy została z powrotem przywrócona to mimo wszystko nie każdy już chciał umawiać się z nią do służby , byli i tacy co ręki też nie podawali.
Niesmak pozostawiła po sobie.
Tak więc z tym wybaczaniem to różna interpretacja jest :-)
Na 11.00 czasu UK mam wizytę u kosmetyczki sJ - napiszę później o przebiegu rozmowy.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 21, 2017 9:36 am

Korba pisze: "Mniej słów, mniej emocjonowania, więcej myślenia, więcej rozsądku, więcej Jezusa w mowie i czynach proszę :-D".
Widzisz jak to jest , od razu po głoszeniu o Bogu , swiadkowa Jehowy zaprosiła wspolglosiciela do łóżka :lol: , a może pół godziny / godzinę temu tak pięknie o Bogu głosiła :D

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt kwie 21, 2017 10:40 am

Jak już nie ma za co dorwać świadków to się często wymyśla zarzuty albo podrzuca dowody przeciw

Wszędzie mogą się zdarzyć przypadki pedofilii. Problem u SJ polega na tym że jest scentralizowany nakaz by wszelkie przypadki ukrywać i nie ujawniać dokumentacji nawet na polecenie prokuratury. W ten sposób Organizacja chroni się przez lata oprawców a nie ofiary, przez co bierze na siebie za to odpowiedzialność. Jednak ponieważ Organizacja nie jest za siebie odpowiedzialna, tylko za nią odpowiadają pojedynczy głosiciele, trzeba po latach wypłacać ofiarom milionowe odszkodowania. ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 21, 2017 1:04 pm

Jestem po rozmowie z sJ która powiedziała, że pedofilem jest się do końca życia i gdyby wiedziała , że ktoś taki jest w zborze to przenioslaby się do innego zboru .Rozmawiałyśmy o wybaczaniu , zdradach i powiedziała, że gdyby jakaś podrywala / kręciła się koło jej męża to wydlubalaby oczy :-) Nie wybaczylaby zdrady. Powiedziała żebym nie przyjmowała się co inni mówią i że skoro pedofil nie ma oporów by głosić o Bogu , to ja tym bardziej nie powinnam mieć zahamowań.
W życiu są różne sytuacje i mamy prawo czuć złość , żal, rozpacz , lęk i jest to naturalne.
Podziwia osoby które potrafią szczerze wybaczyć takim zloczyncom.
Tak więc Korba nie tylko ja jestem wg Ciebie heretyczka.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt kwie 21, 2017 1:18 pm

Teraz parę słów ode mnie.
Niektórzy rodzice nawet nie chcą rozmawiać przez telefon z swoimi dziećmi a co dopiero mówić o przebywaniu w towarzystwie swoich dzieci - tylko dlatego , ze opuścili organizację , nie potrafią wybaczyć swoim dzieciom , że opuściły organizację ale potrafią przebywać w towarzystwie np. pefofila bo jest sJ.
No cóż - można i tak !
Jakaż to miłość do swoich dzieci kiedy rodzic mówi tak jak mój ojciec : "Nie chce Cię znać, nie jesteś moją córką!" , ale Słowo Boże głosi , pewnie o miłości też pięknie nawija ! To jest dopiero żenujące - herezja niesamowita!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt kwie 21, 2017 1:52 pm

Agnieszka pisze:Teraz parę słów ode mnie.
Niektórzy rodzice nawet nie chcą rozmawiać przez telefon z swoimi dziećmi a co dopiero mówić o przebywaniu w towarzystwie swoich dzieci - tylko dlatego , ze opuścili organizację , nie potrafią wybaczyć swoim dzieciom , że opuściły organizację ale potrafią przebywać w towarzystwie np. pefofila bo jest sJ.
No cóż - można i tak !
Jakaż to miłość do swoich dzieci kiedy rodzic mówi tak jak mój ojciec : "Nie chce Cię znać, nie jesteś moją córką!" , ale Słowo Boże głosi , pewnie o miłości też pięknie nawija ! To jest dopiero żenujące - herezja niesamowita!

Tak, niestety znam mnóstwo podobnych przypadków... :(

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt kwie 21, 2017 8:30 pm

Agnieszka pisze:Teraz parę słów ode mnie.
No cóż - można i tak !

To są podwójne odważniki :(

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”