Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

W tym dziale możemy wyrażać swoje spostrzeżenia na temat proroctw Biblii
Agnieszka

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 7:11 pm

Skoro dopiero w czasach ostatecznych poznanie tych proroctw miało dopiero wzrosnąć to chyba cytat z listu Piotra tego się nie tyczy, prawda?

Datsunie , całą Biblię trzeba brać pod uwagę , powyższe wersety które napisałam też.
I dalej czytamy Znaczenie zapieczętowanych słów
http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=764
Nic tam nie przeczytałam o III i IV wojne światowej ani o tym , że wtedy dopiero wejdziemy w fazę Dnia Pańskiego itp.
Agnieszko, trochę dziwi mnie Twoje nastawienie do Marka. On przecież ani nie prorokuje ani nie uważa się za proroka. Każdy ma prawo do rozważania proroctw biblijnych. Mnie osobiście to bardzo cieszy, że są tacy ludzie, którzy starają się głębiej wnikać, a nie tylko mleko i mleko...  :)

Definicję prorokowania masz powyżej.
A jak Bóg zapatruje się na takich przepowiedników? Czy Boga też to cieszy , że są tacy ludzie którzy wnikają w taki sposób jak Marek? Nie sądzę. Jezus sam powiedział : "Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile.......".
Mnie dziwi za to Datsunie , że kręcą Cię takie tematy..... i ignorujesz wersety które przytoczyłam wcześniej , pozwalasz wychodzić ponad to co zostało napisane .
Forum to ma pomóc byłym śJ a Ty sam aprobujesz różnego rodzaju przepowiednie których już wielu ma dosyć - tych co wyszli z organizacji ; niektórzy natomiast wyszli fizycznie z tego ruchu ale umysłem nie do końca - takie odnoszę wrażenie.

P.S. Datsunie wg Twojego pojmowania Marek nie prorokuje , tak jak wg pojmowania wielu katolików , prawosławnych itd, nie uprawiają oni balwochwalstwa.

http://sjp.pwn.pl/slowniki/prorok.html
1. «osoba przepowiadająca przyszłość, zwłaszcza nadejście kataklizmów, kary bożej»

2. «charyzmatyczny przywódca lub reformator religijny, któremu przypisuje się szczególne posłannictwo boże i zdolności wizjonerskie»

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 07, 2017 7:59 pm

Agnieszko, ale to księga Daniela przepowiada przyszłość. Do nas należy interpretacja i trzeźwo patrzenie na obecne wydarzenia czy aby to nie dzieje się na naszych oczach. Mówisz, że to mnie kręci? :)
Kręci mnie rozważanie Biblii, ot co. ;)

Agnieszko, interpretacje Marka czytam z czystej ciekawości i nic ponad to. Zresztą sam pisałem, że mam wątpliwości co do tej wykładni, a zwłaszcza czwartej wojny światowej. Strażnicę albo katechizm zresztą też lubię z ciekawości poczytać gdy wpadnie mi w ręce. Nie ma czego się bać. :mrgreen:
My chrześcijanie mielibyśmy unikać dyskutowania o proroctwa biblijnych? To niedorzeczność...

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 8:48 pm

Agnieszko, ale to księga Daniela przepowiada przyszłość. Do nas należy interpretacja i trzeźwo patrzenie na obecne wydarzenia czy aby to nie dzieje się na naszych oczach.

Datsunie interpretacja a nadinterpretacja jest zasadniczą różnicą.
Czy w księdze Daniela przeczytałeś , że w fazę Dnia Pańskiego wejdziemy dopiero jak będzie III wojna światowa?
Czy w księdze Daniela przeczytałeś , że od fazy Dnia Pańskiego do Armagedonu będzie 70-80 lat w sensie , że to pokolenie ujrzy Armagedon?
To my pewnie nie doczekamy - ponad setkę to raczej żyć nie będę :lol: :mrgreen:
Może niech Marek napisze książkę , to inne pokolenia będę wiedziały , że był kiedyś taki ktoś kto był pewny na 100% ..... :D ;-)

Zresztą sam pisałem, że mam wątpliwości co do tej wykładni, a zwłaszcza czwartej wojny światowej. Strażnicę albo katechizm zresztą też lubię z ciekawości poczytać gdy wpadnie mi w ręce. Nie ma czego się bać.  :mrgreen:

Chociaż tyle dobrze , że masz wątpliwości :D
My chrześcijanie mielibyśmy unikać dyskutowania o proroctwa biblijnych? To niedorzeczność...

My chrzescijanie nie powinniśmy wychodzić ponad to co zostało napisane a już na pewno nie spekulować / nie prorokować co i kedy będzie i nie przypisywać swoich wykładni pisząc : "To nie są moje wizje". Skoro nie wykładowcy Marka to pewnie Biblii , Daniela , no i może Jana bo z Objawienia też cytaty były :D

Do nas należy interpretacja i trzeźwo patrzenie na obecne wydarzenia czy aby to nie dzieje się na naszych oczach.

Ci co przeżyli I i II wojnę światową pewnie też trzeźwo patrzyli na tamte wydarzenia..... Ciekawe ilu mówiło - miało fazę :D , że właśnie wchodzimy / weszliśmy w fazę Dnia Pańskiego i od Armagedonu dzieli nas maximum 70 - 80 lat ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 9:31 pm

Datsunie , masz pocztaj , może Marek jednak nie ma racji :lol: ;-)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/kon ... ie/egzh8de
No i po wakacjach - do Rzymu - na Watykan mam w planach wyruszyć :lol: :mrgreen: ;-) Mogę nie zdążyć ;-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw cze 08, 2017 4:29 am

Agnieszka pisze:Datsunie , masz pocztaj , może Marek jednak nie ma racji :lol: ;-)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/kon ... ie/egzh8de
No i po wakacjach - do Rzymu - na Watykan mam w planach wyruszyć :lol: :mrgreen: ;-) Mogę nie zdążyć ;-)

Agnieszko, to radzę się pośpieszyć jeśli chcesz zdążyć. :mrgreen:
:lol:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 8:38 am

Jako ciekawostkę napiszę , że kiedyś mój ojciec wyzywal swoją matkę - że ma spółkę z demonami , z czarownicami kiedy mówiła : "A w Sybilli to pisze to a tamto o końcu świata " , "A Sybilla to przecież przepowiadala" , itp.
Jak to czasem "los płata figle" - bo później mój ojciec sam uwiklal się w czarnoksiężników z Brooklynu :D

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 08, 2017 9:22 am

My chrzescijanie nie powinniśmy wychodzić ponad to co zostało napisane

I kto to pisze ? :lol:
i tu też Agnieszka:
Ilyad nie wierze literalnie w Biblię - wielu moich znajomych żydów również , poza tym mam na uwadze , że została napisana tylko przez człowieka.
Jeżeli wierzysz w doslownosc Biblii , wyjaśnij mi proszę skąd mamy tyle ras ludzkich na świecie - od doslownego Adama i Ewy, a może od Noego i jego rodziny?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 10:07 am

Ilyad pisze:
My chrzescijanie nie powinniśmy wychodzić ponad to co zostało napisane

I kto to pisze ? :lol:
i tu też Agnieszka:
Ilyad nie wierze literalnie w Biblię - wielu moich znajomych żydów również , poza tym mam na uwadze , że została napisana tylko przez człowieka.
Jeżeli wierzysz w doslownosc Biblii , wyjaśnij mi proszę skąd mamy tyle ras ludzkich na świecie - od doslownego Adama i Ewy, a może od Noego i jego rodziny?

Gdzie wyszłam poza to co zostało napisane?
Jak jesteś takim wybitnym biblista powinieneś wiedzieć , że ADAM po hebrajsku to człowiek a nie imie własne. Pochodzimy od ADAMA czyli od CZŁOWIEKA.
Nie widzę związku.
P.S. Jak jesteś takim troskliwym chrześcijaninem , to może zacznij od troski o tych co palaja się balwochwalstwem , przepowiedniami ze znaków których Bóg również zabrania a nie wjechałes na moją rodzinę i innych których nie znasz , o których nie masz pojęcia!
Powtórzonego Prawa 18 : 9 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary;
Jeremiasza 27 : 9 : Wy natomiast nie słuchajcie waszych proroków, waszych wróżbitów, waszych mających senne marzenia, waszych przepowiadaczy ze znaków ani waszych czarowników,....

PS. אדם / בני אדם
człowiek, osoba / ludzie, osoby
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB ... _adam.html
I tu m.in. czytamy :
imię Ewa (hebr. chawwa חוה) od czasownika oznaczającego życie (hebr. chaja חיה)[1]. Stąd imię Ewa tłumaczone bywa jako „żyjąca” lub częściej „dająca życie”, „dawczyni życia”: od Ewy według opowiadania biblijnego wywodzą się bowiem wszyscy ludzie. W Septuagincie – greckim przekładzie Biblii – Ewa nazwana jest wprost „Życiem” (gr. Ζωή, czyt. zoe), przez co starożytny tłumacz zachował grę słów oryginału: „Adam nadał swej żonie imię Życie, bo ona stała się matką wszystkich żyjących”.
Ad./ do tematu Tetragram JHWH gdzie wg słownika wyjaśniałam pojęcia - czyt. HAVA i HOVA
Ja czytam Biblię po hebrajsku - dla mnie najlepszy przeklad :-)
Przepraszam gospodarza forum , że wyszłam delikatnie poza merytoryke :-)
Ostatnio zmieniony czw cze 08, 2017 11:52 am przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 08, 2017 11:52 am

Oczekujesz od innych że będą trzymali się tego "co zostało napisane", a więc Pisma, gdy tymczasem interpretujesz Pismo, jak Ci wygodnie, wbrew jakimkolwiek zasadom. Odrzuciłaś lwią część opowiadań ST (może wszystkie ?) o globalnym potopie, Sodomie i Gomorze, podboju Ziemi Obiecanej, jako nieprawdę. Co dla Ciebie oznacza trzymać się tego "co napisano", skoro czytasz Biblię jak chcesz, a kiedy chcesz, odrzucasz Jej bezpośredni przekaz ? ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 12:01 pm

Ilyad pisze:

Oczekujesz od innych że będą trzymali się tego "co zostało napisane", a więc Pisma, gdy tymczasem interpretujesz Pismo, jak Ci wygodnie, wbrew jakimkolwiek zasadom. Odrzuciłaś lwią część opowiadań ST (może wszystkie ?) o globalnym potopie, Sodomie i Gomorze, podboju Ziemi Obiecanej, jako nieprawdę. Co dla Ciebie oznacza trzymać się tego "co napisano", skoro czytasz Biblię jak chcesz, a kiedy chcesz, odrzucasz Jej bezpośredni przekaz ? ;)

Niektóre ugrupowania zielonoswiatkowcow tak bezpośrednio interpretuja Biblię , że zginęli przez tych nauczycieli ludzie !
Kto normalny oplata się jadowitym gadam i pije truciznę? :shock:
Nie odrzucaj też bezpośrednich przekazów , że jak spojrzysz z porzadliwoscia na inną kobietę , to wydlub sobie oczy!
Dalej nie widzę związku - interpretacja a wyliczanki kiedy nadejdzie Dzień Pański a po nim Armagedon?????
Masz tupet pisząc do mnie po tym jak ostatnio "ustawiles do pionu" moją rodzinę i innych - bezczelny!

Wróć do „Proroctwa”