Jak patrzę na grzeszników

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
GrzegorzS04

Jak patrzę na grzeszników

Postautor: GrzegorzS04 » pn gru 11, 2017 9:25 am

Mam nadzieję ,że myśli z tego kazania poruszą serce każdego z nas i skłonią do refleksji nad soba nad własnym stosunkiem do drugiego czlowieka.

https://www.youtube.com/watch?v=Ucp1zMD ... e=youtu.be

GrzegorzS04

Re: Jak patrzę na grzeszników

Postautor: GrzegorzS04 » wt gru 12, 2017 5:37 am

GrzegorzS04 pisze:Mam nadzieję ,że myśli z tego kazania poruszą serce każdego z nas i skłonią do refleksji nad soba nad własnym stosunkiem do drugiego czlowieka.

Żadnych przemyslen? :?:

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt gru 12, 2017 9:24 am

Wysłuchałem wczoraj tego kazania i powiem że mnie poruszyło. Szczególnie w świetle ostatnich wątków a aferach w organizacji ŚJ, tam wyraziłem opinię zainspirowaną między innymi tym Słowem. Grzesznika łatwo potępić gdyż nie ma on nic na swoją obronę, problem wynika jednak z tego że sami nie jesteśmy lepsi nawet na jote od niego, bo to Łaska a nie zasługi pozwalają nam przyjśc pod Tron Pana, gdy zdamy sobie sprawę że z "Łaski jestem tym czym jestem" i że "nie ma ani jednego sprawiedliwego" a jedyne czego doświadczamy to tego że zostajemy ( Rzy 5 : 1 ) "Zostawszy uznanymi za sprawiedliwych zatem z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa," mając to wszystko w sercu, mozemy spojrzeć na grzesznika tak jak powinniśmy. Bo skoro Syn Boży powiedział "i ja cię nie potepiam" to co dopiero My.
"Nie wbijaj się w pychę ale się strzeż"
To taka krótka refleksja.

"Usprawiedliwieni zatem z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,"
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » wt gru 12, 2017 10:43 am

Sadlor pisze:Wysłuchałem wczoraj tego kazania i powiem że mnie poruszyło. Szczególnie w świetle ostatnich wątków a aferach w organizacji ŚJ, tam wyraziłem opinię zainspirowaną między innymi tym Słowem. Grzesznika łatwo potępić gdyż nie ma on nic na swoją obronę, problem wynika jednak z tego że sami nie jesteśmy lepsi nawet na jote od niego, bo to Łaska a nie zasługi pozwalają nam przyjśc pod Tron Pana, gdy zdamy sobie sprawę że z "Łaski jestem tym czym jestem" i że "nie ma ani jednego sprawiedliwego" a jedyne czego doświadczamy to tego że zostajemy ( Rzy 5 : 1 ) "Zostawszy uznanymi za sprawiedliwych zatem z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa," mając to wszystko w sercu, mozemy spojrzeć na grzesznika tak jak powinniśmy. Bo skoro Syn Boży powiedział "i ja cię nie potepiam" to co dopiero My.
"Nie wbijaj się w pychę ale się strzeż"
To taka krótka refleksja.
"Usprawiedliwieni zatem z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,"

Dokladnie tak Sadlorze,
podobne mysli dotycza kazdego kto wierzy inaczej niz my, czlonka religii co do ktorej moglibysmy miec mocne podstawy do zastrzezeń.
Grzech ciazy na kazdym z nas,zatem potepienie nie lezy w naszej kompetencji.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw gru 14, 2017 9:43 pm

GrzegorzS04 pisze:
GrzegorzS04 pisze:Mam nadzieję ,że myśli z tego kazania poruszą serce każdego z nas i skłonią do refleksji nad soba nad własnym stosunkiem do drugiego czlowieka.

Żadnych przemyslen? :?:

Wykład ciekawy i przypominający nam wszystkim abyśmy patrzyli na bliźniego oczami Chrystusa. Starajmy się pozyskiwać ludzi dla ewangelii, a nie niszczyć, zabijać już w zarodku poprzez Epitety typu - jesteś ślepy, głuchy, głupi, zniewolony,obudź się i bardziej niecenzuralne wykropkowane, itp.

Szczególnie dotknęło mnie omówienie sprawy Samarytanki, Samarytan będących w "odstępczej, zwiedzionej" religii.
Zobaczyć, dostrzec człowieka - tak jak to widział nasz Pan. Dostrzegł tych odrzuconych, grzesznych, z nieciekawą przeszłością, inaczej wierzących, ale podał pomocną dłoń, nie oskarżał a był drogowskazem, dał kierunek.

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”