Duch Święty- energia czy osoba.

Biblijne postrzeganie Ducha Świętego
Ilyad

Re: Duch Święty- energia czy osoba.

Postautor: Ilyad » pn kwie 30, 2018 6:14 am

Dziś za puźno na ewangelizację ludzi

Jestem teraz w Armenii. To kraj, w którym już w I wieku byli chrześcijanie. Apostołowie Tadeusz i Bartłomiej głosili tu Ewangelię i za to zginęli śmiercią męczeńską (odarto ich żywcem ze skóry). W 301 roku chrześcijaństwo zostało ustanowione religią państwową. Trudno na świecie o kraj, gdzie ewangelia jest bardziej rozpowszechniona. Przedwczoraj byliśmy w starożytnym kościele z czasów początków chrześcijaństwa, połączonym z klasztorem, gdzie spotkaliśmy na zewnątrz kobietę, która prosiła o pomoc w leczeniu czteroletniej córeczki, która może zostać inwalidą. Zostawiłem jej NT Gedeonitów i potem gdy wszystko obejrzeliśmy podszedłem do niej, zapytałem co się stało z dzieckiem, opowiedziałem jej co Bóg uczynił w moim życiu i że On może wszystko. Zapytałem ją po rosyjsku:
- czy jeżeli Bóg uzdrowi Twoją córeczkę, będziesz Mu służyć ?
- Tak - odpowiedziała
- Jeżeli chcesz, to pomodlimy się za Tobą i za nią. Chcesz ?
- Tak - odpowiedziała
Pomodliliśmy się i ona też się pomodliła na głos - bo tak jej powiedzieliśmy
- Czytaj tą książeczkę codziennie. Najlepiej rano i wieczorem i rozmawiaj z Bogiem.
Kobieta zachowywała się jakby jej było zimno, chociaż była ciepło ubrana, a brat z którym byłem rozmawiał z nią jeszcze po ormiańsku i powiedział mi że podczas modlitwy zaczęła mieć dreszcze i nigdy się tak nie czuła i nie wie co z nią się dzieje. Odeszliśmy od niej, a ona miała łzy w oczach.
Wszystko w rękach Boga. Nie wiemy co dalej się będzie działo i czy Bóg uzdrowi dziecko tej kobiety, ale wiem że "za późno" to będzie gdy Chrystus powróci po swój kościół i na sąd nad tą ziemią. Wierzę w prawdziwość słów:

I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Mat. 24:14

Ty też wierzysz Pstryku ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn kwie 30, 2018 6:52 am

Piękne świadectwo bracie Ilyad! :)
Po tym mamy być przecież m.in. rozpoznawalni: "...na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją..." Mar.16:18
Amen :)

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn kwie 30, 2018 9:15 am

Zgadzam się w pełni ze świadectwem Iliada, sam we właściwym czasie dostałem Biblie od Gedeonitów i mimo że czytałem w tym czasie ST w domu to dopiero gdy zacząłem codziennie nosić ze sobą tę Biblię od Gedeonitów i czytac ją moje życie zaczęło się diametralnie zmieniać ( nie próbuje powiedzieć że stawaim NT nad ST ) miałem w tym czasie w domu chyba ze 4 lub 5 Biblii i co z tego? Pisałem już o tym chyba w moim świadectwie, ale powtórzę. Pamiętam że jak zacząłem czytać tę Biblie Gedeonitów to myślałem na początku że to takie wersety w pigułce wyjęte najlepsze wypowiedzi Pana Jezusa z podpisami ( chodzi mi o nagłówki typu Kazanie na Górze itp. ) dopiero gdy tak kilka razy zacząłem czytać zorientowałem się że to jest normalna Biblia i jest w niej tyle treści a dodam że jako ŚJ miałem styczność z Bbilią i nie była mi ona całkowicie obca, potrzebowałem tych słów zostałem przez nie osądzony i do tej pory je chłonę czytając Biblię w kółko na okrągło, już nawet nie zliczę który raz. Słowo Boże ma moc.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 11:02 am

Chyba nie masz nic do ukrycia przed forumowiczami, i możesz wrzucić mój post spowrotem???
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 11:32 am

Jesteś poplecznikiem kłamstwa i fałszu?

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 11:46 am

Ilyad pisze:
Dziś za puźno na ewangelizację ludzi

Jestem teraz w Armenii. To kraj, w którym już w I wieku byli chrześcijanie. Apostołowie Tadeusz i Bartłomiej głosili tu Ewangelię i za to zginęli śmiercią męczeńską (odarto ich żywcem ze skóry). W 301 roku chrześcijaństwo zostało ustanowione religią państwową. Trudno na świecie o kraj, gdzie ewangelia jest bardziej rozpowszechniona. Przedwczoraj byliśmy w starożytnym kościele z czasów początków chrześcijaństwa, połączonym z klasztorem, gdzie spotkaliśmy na zewnątrz kobietę, która prosiła o pomoc w leczeniu czteroletniej córeczki, która może zostać inwalidą. Zostawiłem jej NT Gedeonitów i potem gdy wszystko obejrzeliśmy podszedłem do niej, zapytałem co się stało z dzieckiem, opowiedziałem jej co Bóg uczynił w moim życiu i że On może wszystko. Zapytałem ją po rosyjsku:
- czy jeżeli Bóg uzdrowi Twoją córeczkę, będziesz Mu służyć ?
- Tak - odpowiedziała
- Jeżeli chcesz, to pomodlimy się za Tobą i za nią. Chcesz ?
- Tak - odpowiedziała
Pomodliliśmy się i ona też się pomodliła na głos - bo tak jej powiedzieliśmy
- Czytaj tą książeczkę codziennie. Najlepiej rano i wieczorem i rozmawiaj z Bogiem.
Kobieta zachowywała się jakby jej było zimno, chociaż była ciepło ubrana, a brat z którym byłem rozmawiał z nią jeszcze po ormiańsku i powiedział mi że podczas modlitwy zaczęła mieć dreszcze i nigdy się tak nie czuła i nie wie co z nią się dzieje. Odeszliśmy od niej, a ona miała łzy w oczach.
Wszystko w rękach Boga. Nie wiemy co dalej się będzie działo i czy Bóg uzdrowi dziecko tej kobiety, ale wiem że "za późno" to będzie gdy Chrystus powróci po swój kościół i na sąd nad tą ziemią. Wierzę w prawdziwość słów:

I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Mat. 24:14

Ty też wierzysz Pstryku ?

A ja Jestem w polsce, z osobą bezdomną jem chleb na ławce w parku.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 1:08 pm

Jest to osoba oddana i kibicująca naszemu klubowi. Klub wszedł do 4 ligi. A z tego klubu wywodzi się Łukasz Piszczek, nasz kolega. Ja nie musze wyjeżdżać do Armenii po zaszczyty tamtejszych ludzi, lub w poszukiwaniu poklasku wśród "swoich". Wy prześwietni chrześcijanie!!! Powinniście się wstydzić! Misje kurwa macie zbawiania świata... śmiać mi się z was chce! Pomimo iż jesteście żałośni! Żaden język nie podniesie się przeciwko mnie w sądzie, poprzez obietnicę Bożą!

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 1:15 pm

A ja myślę że to Goczałkowice Zdrój!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn kwie 30, 2018 1:17 pm

Pstryk Provolone pisze:Jest to osoba oddana i kibicująca naszemu klubowi. Klub wszedł do 4 ligi. A z tego klubu wywodzi się Łukasz Piszczek, nasz kolega. Ja nie musze wyjeżdżać do Armenii po zaszczyty tamtejszych ludzi, lub w poszukiwaniu poklasku wśród "swoich". Wy prześwietni chrześcijanie!!! Powinniście się wstydzić! Misje kurwa macie zbawiania świata... śmiać mi się z was chce! Pomimo iż jesteście żałośni! Żaden język nie podniesie się przeciwko mnie w sądzie, poprzez obietnicę Bożą!

Brawo Pstryku, brawo....
Powiedziałem i prosiłem abyś nie zaśmiecał wątków. Przez Ciebie mam od groma roboty i na dodatek te bluzgi muszę czytać.
Naprawdę nie potrafisz inaczej? Prośby nie pomagają. To co mam zrobić, zbanować?
Odnoszę wrażenie, że właśnie tego chcesz. Nie rób z siebie na siłę męczennika.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn kwie 30, 2018 3:14 pm

To jak? Wrzucisz ten wpis z powrotem? Proste pytanie...
Czy boisz się wziąć odpowiedzialność za zrównanie tego co pisane duchem ze śmieciami? Prawda jest ważniejsza niż pożądek... nie sądzisz?

Wróć do „Duch Święty”