List do Kolosan 1,17

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan

List do Kolosan 1,17

Postautor: Natan » pn kwie 30, 2018 11:04 am

On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane.
List do Kolosan 1,17
Chrystus jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko jest na Nim ugruntowane

Powyższy werset objawia jeden z wielu aspektów nadzwyczajnej, boskiej chwały Pana Jezusa, o której mówi 1 rozdział Listu do Kolosan. Apostoł mówi z całą wyrazistością: „On też jest przed wszystkimi rzeczami”. Zanim cokolwiek zostało stworzone, istniał Syn Boży. Tę myśl znajdujemy także w Ewangelii Jana 1,1-2: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga”. Dalej czytamy w 3 wersecie: „Wszystko przez nie [tj. przez Słowo] powstało”. Zanim zaistniało stworzenie, istniał Bóg-Syn. Zatem jeśli chodzi o porządek chronologiczny, jest On przed wszystkimi. W Ewangelii Jana 8,58 Pan powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, JAM JEST”. Zanim cokolwiek zostało ustanowione czy też stworzone, istniał Syn Boży!

Jezus Chrystus nie tylko wszystko stworzył, lecz jako Syn Boży nieprzerwanie podtrzymuje stworzenie swoją Bożą mocą. List do Hebrajczyków 1,3 wyraża to tak: „...podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy”. Gdyby nasz Pan jako Stwórca cofnął swoją dłoń, powstałby całkowity chaos we wszechświecie i wszystkie rzeczy rozpadłyby się w bezładzie! Jakie to cudowne, że te „wszystkie rzeczy” są na Nim ugruntowane, istnieją i trwają dzięki Niemu!

Kalendarz Dobry Zasiew, rozważanie z 29 kwietnia 2018 r.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: List do Kolosan 1,17

Postautor: Ann78 » wt maja 01, 2018 11:04 am

Amen. Piękny tekst.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » śr maja 02, 2018 3:55 pm

Natan pisze:..[b].Gdyby nasz Pan jako Stwórca cofnął swoją dłoń, powstałby całkowity chaos we wszechświecie i wszystkie rzeczy rozpadłyby się w bezładzie! Jakie to cudowne, że te „wszystkie rzeczy” są na Nim ugruntowane, istnieją i trwają dzięki Niemu!

W związku z powyższym mam pytanie:
O jakim STWÓRCY wspomniał nasz Pan?

(4) On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? Mat 19,4

(39) Na to rzekł Pan do niego: Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. (40) Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Łuk 11.39,40

Mówił o Sobie czy o Swym Ojcu?

Ps. PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ WĄTKÓW W MOIM IMIENIU! i nie przenosić wpisu który tematycznie łączy się z tym co powyżej napisał Br. Natan.
Uznaję to za czystą złośliwość!

Mój wpis dotyczy myśli powyzszej z Kalendarza 'DOBRY ZASIEW' i odnosi się do treści zamieszczonej przez Br. Natana!
Ma on ścisły związek z tym co ten wpis zawiera co zaznaczyłem powiększoną czcionką.

Natan

Postautor: Natan » śr maja 02, 2018 4:57 pm

GrzegorzS04 pisze:

(4) On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? Mat 19,4

(39) Na to rzekł Pan do niego: Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. (40) Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Łuk 11.39,40

[color=#008000]

Szanowny Bracie Grzegorzu,

Odpowiadam: Chrystus mówił tu o Swoim Ojcu jako o Stwórcy. Bóg Ojciec jest Źródłem stworzenia, a Chrystus - aktywnym Pośrednikiem w stwarzaniu (1 Koryntian 8:4-6), co w przekonaniu wielu chrześcijan pozwala Go nazwać Stwórcą.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 02, 2018 7:17 pm

GrzegorzS04 pisze:
Natan pisze:..[b].Gdyby nasz Pan jako Stwórca cofnął swoją dłoń, powstałby całkowity chaos we wszechświecie i wszystkie rzeczy rozpadłyby się w bezładzie! Jakie to cudowne, że te „wszystkie rzeczy” są na Nim ugruntowane, istnieją i trwają dzięki Niemu!

Ps. PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ WĄTKÓW W MOIM IMIENIU! i nie przenosić wpisu który tematycznie łączy się z tym co powyżej napisał Br. Natan.
Uznaję to za czystą złośliwość!

Mój wpis dotyczy myśli powyzszej z Kalendarza 'DOBRY ZASIEW' i odnosi się do treści zamieszczonej przez Br. Natana!
Ma on ścisły związek z tym co ten wpis zawiera co zaznaczyłem powiększoną czcionką.

"Czysta złośliwość" :shock:
Grzegorzu, usiłuję prowadzić jako taki porządek.
Gdybym usunął Twój post bez powodu to może by to i było uzasadnione.
Założyłem oddzielny wątek do dyskusji i wydzieliłem posty. Inaczej technicznie się nie da jak założenie wątku w Twoim imieniu.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » śr maja 02, 2018 8:12 pm

Datsun pisze:"Czysta złośliwość" :shock:
Założyłem oddzielny wątek do dyskusji i wydzieliłem posty. Inaczej technicznie się nie da jak założenie wątku w Twoim imieniu.

To zaden porządek,tylko wprowadzanie chaosu.
Skoro odnoszę się do postu powyzej do myśli w niej wyrażonej oczekując na komentarze w tym temacie,a Ty mój wpis usuwasz i to dwukrotnie, tworząc w moim imieniu nowy watek to jak to mam rozumiec?
Chyba tylko jak brak dobrej woli z Twojej strony,by na dany temat wyrażony w Kolosan 1,17 dyskutować...
To nie jest w porządku z Twojej strony.
A jesli już zakładasz nowy wątek to zakładaj go w swoim, a nie w moim imieniu.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » śr maja 02, 2018 8:20 pm

Natan pisze:
Szanowny Bracie Grzegorzu,

Odpowiadam: Chrystus mówił tu o Swoim Ojcu jako o Stwórcy. Bóg Ojciec jest Źródłem stworzenia, a[url]Chrystus - aktywnym Pośrednikiem w stwarzaniu[/url] (1 Koryntian 8:4-6), co w przekonaniu wielu chrześcijan pozwala Go nazwać Stwórcą.

Też tak myślę Natanie ,żeJezus jest pośrednikiem w stwarzaniu ,zaś inicjatorem dzieła stwórczego jest BÓG OJCIEC .
Przekonanie wielu chrześcijan pomija ten bardzo ważny fakt, usuwając Boga JHWH w głęboki cień. To poważny bład.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 02, 2018 8:40 pm

GrzegorzS04 pisze:
Datsun pisze:"Czysta złośliwość" :shock:

To zaden porządek,tylko wprowadzanie chaosu.
Skoro odnoszę się do postu powyzej do myśli w niej wyrażonej oczekując na komentarze w tym temacie,a Ty mój wpis usuwasz i to dwukrotnie, tworząc w moim imieniu nowy watek to jak to mam rozumiec?
Chyba tylko jak brak dobrej woli z Twojej strony,by na dany temat wyrażony w Kolosan 1,17 dyskutować...
To nie jest w porządku z Twojej strony.
A jesli już zakładasz nowy wątek to zakładaj go w swoim, a nie w moim imieniu.

Nie usunąłem żadnych wpisów, tylko przeniosłem. Powtarzam jeszcze raz: technicznie inaczej nie da się tego zrobić jak założenie wątku w Twoim imieniu. Poza tym wysłałem do Ciebie powiadomienie na PW. Zamiast grzecznie odpisać to wyganiasz mi publicznie jakąś "złośliwość". Czy za każdym razem musisz do mnie i o mnie pisać jak do jakiegoś wroga? Może byś się zwyczajnie zastanowił nad tym, że może wrogiem nie jestem? Myślisz, że jest mi miło coś takiego ciągle od Ciebie czytać? Zrobiłem Tobie coś złego, że mnie tak ciągle traktujesz?
A'propos tego tematu...
Do dyskusji teologicznych jest dział "dyskusje teologiczne", a nie teksty dzienne, które ktoś z dobrej woli zamieszcza.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » śr maja 02, 2018 8:50 pm

Przenosząc,dwukrotnie usunąłeś mój wpis z wątku List do Kolosan 1,17 chociaż merytorycznie dotyczył wpisu Natana,a wiadomośc na priv. nie rozwiazuje tej kwestii,bo w ogóle nie rozumiem dlaczego to zrobiłes.
Grzecznie?
Było w miarę grzecznie choć stanowczo !
Moze następnym razem zastanowisz się czy przenosić posty które łączą się z tematem i czy tworzyć z nich odrębne wątki.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 02, 2018 9:14 pm

GrzegorzS04 pisze:Przenosząc,dwukrotnie usunąłeś mój wpis z wątku List do Kolosan 1,17 chociaż merytorycznie dotyczył wpisu Natana,a wiadomośc na priv. nie rozwiazuje tej kwestii,bo w ogóle nie rozumiem dlaczego to zrobiłes.
Grzecznie?
Było w miarę grzecznie choć stanowczo !
Moze następnym razem zastanowisz się czy przenosić posty które łączą się z tematem i czy tworzyć z nich odrębne wątki.

Jak nie rozumiesz dlaczego to zrobiłem to wystarczyło zapytać, a nie mnie oczerniać i pomawiać o jakąś "złośliwość".
Coś podobnego robiłem już na forum niezliczoną ilość razy. Gdy pojawia się nowy temat to po prostu wydzielam z postów nowy wątek. Bez złośliwości. :)

Wróć do „Tekst dzienny”