Pozdrowienia z konferencji w Krakowie

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju grzecznościom
Iskierka

Re: Pozdrowienia z konferencji w Krakowie

Postautor: Iskierka » czw maja 24, 2018 8:24 am

Datsun pisze:Znalazłem troszkę czasu i tak jak obiecałem siostrze Iskierce zamieszczam zdjęcia z konferencji.

Na pierwszym zdjęciu modlitwa o uzdrowienie z nakładaniem rąk, a na drugim uwielbianie Pana. Było na konferencji obecnych na moje oko około 1500 osób.

Dzięki Datsun za zdjęcia, aczkolwiek myślałam o zdjęciach Waszej grupy, z którą byłeś na konferencji. Wydaje mi się, że ta Siostra SJ, która mi mówiła o konferencji miała na myśli jednak inną w Krakowie 19-go, czy to zbieg okoliczności?

Datsun pisze:
Natan pisze:
christianinroman pisze:Curry Blake jest z tzw. Ruchu wiary i dziwię się że tak ŁYKACIE wiele nie sprawdzonych osób. Poczytajcie sobie co głosi. Ile Słowa Bożego a ile od siebie.

Tutaj są krytyczne informacje o Curry'm Blake'u:

http://www.5sola.pl/2015/09/curry-blake-i-duchowa-spuscizna-j-g.html

Dziękuję bracie Natanie za ten link. Wszystko trzeba rozważnie i z modlitwą przemyśleć oraz porównywać z Biblią czy nauczanie jest zgodne.
Poniżej dla odmiany podaję link z kazaniami oraz opisem służby jaką zajmuje się kaznodzieja Curry Blake:

https://bogbezreligii.pl/curry-blake/

"Czytaniu,pisaniu, wielu ksiąg nie ma końca" - jak mówi Pismo i tak można powiedzieć też o słuchaniu kazań, nauczaniu przez innych, trudno wszystko zweryfikować tak tego dużo. Konferencja za konferencją, coś tam z Biblii, ale są widowiskowe "uzdrowienia" i chyba takie konferencje są najliczniejsze.... :)

Datsunie, wspomniałeś wcześniej "będzie się działo", czy to chodziło o te uzdrowienia, ktoś bliski został uzdrowiony? Co takiego się działo? ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 24, 2018 4:16 pm

Iskierka pisze:Dzięki Datsun za zdjęcia, aczkolwiek myślałam o zdjęciach Waszej grupy, z którą byłeś na konferencji. Wydaje mi się, że ta Siostra SJ, która mi mówiła o konferencji miała na myśli jednak inną w Krakowie 19-go, czy to zbieg okoliczności?

Możliwe, że ta siostra była na innej konferencji. Ta na której byliśmy była w dniach 20-21 maja. Nie którzy przyjechali na pewno dzień wcześniej aby być w niedzielę od samego rana.

Iskierka pisze:"Czytaniu,pisaniu, wielu ksiąg nie ma końca" - jak mówi Pismo i tak można powiedzieć też o słuchaniu kazań, nauczaniu przez innych, trudno wszystko zweryfikować tak tego dużo. Konferencja za konferencją, coś tam z Biblii, ale są widowiskowe "uzdrowienia" i chyba takie konferencje są najliczniejsze.... :)

Datsunie, wspomniałeś wcześniej "będzie się działo", czy to chodziło o te uzdrowienia, ktoś bliski został uzdrowiony? Co takiego się działo? ;)

Nie miałem akurat na myśli samych uzdrowień ale generalnie przejawy działania Ducha Świętego. Odnośnie uzdrowień to na tego rodzaju konferencjach nie są niczym dziwnym.

Rozwinęła się ciekawa dyskusja, więc wydzieliłem posty do osobnego wątku:

viewtopic.php?f=52&t=1877

Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 24, 2018 7:27 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Odnośnie uzdrowień to na tego rodzaju konferencjach nie są niczym dziwnym.

Kurcze!... Datsun... to Ty już tak nisko... ? :roll:

Korbo, a możesz jaśniej się wyrazić?
To, że są gdzieś uzdrowienia to świadczy o tym, że jestem nisko?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 24, 2018 8:12 pm

korba pisze:KLUCZ! Jaki masz do uzdrowień jakie powoduje SZATAN a jakie powoduje Jezus/Ojciec, czy jak Go zwiesz?
KLUCZ!

Mk 9:38-40: "Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami. Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić. Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest za nami."

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw maja 24, 2018 9:17 pm

korba pisze:KLUCZ! Jaki masz do uzdrowień jakie powoduje SZATAN a jakie powoduje Jezus/Ojciec, czy jak Go zwiesz?
KLUCZ!

Jeżeli uzdrowienie jest od Boga, musiałoby służyć temu, czemu służyły cuda uzdrowień w I w. A czemu służyły ?:

"Biada tobie, Chorazynie, biada tobie, Betsaido; bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się te cuda, które u was się stały, dawno by w worze i popiele pokutowały."
BW - Ewangelia św. Mateusza 11 11:21

"Rzecze do niego dworzanin: Panie, wstąp, zanim umrze dziecię moje.
4:50
Rzecze mu Jezus: Idź, syn twój żyje. I uwierzył ten człowiek słowu, które mu rzekł Jezus, i odszedł.
4:51
A gdy jeszcze był w drodze, wyszli naprzeciw niego słudzy z oznajmieniem: Chłopiec twój żyje.
4:52
Zapytał się ich więc o godzinę, w której mu się polepszyło. Rzekli mu: Wczoraj o godzinie siódmej opuściła go gorączka.
4:53
Poznał wtedy ojciec, iż była to ta godzina, w której Jezus powiedział do niego: Syn twój żyje. I uwierzył sam, i cały dom jego.

Cuda dokonywane przez Pana i uczniów miały służyć temu, by LUDZIE POKUTOWALI, PRZYCHODZILI DO WIARY W BOGA, NAWRACALI SIĘ. Słyszy się o różnych uzdrowieniach w kościołach nominalnych. Nie przekreślam ich całkowicie, jednak jeżeli nie miałyby one służyć pierwotnemu celowi, ale na przykład utwierdzeniu w bałwochwalstwie, lub przekonaniu że "nasza religia jest słuszna, bo najstarsza", to podchodzę do tego z duuuużą rezerwą.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt maja 25, 2018 4:58 am

Amen :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt maja 25, 2018 6:10 am

Ilyad pisze:
KLUCZ!

Jeżeli uzdrowienie jest od Boga, musiałoby służyć temu, czemu służyły cuda uzdrowień w I w. A czemu służyły ?:

"Biada tobie, Chorazynie, biada tobie, Betsaido; bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się te cuda, które u was się stały, dawno by w worze i popiele pokutowały."
BW - Ewangelia św. Mateusza 11 11:21

"Rzecze do niego dworzanin: Panie, wstąp, zanim umrze dziecię moje.
4:50
Rzecze mu Jezus: Idź, syn twój żyje. I uwierzył ten człowiek słowu, które mu rzekł Jezus, i odszedł.
4:51
A gdy jeszcze był w drodze, wyszli naprzeciw niego słudzy z oznajmieniem: Chłopiec twój żyje.
4:52
Zapytał się ich więc o godzinę, w której mu się polepszyło. Rzekli mu: Wczoraj o godzinie siódmej opuściła go gorączka.
4:53
Poznał wtedy ojciec, iż była to ta godzina, w której Jezus powiedział do niego: Syn twój żyje. I uwierzył sam, i cały dom jego.

Cuda dokonywane przez Pana i uczniów miały służyć temu, by LUDZIE POKUTOWALI, PRZYCHODZILI DO WIARY W BOGA, NAWRACALI SIĘ. Słyszy się o różnych uzdrowieniach w kościołach nominalnych. Nie przekreślam ich całkowicie, jednak jeżeli nie miałyby one służyć pierwotnemu celowi, ale na przykład utwierdzeniu w bałwochwalstwie, lub przekonaniu że "nasza religia jest słuszna, bo najstarsza", to podchodzę do tego z duuuużą rezerwą.

Ale ludzie patrzą tylko na swoje korzyści niestety i szybko zapominają o Bogu, Im się po prostu wszystko należy ;) ...dopóki niektórzy za czasów Jezusa nie usłyszeli "twardej mowy" chodzili za Mistrzem, potem każde słowo od Pana było dla nich "brzemieniem" nie do udźwignięcia(Jana 6:60,66). Dzisiaj pielgrzymki do Luwr, Częstochowy, Lichenia itp. i cała chwała dla Matki Boskiej, a Pan Bóg tak przy okazji....

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt maja 25, 2018 12:08 pm

korba pisze:
Ilyad pisze:Cuda dokonywane przez Pana i uczniów miały służyć temu, by LUDZIE POKUTOWALI, PRZYCHODZILI DO WIARY W BOGA, NAWRACALI SIĘ. Słyszy się o różnych uzdrowieniach w kościołach nominalnych. Nie przekreślam ich całkowicie, jednak jeżeli nie miałyby one służyć pierwotnemu celowi, ale na przykład utwierdzeniu w bałwochwalstwie, lub przekonaniu że "nasza religia jest słuszna, bo najstarsza", to podchodzę do tego z duuuużą rezerwą.

Ale zawęziłeś pomysłowość Diabła, jakby kierował się Twoją logiką.

Możesz to rozwinąć, bo nie bardzo wiem o co Ci właściwie chodzi ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt maja 25, 2018 10:40 pm

Dzisiaj nie jest inaczej z rzekomymi cudami. Cudotwórca niejako twierdzi: patrzcie! Gdybym się nie cieszył uznaniem Boga, to przecież nie mógłbym czynić takich rzeczy.

Jeżeli ktoś za uzdrowienie w imieniu Jezusa przypisuje chwałę sobie, to pomylił drogi. Spotkałeś kogoś takiego, który by twierdził że uzdrawia swoją własną mocą ? Może tacy i są, ale ja nigdy kogoś takiego nie spotkałem.

Jezus nauczał, przekonywał i nie każdemu na zawołanie zrobił cud, aby wzbudzić wiarę. Kiedy Piotr powiedział swojemu brat: znaleźliśmy Mesjasza! To nie widział jeszcze żadnego cudu.

Oczywiście. Nie każdy potrzebuje cudu by uwierzyć. Ja na przykład nie potrzebowałem, ale gdy przekonałem się o prawdziwości słów "Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.", bo na własne oczy widywałem uzdrowienie w odpowiedzi na modlitwę, moja wiara wówczas się umacniała. Niektórzy jednak potrzebują cudu by uwierzyć. Mówią o tym wersety przeze mnie zacytowane. Kwestia indywidualności człowieka.

Tak więc... wracając do sedna: diabeł potrafi też czynić cuda.

Kto tu zaprzecza że diabeł też potrafi czynić cuda ? My jedynie twierdzimy że Bóg nie zmienił się i Jego metody by przyprowadzić człowieka do wiary i pokuty, również się nie zmieniły. Twoja zaś logika przypomina logikę człowieka, który zrzeka się wypłaty, bo w obiegu spotkał "lewe" banknoty. ;) Czy to rozsądne ?

Jeśli sprawi, ze cudotwórca pozyska zaufanie (a często tak jest, przecież tonący brzytwy się chwyta) to potem już nie cudem, ale i nauką zwiedzie, bo pozyskał zaufanie.

Wszystkie przypadki uzdrowień w mojej obecności BYŁY PRZEZ BEZPOŚREDNIĄ ODPOWIEDŹ BOGA NA MODLITWĘ, więc nie bardzo wiem co diabeł miałby w ten sposób zyskać....Może Ty mnie oświecisz ?

Przebiegłość diabła jest wielka. I niech Ilyad sobie nie myśli, że aż tak bardzo go przechytrzył.

Ilyad tak nie myśli, ale wie że Ten, który żyje w nim, jest mocniejszy od tego, który jest na świecie (1 Jana 4:4). Myślę, że ludziom będącym pod wpływem świadkowej indoktrynacji wydaje się że przy pomocy książek potrafią zamknąć Boga w ludzkie ramki. ;) Tak się nie da
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2018 10:48 pm przez Ilyad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob maja 26, 2018 8:36 am

Natan pisze:
christianinroman pisze:Curry Blake jest z tzw. Ruchu wiary i dziwię się że tak ŁYKACIE wiele nie sprawdzonych osób. Poczytajcie sobie co głosi. Ile Słowa Bożego a ile od siebie.

Tutaj są krytyczne informacje o Curry'm Blake'u:

http://www.5sola.pl/2015/09/curry-blake-i-duchowa-spuscizna-j-g.html

Przeczytałam cały ten artykuł - bardzo długi ;)
Bardzo rzetelnie przedstawia założenia i praktyki Ruchu Wiary i C. Blake. Wydaje się, ze warto zapoznać się z tym zanim wejdzie się dalej w taką ideologię. Zewnętrznie bowiem, może to być bardzo pociągające, ale wewnątrz już niekoniecznie.

Przychodzą mi na myśl słowa Psalmu 37:
„3) Zaufaj Panu i czyń dobrze, Mieszkaj w kraju i dbaj o wierność! (4) Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje! (5) Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni. (6) Wyniesie jak światło sprawiedliwość twoją, A prawo twoje jak słońce w południe. (7) Zdaj się w milczeniu na Pana i złóż w nim nadzieję. Nie gniewaj się na tego, któremu się szczęści, Na człowieka, który knuje złe zamiary! (8) Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to wiedzie do złego... (...)
(16) Lepsza jest odrobina u sprawiedliwego, Niż mnóstwo dostatków u bezbożnych. (...)
39) Zbawienie sprawiedliwych przychodzi od Pana, On jest ich obroną w czasie niedoli. (40) Pan wspomaga ich i ratuje; Ratuje ich od bezbożnych i wybawia, Bo w nim szukali schronienia.”
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Pozdrowienia, życzenia, podziękowania”