Ś.J.pomagają dla świata?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Ś.J.pomagają dla świata?

Postautor: Datsun » wt cze 26, 2018 9:07 am

Korbo, najpierw sam napisałeś o procesie, który mógł trwać kilkadziesiąt lat, a potem pytasz skąd to wziąłem?
Nie, no....

korba

Postautor: korba » czw cze 28, 2018 12:03 pm

Datsun pisze:Korbo, najpierw sam napisałeś o procesie, który mógł trwać kilkadziesiąt lat, a potem pytasz skąd to wziąłem?
Nie, no....

Dla ścisłości Datsun, dla ścisłości..., bo czegoś nie rozumiesz.
1. Napisałem, że wystarczy kilkadziesiąt lat, aby utrwalił się jakiś fałszywy pogląd. Podałem przykłady (akurat nie z krzyżem!).
2. Zaznaczyłem, że wiara w krzyż nie nastąpiła nagle, ale stopniowo.
3. Zaznaczyłem, że to mogło nawet trwać kilkaset, biorąc pod uwagę historyków, archeologów itp.

Szkoda, że nie zrozumiałeś tego tak:
Skoro wystarczy kilkadziesiąt lat, aby bzdura stała się powszechnie uznana, to co powiedzieć o kilkuset latach ewolucji bzdury?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 28, 2018 12:50 pm

2. Zaznaczyłem, że wiara w krzyż nie nastąpiła nagle, ale stopniowo.

Szkoda że nie sposób udowodnić w KTÓRYM MOMENCIE zamiast pala męki zaczęto mówić o krzyżu. Szkoda też że NIGDY w starożytności, w całym świecie chrześcijańskim nie odezwały się jakieś głosy krytyczne, obrońców "pala", przeciw "nowemu światłu" o krzyżu nie uważasz ?To mogłoby znacznie pomóc "niewolnikowi" :roll: ...

korba

Postautor: korba » czw lip 05, 2018 12:40 pm

Ilyad pisze:Szkoda że nie sposób udowodnić w KTÓRYM MOMENCIE zamiast pala męki zaczęto mówić o krzyżu.

Jakie to ma znaczenie? Podobnie jak z nauką o wniebowzięciu NMP z ciałem do nieba. Teologowie i historycy umiejscawiają początek takich nauk na ok. IV wiek ne. ale to były skromne początki. Czy masz też jakieś głosy zaprzeczające temu w ówczesnym chrześcijaństwie? Też Nie. I co? Stała się ta nauka przez to prawdziwsza?
Brak reakcji może tylko świadczyć o słabej kondycji wiary ówczesnego chrześcijaństwa. Pamiętaj, że prawdziwą wiarę miały raczej jednostki sukcesywnie zagłuszane przez chwasty. Wielkiego przebicia nie miały.
To mogłoby znacznie pomóc "niewolnikowi" :roll: ...

Ale wcale nie musi. Wystarczy znać podstawowe znaczenie słowa STAUROS i historię tego, jak krzyż wszedł do chrześcijaństwa.
Dlaczego to miałoby być nie przekonujące?

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt sie 14, 2018 2:12 pm

pytanieodpowiedź pisze:Często ŚJ przechwalajá się swá pomocá dla innych.Wiem,że pomogajá swoim "braciom".Ale jak wygląda ich pomoc dla świata? Ostatnio młoda ŚJ przechwalała się rzekomá pomocá Organizacji dla "usuwania skutków awarii oczyszczalni w Gdańsku", twierdzác,że tylko oni nieśli pomoc,a żadne wyznanie tej pomocy nie udzieliło.
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć,bo od razu widać,że to przechwałki zarozumiałej zapałki.Może na tym forum zna ktoś ten temat,a może ktoś też jest z Gdańska?

Znalazłem też dość ciekawy reportaż o powodzi w Bogatyni...
https://www.youtube.com/watch?v=LDqGmYbs4gE
Czy jest jakakolwiek szansa aby dowiedzieć się ilu nie świadkom udzielono pomocy?
Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 15, 2018 8:16 am

Grzes55555 pisze:
pytanieodpowiedź pisze:Często ŚJ przechwalajá się swá pomocá dla innych.Wiem,że pomogajá swoim "braciom".Ale jak wygląda ich pomoc dla świata? Ostatnio młoda ŚJ przechwalała się rzekomá pomocá Organizacji dla "usuwania skutków awarii oczyszczalni w Gdańsku", twierdzác,że tylko oni nieśli pomoc,a żadne wyznanie tej pomocy nie udzieliło.
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć,bo od razu widać,że to przechwałki zarozumiałej zapałki.Może na tym forum zna ktoś ten temat,a może ktoś też jest z Gdańska?

Znalazłem też dość ciekawy reportaż o powodzi w Bogatyni...
https://www.youtube.com/watch?v=LDqGmYbs4gE
Czy jest jakakolwiek szansa aby dowiedzieć się ilu nie świadkom udzielono pomocy?
Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...

Świadkowie Jehowy skupili się szczególnie na pomocy "swoim braciom w wierze", wspomnieli też o zainteresowanych i ludziach, którzy Ich prosili o pomoc. Nie chodziło tu o statystykę "ilu nie świadkom". Zarówno świadkowie jak i tzw. "ludzie ze świata", którzy ucierpieli i ponieśli straty w tej powodzi dostali zapomogę od władz miejskich, może też od innych ludzi życzliwych, niekoniecznie spokrewnionych, którzy nie rozsądzali kto zaś świadek Jehowy, a kto nie, ale okazali empatię i chęć pomocy. Filmik robi wrażenie i był zrobiony na potrzeby zboru - organizacji.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » śr sie 15, 2018 9:57 am

Iskierko właśnie też tak go odbieram, jako film propagandowy,coś jakby miał brzmieć - ,,Zostań Świadkiem, z nami nie zginiesz". Przecież gdyby była klęska żywiołowa to ratując kogoś raczej na ostatnim miejscu było by to do jakiego kościoła ktoś należy. Innymi słowy ratuje się człowieka bo jest człowiekiem a nie przedstawicielem jakiejś religii.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sie 15, 2018 12:09 pm

GRZEŚ PISZE:

Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...[/quot

Tak Grzesiu.
"A tak jeśliśbyś ofiarował dar twój na ołtarz ... ofiaruj dar twój"Bw Mt.5:23,24.

Jeżeli tak czynią to dobrze.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

korba

Postautor: korba » sob sie 18, 2018 5:30 am

Dopóki więc mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a szczególnie braciom tej samej wiary. (Gal 6:10 Pozn.)

Czy przekaz jest skomplikowany?

korba

Postautor: korba » sob sie 18, 2018 1:40 pm

Grzes55555 pisze:Wszak Biblia mówi - po uczynkach was poznają...

Owszem, ludzie z poza zboru mają zobaczyć jak w czynach świadkowie J. sobie pomagają.
Np. Jana 13:35:
W tym poznają wszyscy, że moimi uczniami jesteście, jeśli miłość mieć będziecie (między) sobą nawzajem.(Intelinia Vocatio).

To chyba normalne, nie?

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”