Warszawa i okolice

Tutaj znajdziesz grupy chrześcijan, które spotykają się w różnych miastach. Jeśli mieszkasz w pobliżu -skontaktuj się. Jeśli jesteś chrześcijaninem i mógłbyś wyciągnąć do kogoś pomocną rękę -zamieść swoje ogłoszenie.
GrzegorzS04

Re: Warszawa i okolice

Postautor: GrzegorzS04 » czw gru 21, 2017 3:41 pm

Sadlor pisze: ...
Krótko mówiąc, twierdzą oni:
"Jeśli dostałeś, to nie możesz stracić, a jeśli straciłeś, to nigdy nie miałeś".

Jest szereg wersetów które temu przeczą na przykład
Hebrajczyków 10:26 czytamy:
„Jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy”

Ci, którzy uzyskali wybawienie,muszą (!!!) wytrwać do końca (Mateusza 24:13; Hebrajczyków 10:36; 12:2, 3; Objawienie 2:10).

Apostoł Paweł zyskał pewność wybawienia dopiero tuż przed śmiercią (2 Tymoteusza 4:6-8).
Wcześniej zdawał sobie sprawę, że jeśli ulegnie pragnieniom cielesnym, może utracić wybawienie.
Napisał:
„Biję pięściami moje ciało i wiodę je jak niewolnika, abym — choć głosiłem drugim — sam w jakiś sposób nie stał się niegodny uznania” (1 Koryntian 9:27; Filipian 3:12-14).

Czy chrześcijanin może utracić zbawienie? Tak, gdy przestanie być chrześcijaninem.!!!!
Hebr.6,4-6
Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego - gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.

Jest tu wyraźnie mowa o chrześcijanach, którzy nimi przestali być ( odpadli ).

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt lut 23, 2018 10:44 am

Pod tym linkiem informacje o zbliżającej się Konferencji Kościołów Misji Łaski na świecie. JW Pomoc też tam będzie :)

http://zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic. ... 3380f34c45

Będziemy transmitować dla Was :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw kwie 12, 2018 5:44 am

Zapraszamy na majówkę do Gdańska, w dniach 3-6.05.2018.

Więcej informacji oraz link do stronki w dziale "Konferencje i spotkania"
viewtopic.php?f=21&t=1861

Budujmy się w Ciele Chrystusa!

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw kwie 26, 2018 3:12 pm

korba pisze:Trochę drogo.

Co jest drogo?

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw sty 31, 2019 8:33 am

Ann78 pisze:Odwiedziła nas już jedna siostra z Warszawy.
Czekamy na Was w niedzielę :)

Witam, :)

Tak, mam kontakt ze Wspólnotą Misja Łaski w Warszawie, poznałam też innych np. z Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Czego się tu uczę? Przede wszystkim jak miłować innych Braci/Siostry w wierze, a także bliźnich z poza kościoła. Dzisiejsze środowisko chrześcijańskie jest podzielone. Brakuje empatii do tych co mają inne zrozumienie jeśli chodzi o doktryny.
Wielokrotnie powtarzam, że każdy jest na innym etapie poznawania Słowa Bożego, zatem ważne jest jak traktujemy drugą osobę. Zamiast od razu napominać, karcić, smagać, kierować mowę nienawiści, sami wejrzymy w swoje serce, bo z niego wypływają nasze pobudki. Można być apologetą chrześcijańskim ale nawet oni muszą najpierw stać się "maluczkimi w Chrystusie" i zobaczyć swoje ograniczenia.
Okazywanie miłości chrześcijańskiej jest wg mnie pierwszym krokiem do tego by nawiązać bliższe relacje z innymi i zrozumieć Ich rozterki. Bez empatii, napominanie nie spełni swojej roli, będzie tylko pustym, nic nie znaczącym dźwiękiem.

Piszę w tym wątku, ponieważ tę stronę odwiedzają osoby mające kontakt ze Świadkami Jehowy, lub sami nimi byli, a teraz opuścili organizację albo nadal w niej są, tyle, że nie zgadzają się z jej naukami, mają rodziny, pracują ze współwyznawcami i miotają się wewnętrznie.

Ja byłam Świadkiem Jehowy 31 lat. Bardzo dobrze rozumiem to środowisko.
Wiem, że dużo osób wychodząc z organizacji na początku nie chce nawiązywać żadnego kontaktu z wierzącymi z innych Wspólnot chrześcijańskich. Wiem też, bo docierają do mnie sygnały, że osoby te pragną porozmawiać, wygadać się, jak to się mówi, tylko do tych, którzy byli Świadkami Jehowy. Dlatego też rozumiejąc Ich postawę jestem otwarta na kontakt, uszanuję czyjąś wolę i nie mam zamiaru na siłę agitować do innych kościołów.
Jeśli szukasz kontaktu w Warszawie, to napisz na adres - iskra759@interia.pl albo na adres podany przez Anię.
Barbara

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt lut 01, 2019 9:13 pm

Dziekuje Ci Iskierko, za miłe słowa :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob lut 02, 2019 11:09 am

A ja dziękuję Tobie Basiu za wrażliwość i chęć pomocy .

Z tymi kościołami to to nie takie oczywiste z jednej strony w ST są nawoływania do budowy świątyni w których ma być nie sam Bóg ale jego imię a z drugiej - nie budujcie świątyń - dosyć mam waszych ofiar i świątyń itd.
W NT trochę jaśniej.

Tak jak piszesz w okazywaniu miłości chrześcijańskiej,- ;) więcej zrobię na gruncie lokalnym.
Faktem jest że rząd i kulty religijne eksploatują ludzkość - od rządu nie uciekniesz z kultami można się migać :D

Dzięki i pozdrawiam. :)
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lut 02, 2019 11:48 am

tadeusz2904 pisze:A ja dziękuję Tobie Basiu za wrażliwość i chęć pomocy .

Z tymi kościołami to to nie takie oczywiste z jednej strony w ST są nawoływania do budowy świątyni w których ma być nie sam Bóg ale jego imię a z drugiej - nie budujcie świątyń - dosyć mam waszych ofiar i świątyń itd.
W NT trochę jaśniej.

Tak jak piszesz w okazywaniu miłości chrześcijańskiej,- ;) więcej zrobię na gruncie lokalnym.
Faktem jest że rząd i kulty religijne eksploatują ludzkość - od rządu nie uciekniesz z kultami można się migać :D

Masz rację Tadeuszu, dlatego Ci co są jednak w zborach swoją osobą mogą budować innych, a nie tylko oczekiwać dla siebie zbudowania. Będąc tylko gościem i słuchaczem widzą własne JA i często swoje niezadowolenie....... ;)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob lut 02, 2019 2:18 pm

Iskierka pisze:
tadeusz2904 pisze:A ja dziękuję Tobie Basiu za wrażliwość i chęć pomocy .

W NT trochę jaśniej.

Masz rację Tadeuszu, dlatego Ci co są jednak w zborach swoją osobą mogą budować innych, a
nie tylko oczekiwać dla siebie zbudowania. Będąc tylko gościem i słuchaczem widzą własne JA i często swoje niezadowolenie....... ;)
pozdrawiam

Tak masz rację Basiu,Ci co są w zborach budują innych, a goście i słuchacze ... .
Ale to jest powszechne - wszędzie, że jeden żyje z drugiego.
Przemknęła mi się po głowie taka myśl ,,Przyjdź królestwo twoje" Mt 6:10.

Ale zaraz, zbory można dzielić --no ale za przyzwoleniem?.

Ale czy to na pewno zgodne z miłością chrześcijańską ? - ta pierwsza grupa oby jej samoocena nie spadła - no już nie wiem chyba brak miłości chrześcijańskiej.

Ale druga grupa też pokrzywdzona bo nie widzi swego Ja.

Konkluzja chyba niech zostanie jak jest bo się poróżnimy. :(
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lut 02, 2019 5:56 pm

tadeusz2904 pisze:
Tak masz rację Basiu,Ci co są w zborach budują innych, a goście i słuchacze ... .
Ale to jest powszechne - wszędzie, że jeden żyje z drugiego.

Z osobistego doświadczenia wiem, że nie ma się co oglądać na innych, ale być dostępnym dla innych. Jest to możliwe wtedy, gdy jesteśmy np. w jakiejś społeczności i bliżej poznajemy współwyznawców, zarówno Ich wzloty jak i upadki. Widzimy wówczas, że my wcale nie jesteśmy lepsi i nie ma się co porównywać, każdy ma jakiś bagaż doświadczeń. Ja wiem, że całego świata chrześcijańskiego nie naprawię, nie ma możliwości być w kilku miejscach naraz. Niemniej mogę być pomocna w lokalnym zborze.
Będąc tylko gościem, słuchaczem, czerpię dla siebie, nie dając nic innym. Ta moja wędrówka po zborach była dość długa, dużo widziałam, nie ze wszystkim się zgadzałam czy nadal zgadzam, ale ode mnie zależy atmosfera jaką wnoszę do społeczności.
Ostatnio poruszyłam z pewnym bratem temat dyscypliny w kościele, patrzyliśmy na problem z innego punktu widzenia. Odmienne zdanie nie było powodem do zatargu, łagodna odpowiedź uśmierza gniew, jak mówi Biblia. Zatem można inaczej widzieć, wierzyć ale ton naszego głosu jest istotny. Jestem pewna, że odrodzony człowiek przejawia Boży Pokój i nie musi się "wić jak piskorz" i cytować za każdym razem wersety aby udowodnić swoją rację. :)

Wróć do „POLSKIE "GRUPY WSPARCIA"”