dyskusja o Trójcy

Ogólne pojęcie istoty Boga, właściwe zrozumienie w oparciu o Pismo Święte
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: dyskusja o Trójcy

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 14, 2016 9:14 am

Zibi pisze:Myślisz że Stwórcy wszystko jedno czy ktoś go widzi pojedyńczo, czy potrójnie?

Rozumiem Ciebie doskonale z własnej autopsji. Naprawdę !

Na pewno nie jest Bogu wszytko jedno. Ale nie dajmy się "zwariować" w drugą stronę. Mamy wiedziec co jest Wola Ojca względem na. Kładąc na szali wagę wiedzy o której teraz piszesz naprzeciw przejawianiu Jego Ducha i owoców poznania Ojca to nie mamy o czym rozmawiać Zibi patrząc co pokazuje waga :) Chcę przez to też powiedzieć, że ktoś wierzący w trójcę może być lepszym chrześcijaninem jak nie wierzący w te naukę oraz odwrotnie. To nie ta wiara lub nie wiara w trójcę budzi nas do życia i wydawania owoców ducha a Jezus Chrystus w Nas. Czy ty miałbyś pretensje do tego że Twój syn nie prawidłowo wypowiada Twoje imię lub nieco błądzi doktrynalnie przy tak rozjechanym teologicznie świecie, w momencie gdyby wydawał owoce miłości i wiary w Ciebie ? Tak naprawdę wszyscy gdzieś błądzimy bo nie mamy pełni wiedzy.

Owszem podstawowa wiedza jest istotna bo to fundament i kamień, ale skupieniem się na szczegółach jakie poróżniają kościół to raczej domena przeciwnika Bożego bo to tylko narzędzie mu pozostało do walki z kościołem po zwycięstwie Chrystusa na krzyżu. Kamieniem i fundamentem jednak jest Jezus Chrystus i to tylko gdy w Nas. To jest ta nasza kotwica jaka linkuje nas za zasłonę tego czego nie wiemy i czego do końca nie rozumiemy.

Ilyad pisze:Jeżeli spieramy się o słowa, teologię a nie dbamy o to jak lepiej naśladować Chrystusa w życiu, jak świecić Jego światłem, dalej chodzimy w ciemności.

Amen. I to też chciałem powiedzieć innymi słowami.

Zibi

Postautor: Zibi » pn mar 14, 2016 9:20 am

Myślisz że jestem jak faryzeusz?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn mar 14, 2016 9:21 am

Żadna miarą !!!!

Ale wszystkim nam brak jeszcze chwały Bożej i często gdzieś zawsze się potykamy w drodze. Ważnym jednak jest aby było z kim iść i aby jak jeden się potknie drugi podtrzymał. Ja bym tak chciał mieć kogoś takiego.

Zibi

Re: Kielce i okolice

Postautor: Zibi » pn mar 28, 2016 5:49 pm

Anga pisze:Drogi Bracie,byłam ŚJ 10 lat,teraz mam pragnienie chrztu w imię Ojca,Syna i Ducha św.,i bardzo chciałabym pojechać w tym celu na konferencję do Dąbrowy Górniczej.Wolałabym nie jechać sama i szukam kogoś ,kto tam się wybiera z Kielc lub okolic.Ja mieszkam w Starachowicach,ale będę u córki w Kielcach i mam zamiar jechać stamtąd.Czy jesteś w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam Cię w Panu ! Anna.

Ojciec, syn, czy duch święty to nie imiona.Nie ma takich imion w żadnym kalendarzu..To tylko przerobiony werset biblijny przez zwolenników trójcy. Biblia opisuje kilka przypadków chrztu w imieniu Jezusa Chrystusa..To jest prawdziwy chrzest.

Wtedy Piotr powiedział do nich: Pokutujcie i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na przebaczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Dz 2:38

Którzy przyszli tam i modlili się za nich, aby otrzymali Ducha Świętego. Na żadnego z nich bowiem jeszcze nie zstąpił. Byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy kładli na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. Dz 8:15-17

Gdy [to] usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Dz 19:5

I nakazał ochrzcić ich w imię Pana. I prosili go, aby [u nich] został kilka dni. Dz 10:48

Bo wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyodzialiście się w Chrystusa. Gal 3:27

Czyż nie wiecie, że my wszyscy, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Jezusie Chrystusie, w jego śmierci zostaliśmy ochrzczeni? Rz 6:3

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn mar 28, 2016 9:47 pm

Jedno drugiego nie wyklucza. Pisaliśmy już o tym w innym wątku.
Poza tym, a może przede wszystkim, nie podważaj Pisma. Werset z Mateusza nie jest zmanipulowany.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Zibi

Postautor: Zibi » wt mar 29, 2016 3:21 am

Ann78 pisze:Jedno drugiego nie wyklucza. Pisaliśmy już o tym w innym wątku.
Poza tym, a może przede wszystkim, nie podważaj Pisma. Werset z Mateusza nie jest zmanipulowany.

Alez wyklucza. Biblia nie jest wzajemnie sprzeczna, chyba ze ktoś tendencyjnie namiesza.

Od kiedy to ojciec, duch czy syn to czyjeś imiona? Znasz kogoś o takim imieniu?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt mar 29, 2016 7:37 am

Zibi pisze:

Alez wyklucza. Biblia nie jest wzajemnie sprzeczna, chyba ze ktoś tendencyjnie namiesza.

Pomijając dociekania czy werset ten wspiera czy też nie doktrynę o istnieniu trójcy, (bo nie o tym tu mowa),warto zauważyć ,iż można czynić coś w imię czegoś nieosobowego...
Na przykład: w imię sprawiedliwości,w imię miłości,w imię zasady etc.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt mar 29, 2016 7:59 am

Witaj Morwa :) Miło że zaglądasz.

Słuszna uwaga powyżej.

Zibi

Postautor: Zibi » wt mar 29, 2016 8:04 am

morwa pisze:
Zibi pisze:

Pomijając dociekania czy werset ten wspiera czy też nie doktrynę o istnieniu trójcy, (bo nie o tym tu mowa),warto zauważyć ,iż można czynić coś w imię czegoś nieosobowego...
Na przykład: w imię sprawiedliwości,w imię miłości,w imię zasady etc.

Można, ale fan club trójcy twierdzi że Duch to osoba..Szkoda że bezimienna..
Szkoda też że pomija się celowo wersety mówiące o chrzcie w imieniu Jezusa Chrystusa..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt mar 29, 2016 8:24 am

Szkoda jednak najbardziej, że przez to doprowadza to do podziału Ciała Chrystusowego.

Z drugiej strony dzięki temu widać kto miłuje bardziej ludzi a kto doktryny. Tu okazuje się bowiem coś co jest znane od wieków i pokoleń, że można być gorliwym dla prawdy i Boga a nie kochać ludzi w ich słabościach, to bowiem w istocie mieliśmy czynić a o tamtym nie zapominać (parafrazując).

Wróć do „Istota Boga”