Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Sadlor

Re: Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

Postautor: Sadlor » pn cze 11, 2018 7:32 pm

Ann78 pisze:
Sadlor pisze: ...zadaj sobie pytanie, czy sama nie służysz zaborczej organizacji a wydaje ci się że zwalczasz inną, walenie w czabół wszystkiego nie sprawi że przkonasz innych do swoich racji, podążaj za czystą prawdą Biblijną a ludzie sami zaczną przychodzić do Ciebie.

O czym Ty mówisz, Sadlorze?
Służę Chrystusowi, to po pierwsze. Bóg postawił mnie w Misji Łaski i jestem Mu za to wdzięczna.
Misja Łaski „zaborczą organizacją”?
Każdy, kto zna ten zbór, uśmieje się na takie stwierdzenie :)
Po drugie, podążam za czystą prawdą biblijną i nie prowadzę ludzi do siebie, tylko do Chrystusa. W ogóle nie ja prowadzę, może jedynie Pan posłużyć się mną, w Swojej wielkiej łasce, jeśli uzna za stosowne.
Twoja wypowiedz wykazuje kompletne niezrozumienie, co do tego, czym jest służenie drugiemu człowiekowi.
Pozdrawiam Cię, Sadlorze i życzę pokoju serca.

Trochę nie zrozumiałem twojej odpowiedzi na mój post, ale tak czy inaczej pocignę temat.

Jeśli chodzi o moją odpowiedź to nie miałem na myśli bezpośrednio Misji Łaski, po prostu im lepiej poznaje środowisko "kosciołów ewangelicznych" tym lepiej widzę, że w zasadzie niewiele się różnią sie od innych organizacji religijnych, które nawzajem obrzucają się błotem i walczą o wpływy, nie mówię że wszystkie, jedne sa lepsze drugie gorsze ( zazwyczaj im większe i bogatsze tym gorsze ). Prostestanci trzymają z protestantami i głaszczą się wzajemnie. Jedyne czym się rożnią od np KRK to odsetek osób prawdziwnie nawróconych z którymi rzeczywiście można porozmawiać w oparciu o Słowo Boże i znaleźć wspólnotę Ducha Świętego oraz szacunek dla Słowa, chodź czasem zdarza się usłyszeć kwiatki ( niektórzy Patorzy nie lubią pewnych wersetów ) nie mówię o Misji Łaski.
Zgadzam się z tym że ŚJ to sekta, która posiada niebezpiczne mechanizmy zniewalajace ludzi oraz wykrzywiająca prawdę Słowa Bożego ( niechcę dyskutować w tym temacie z obrońcami ŚJ, było to poruszone w osobnych wątkach ) Ale popatrzmy czasem na własne ewangeliczne podwórko i zamiast się głaskać oczyśćmy własne środowisko tak by nikt nie miał nam nic do zarzucenia. Czasem jak posłucham pewnych historii, bądź sam zobacze pewne rzeczy to mnie krew zalewa. A potem tydzień Jezusa i pastor kobieta, wraz z pastorem łasym na kase i jednym bądź kilkoma pożądnymi pastorami idą razem i jak gdyby nigdy nic śpiewają Panu.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob cze 23, 2018 4:57 pm

Ludzie przecież tylko przytoczyłem wypowiedź duchownych katolicyzmu,według których z pewnych powodów należy uznać nasz chrzest.
I podałem jakich.
Tylko tyle.
Inni uważają inaczej ,jak np.Włodzimierz Bednarski.

Inie idzie mi o uznanie jednych ,odrzucenie innych.
Idzie tylko o podanie przykładu.

Poza tym nie znam społeczności w której prawda jest oczywista,i pewne ,że w niej jest.

Pisanie ,że jest w naszym zbawicielu ,nie uczyni prawdomównym we wszystkim tego,który je wypowiada.

To nie ustalenie prawdy jest łatwe i oczywiste.

Niekiedy prościej jest ustalić nieprawdy,i uznać ich przedstawicieli za ich głosicieli.
Trochę na zasadzie poglądów K.R.Poppera.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 23, 2018 8:51 pm

robbo1:
Poza tym nie znam społeczności w której prawda jest oczywista,i pewne ,że w niej jest.

Nigdzie w Biblii nie czytamy, by prawdziwych uczniów Jezusa cechowała 100-procentowa prawda doktrynalna, lecz inne cechy (np. miłość). Ta będzie znana dopiero po spotkaniu z Nim. Dopuki to nie nastąpi, wiele rzeczy widzimy "niby w zagadce"

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 24, 2018 6:28 am

Ilyad pisze:robbo1:

Nigdzie w Biblii nie czytamy, by prawdziwych uczniów Jezusa cechowała 100-procentowa prawda doktrynalna, lecz inne cechy (np. miłość). Ta będzie znana dopiero po spotkaniu z Nim. Dopuki to nie nastąpi, wiele rzeczy widzimy "niby w zagadce"

Zgadza się :)
Robbo, wbija się w "organizacji" ludziom do głowy, że musi być "jedyna religia prawdziwa" cechująca się absolutnym zrozumieniem całej Biblii. Stąd są takie wnioski, że jeśli nie w "organizacji" to gdzieś indziej musi być taka religia. Nie ma takiej religii. Problem jest taki, że wielu świadków po wyjściu z "organizacji" ciągle takiej religii bezskutecznie szuka.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz cze 24, 2018 7:08 am

... Robbo,
Tu nie chodzi o religię, ale o głębokie zawierzenie Jezusowi Chrystusowi.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz cze 24, 2018 8:16 am

Znam społeczności np.zielonoświątkowe,które wiele [bazują] na emocjach,pewnym przeżyciu,które zmieniło ich życie.
Poznałem człowieka,który porzucił ćpanie.
Niestety nie na długo starczyło mu sił z tego przeżycia,nawrócenia.
Ponieważ był nosicielem hiv,zaraził jedną z dziewczyn,którą wcześniej sobie wybrał.
Powrócił do ćpania.

Wspominał o swoim nawróceniu,o tym jak zmieniło jego [kazanie]życie/.
Niemniej wygasła w nim "bateria".

Nie piszę tego w złym sensie.
Tylko,że tak jest,czy być może.

A jeżeli idzie zawierzenie ,to wielu z nas zawierza stwórcy,jego i naszemu ojcu w niebie.
patrz.Jana 20:17

Ja nie wspominam o stuprocentowej pewności .
Tylko o wyznawanych prawdach wiary,które niekiedy to wielowiekowe dzieła ludzkiej spekulacji,zaaprobowane przez chrześcijaństwo,jako jego nauki.

A nasz zbawiciel powiedział ,żeby w wielbieniu używać także swojego umysłu.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 24, 2018 8:52 am

robbo1 pisze:Znam społeczności np.zielonoświątkowe,które wiele [bazują] na emocjach,pewnym przeżyciu,które zmieniło ich życie.
Poznałem człowieka,który porzucił ćpanie.
Niestety nie na długo starczyło mu sił z tego przeżycia,nawrócenia.
Ponieważ był nosicielem hiv,zaraził jedną z dziewczyn,którą wcześniej sobie wybrał.
Powrócił do ćpania.

Wspominał o swoim nawróceniu,o tym jak zmieniło jego [kazanie]życie/.
Niemniej wygasła w nim "bateria".

Nie piszę tego w złym sensie.
Tylko,że tak jest,czy być może.

A jeżeli idzie zawierzenie ,to wielu z nas zawierza stwórcy,jego i naszemu ojcu w niebie.
patrz.Jana 20:17

Ja nie wspominam o stuprocentowej pewności .
Tylko o wyznawanych prawdach wiary,które niekiedy to wielowiekowe dzieła ludzkiej spekulacji,zaaprobowane przez chrześcijaństwo,jako jego nauki.

A nasz zbawiciel powiedział ,żeby w wielbieniu używać także swojego umysłu.

Ten zielonoświątkowiec dowodzi tego, że "kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony ", nic więcej. To, że się ktoś nawraca i nie odnawia swego umysłu i codziennie nie upodabnia do Chrystusa powoduje szybką letniość i z czasem nawet odpadnięcie od wiary. Nic w tym nowego.
Przynależność do jakiejś religii przecież nie zbawia.

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz cze 24, 2018 9:09 am

W tym przypadku nie idzie mi o ustalenie przyczyny odpadnięcia,tylko nawrócenia.
Wszędzie istnieją przypadki porzucenia wiary na rzecz niewiary,czy życia stojącego w sprzeczności z wiarą itp.

Można po jednym kazaniu,jak to wielokrotnie miało miejsce w przypadku B.Grahama "przyjąć do serca" naszego zbawiciela ,i następnego dnia go wyrzucić.

Nie otwarcie się na naszego zbawiciela sprawia,że oddajemy stwórcy część tak jak należy.
Jak czytamy w Rzym.1:21 zawsze istnieli ludzie,którzy przejawiali wiarę,w ten,czy inny sposób,w jednym ,czy innym miejscu.
Niemniej:
"...zbłądzili w swoich myślach,a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności".
I nie idzie tylko o starożytnych ludzi,którzy mogą i w naszych czasach :
"uważać się za mądrych a dać się ogłupić" wer.22

Tak zwyczajnie wiem,że do chrześcijaństwa wchłonięto wiele nieprawdy,którą przedstawiano jako prawdy chrześcijańskie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 24, 2018 4:57 pm

robbo1 pisze:W tym przypadku nie idzie mi o ustalenie przyczyny odpadnięcia,tylko nawrócenia.
Wszędzie istnieją przypadki porzucenia wiary na rzecz niewiary,czy życia stojącego w sprzeczności z wiarą itp.

Można po jednym kazaniu,jak to wielokrotnie miało miejsce w przypadku B.Grahama "przyjąć do serca" naszego zbawiciela ,i następnego dnia go wyrzucić.

Nie otwarcie się na naszego zbawiciela sprawia,że oddajemy stwórcy część tak jak należy.
Jak czytamy w Rzym.1:21 zawsze istnieli ludzie,którzy przejawiali wiarę,w ten,czy inny sposób,w jednym ,czy innym miejscu.
Niemniej:
"...zbłądzili w swoich myślach,a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności".
I nie idzie tylko o starożytnych ludzi,którzy mogą i w naszych czasach :
"uważać się za mądrych a dać się ogłupić" wer.22

Tak zwyczajnie wiem,że do chrześcijaństwa wchłonięto wiele nieprawdy,którą przedstawiano jako prawdy chrześcijańskie.

Zgadza się, Robbo. :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz cze 24, 2018 7:30 pm

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, więc jeżeli NIE OTWORZYMY SERCA NA NASZEGO ZBAWICIELA, dopiero wówczas oddajemy Bogu cześć jak należy ? :shock:

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”