Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
sabekk

Re: Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

Postautor: sabekk » pt wrz 07, 2018 8:56 pm

Datsun pisze:Sabekk, a mógłbyś nie pisać ciągle postów jeden pod drugim? :)

No już tak wyszło... połącz je w całość i będzie git. ;)

Datsun pisze:
sabekk pisze:
Datsun pisze:Gdybyś wiedział Robbo dlaczego to forum w ogóle powstało to może inaczej byś to postrzegał.

Tak na marginesie tylko zapytam, dlaczego powstało?

Aha, i jeśli możesz to proszę nie zadawać głupich pytań w stylu "po co to forum powstało". Wystarczy chociaż raz przeczytać regulamin forum aby to wiedzieć. ;)

To co w regulaminie to wiem. Dlatego zastanawiałem się czy pod tym owym "gdybyś wiedział" jest jeszcze coś, czego nie wiem. Zwykła ciekawość.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 07, 2018 9:09 pm

sabekk pisze:
Datsun pisze:
Ann78 pisze:
sabekk pisze:
Ann78 pisze:Obrażanie adwersarza swiadczy tylko i wyłącznie o słabości i braku argumentów piszącego :)

Oj żebyś się kiedyś nie zdziwiła, bo możne być również apelem o pójcie po rozum.

Obrażanie adwersarza ma być apelem po pójście po rozum?
Nie, drogi panie Sabekk, obrażanie i wyśmiewanie rozmówcy jest jedynie oznaką słabości, braku dojrzałości emocjonalnej i braku argumentów. "Rozprawia się" bowiem nie z tematem, jaki dyskusji podlega, ale z samym dyskutantem.
"Pójść po rozum" powinien ten, kto obraża i wyśmiewa, gdyż postępując w ten sposób, sam siebie przedstawia w złym świetle, sprawia, że ocena jego metod i postępowania będzie negatywna.
Być może w niektórych środowiskach takie "hejtowe", infantylne zachowanie jest akceptowalne, może nawet jest normą, wśród ludzi odrodzonych z Bożego Ducha, na pewno nie.

Zgadza się, Ann78. :)
Na naszym forum chamskie odzywki i ataki personalne są nie do zaakceptowania. Kilka osób już wyfrunęło gdy po moich prośbach aby tak nie robiły wciąż uparcie obrażały innych.
Jakiś poziom kultury trzeba trzymać, a my wolimy ten komfortowy. Hejtu jest pełno wszędzie, już nie tylko w necie i straszne jest to, że ludzie po prostu zaczynają się do tego przyzwyczajać.

Może podam przykład:

Cytat:
viewtopic.php?f=46&t=682&start=400#p24333
Datsun
"próbujesz "wcisnąć zwyczajny kit"

Cytat:
viewtopic.php?f=46&t=682&start=400#p24336
Datsun
"Nie zacietrzewiaj się, że ktoś nazywa to "wciskaniem kitu", bo inaczej tego nazwać po prostu nie można."

@Datsun zdaje sobie sprawę, że ten chamsko-hejterski tekst może kogoś tam ruszyć, czy jednak padł owy w wyniku "słabości, braku dojrzałości emocjonalnej i braku argumentów"? Oj, podejrzewanie go o to... to byłoby dopiero urąganiem. On po prostu powiedział...

Cytat:
viewtopic.php?f=46&t=682&start=370#p24300
Datsun
"po prostu uruchom myślenie i zgódź się z tym."

...tylko innymi słowami, które nie można zinterpretować inaczej, jak apel o pójście po rozum. Jeśli tego typu apele nie zdarzają się "wśród ludzi odrodzonych z Bożego Ducha"... no to rozumiem, że się "nie zdarzają". :D
Ja bardzo was przepraszam, @Ann78 i @Datsun, ale nie będę kontynuował tego offtopu. Wolę wieczorkiem Grzesia poczytać ;)

I to niby ma być hejt? :)
Szkoda, że nie dostrzegasz tego co pisywał tutaj Twój współwyznawca forumowicz Korba, bo konkretnie to też o nim była mowa. Zamiast tego przekopałeś moje wypowiedzi?
Dobre! :)

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » pt wrz 07, 2018 9:17 pm

Datsun pisze:I to niby ma być hejt? :)

Skoro piszesz "Nie zacietrzewiaj się" no to chyba zdajesz sobie sprawę z charakteru swojej wypowiedzi. Chcesz czegoś bronić?

Datsun pisze:Szkoda, że nie dostrzegasz tego co pisywał tutaj Twój współwyznawca forumowicz Korba, bo konkretnie to też o nim była mowa.

Widziałem. Pewnie chciał ci dorównać. :roll:

Datsun pisze:Zamiast tego przekopałeś moje wypowiedzi?
Dobre! :)

Przekopać? Przecież mówiłem, że czytam tamten temat od początku, więc też i przeczytałem. ;)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 07, 2018 9:24 pm

Korba chce mi dorównać? :shock:
W takim razie mam jeszcze inną prośbę oprócz tej poprzedniej.
Mógłbyś przestać prowokować "pyskówki"?
Mam już serdecznie dosyć tej bezczelności.

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » pt wrz 07, 2018 9:29 pm

Datsun pisze:Korba chce mi dorównać? :shock:

Było pytanie ze strony @Ann78... padła odpowiedź... "partnerze" do rozmowy. Wystarczy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 07, 2018 9:37 pm

sabekk pisze:

Było pytanie ze strony @Ann78... padła odpowiedź... "partnerze" do rozmowy. Wystarczy.

"Partnerów" do rozmowy możesz mieć niestety coraz mniej. Bezczelne podejście do forumowiczów (nie wspominając o administratorze), ataki na Grzesia itp. skutecznie zniechęcają.
Raczej sugeruję poszukać sobie innego forum, na Twoim poziomie.

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » pt wrz 07, 2018 9:42 pm

Datsun pisze:"Partnerów" do rozmowy możesz mieć niestety coraz mniej. Bezczelne podejście do forumowiczów (nie wspominając o administratorze), ataki na Grzesia itp. skutecznie zniechęcają.

A ja sugeruję powrót do meritum tematu.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 08, 2018 7:40 am

Datsun pisze:
sabekk pisze:

"Partnerów" do rozmowy możesz mieć niestety coraz mniej. Bezczelne podejście do forumowiczów (nie wspominając o administratorze), ataki na Grzesia itp. skutecznie zniechęcają.

sabekk pisze:
Datsun pisze:"Partnerów" do rozmowy możesz mieć niestety coraz mniej. Bezczelne podejście do forumowiczów (nie wspominając o administratorze), ataki na Grzesia itp. skutecznie zniechęcają.

A ja sugeruję powrót do meritum tematu.

Panowie, Panowie....zaczął się piękny słoneczny weekend, proponuję wyjście "na miasto" z Biblią w ręku...a potem opiszecie swoje doświadczenie z głoszenia ewangelii, ostatnio w dziale świadectw - cisza ;) :) .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 08, 2018 8:02 am

Słusznie, Iskierko. :)
W dziale świadectw cisza. Bierzemy się do roboty? ;)

Awatar użytkownika
sabekk

Postautor: sabekk » sob wrz 08, 2018 9:47 am

Datsun pisze:Raczej sugeruję poszukać sobie innego forum, na Twoim poziomie.

W Edenie byłoby pewnie "poszukaj sobie innego rajskiego drzewa" ;)

Iskierka pisze:Panowie, Panowie....zaczął się piękny słoneczny weekend, proponuję wyjście "na miasto" z Biblią w ręku...

Jak to dobrze, że Bóg stworzył kobietę. Przecież my z @Datsunem to pewnie byśmy się pobili o to kto ma ugryźć owo rajskie "jabłko" pierwszy. W sumie to pewnie efekty byłby ten sam, wywalenie z Edenu, tyle że za to, że się pobili :D
Miłego weekendu @Iskierko... i tobie, ty "łobuzie", "bracie" @Datsunie :D

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”