Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Pstryk Provolone

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Pstryk Provolone » śr gru 20, 2017 1:15 pm

Mnie też ciekawi, to co napisał korba.
Korba uzasadnisz?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr gru 20, 2017 9:46 pm

Myślę że Korba sie pomylił, to w końcu jeden z podstawowych wersetów w Biblii i podstawa Zbawienia, każdy kto chodź liznął Słowa Bożego rozumie znaczenie Nowego Narodzenia bądź Zrodzenia.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

korba

Postautor: korba » pn lut 05, 2018 7:49 am

Iskierka pisze:To ciekawe co napisałeś Korbo, czy możesz to rozwinąć?

a napisałem to:
Potem autor wyjaśnia, że osobista relacja z Bogiem jest możliwa tylko przez NOWE ZRODZENIE. Oczywiste, że nie można się z tym zgodzić, ale to już inny temat.

Otóż... zacznę od tego, że ukuł się taki termin jak: osobista relacja.
Co by to mogło oznaczać? Myślę, że termin ten daje pewną swobodę w interpretacji, tym bardziej, że w Biblii nie występuje.
To jedno.
Po drugie, ową osobistą relację łączy się z nowym zrodzeniem, co miałoby sugerować, że kto nie jest na nowo zrodzony to tej relacji mieć nie będzie.
Uważam takie wnioski za zwykłe nadużycie.
Co powiemy o relacjach pomiędzy Adamem i Ewą a ich Ojcem-Bogiem? Przed grzechem mieli takie relacje, jakich NIKT NIGDY nie miał (pomijając Jezusa). Czy to oznacza, że pierwsi ludzie byli na nowo zrodzeni? Nic mi o tym nie wiadomo. Nawet uważam, że owo nowozrodzenie nawet nie było im potrzebne bo... do czego? Po prostu, byli dziećmi Bożymi bez tego.
Abraham? Nawiązania biblijne do tej postaci wskazywały na coś szczególnego w relacjach z Bogiem, no bo co miałby oznaczać fakt, bycia 'dzieckiem Abrahama', był na 'łonie Abrahama' itd.? Skoro te nawiązania mają nawiązywać do szczególnej więzi z Bogiem to tym bardziej takie musiał mieć sam Abraham. Jednak czy był zrodzony na nowo? Nie.
Podobnie jak czytam o Dawidzie, Danielu, Mojżeszu itp. To jak Bóg ich traktował pokazuje, że mało kto miał tak mocno osobistą relację z Bogiem.
Co powiesz o relacji Boga z Abrahamem, gdy to Jehowa PROSI (tak! Bóg prosi!) Abrahama, aby złożył syna na ofiarę?
Jaką relację z Bogiem musiał mieć Mojżesz, gdy Ten pozwolił mu rozmawiać ze sobą twarzą w twarz jak nikomu?
Daniela nazywa miłym, Dawida umiłował itp.
O Janie Chrzcicielu Jezus mówi, że nie narodził się z niewiasty nikt większy niż on.
Jednak żaden z nich nie był na nowo narodzony.
Na tej podstawie wywodzę swój wniosek, że nowe zrodzenie nie jest jedynym warunkiem osobistych relacji z Bogiem.
Ostatnio zmieniony pn lut 05, 2018 3:02 pm przez korba, łącznie zmieniany 1 raz.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 05, 2018 3:00 pm

Trudno żeby patriarchowie, prorocy, pomazańcy Boży, nie mieli relacji z Bogiem. Aleś dał argumenty... Pamiętaj że dziś nie mamy takich pośredników jak Mojżesz tylko pośrednika jakim jest Chrystus. Dzisiaj nie prowadzą cię pasterze izraelscy.. Kapłani, prorocy, sędziowie.. Co się zatem zmieniło? Jak myślisz?
Masz chybione spostrzeżenia (moim zdaniem).
Tu nie chodzi o to że: "kto nie jest na nowo zrodzony to tej relacji mieć nie będzie", tylko o to, że jak ktoś tej osobistej relacji mieć nie będzie to się na nowo nie narodzi. A to różnica.

korba

Postautor: korba » pn lut 05, 2018 3:09 pm

Różnica, owszem. Tylko, jak dla mnie owa osobista relacja, wcale nie oznacza, że zostaniesz na nowo zrodzony. O urodzeniu dziecka decyduje rodzic a nie samo dziecko. Pytanie tylko... czy Bóg założył, że wszystkich chce na nowo zrodzić? Po co w ogóle na nowo rodzi skoro wcześniej do zbawienia nowe zrodzenie nie było konieczne?
Myślę, że w tym zagadnieniu (nowego zrodzenia) chrześcijaństwo, a głownie ewangelicy poszli w ślepą uliczkę.
Po prostu komentowałem broszurę o której jest ten temat.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 05, 2018 3:27 pm

Szatański system też nie był konieczny. A co potrzebne było do zbawienia wcześniej?
I jak się to ma w stosunku do czasów dzisiejszych?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lut 05, 2018 5:42 pm

korba pisze:Różnica, owszem. Tylko, jak dla mnie owa osobista relacja, wcale nie oznacza, że zostaniesz na nowo zrodzony. O urodzeniu dziecka decyduje rodzic a nie samo dziecko. Pytanie tylko... czy Bóg założył, że wszystkich chce na nowo zrodzić? Po co w ogóle na nowo rodzi skoro wcześniej do zbawienia nowe zrodzenie nie było konieczne?
Myślę, że w tym zagadnieniu (nowego zrodzenia) chrześcijaństwo, a głownie ewangelicy poszli w ślepą uliczkę.
Po prostu komentowałem broszurę o której jest ten temat.

"Ślepa uliczka", dobre...
Korbo, wiesz jak widzę dużo o nowym narodzeniu. A czy sam to przeżyłeś?

korba

Postautor: korba » pn lut 05, 2018 8:01 pm

Datsun pisze:"Ślepa uliczka", dobre...

Wiem tyle, ile do tego nawiązuje NT.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lut 06, 2018 10:48 am

korba pisze:
Datsun pisze:"Ślepa uliczka", dobre...

Wiem tyle, ile do tego nawiązuje NT.

Wiesz raczej tyle ile sam chcesz przyjąć.
Piszesz dziwne rzeczy:
korba pisze:O urodzeniu dziecka decyduje rodzic a nie samo dziecko.

Czyli mam rozumieć, że Bóg nie chce abyś Ty lub inni ludzie narodzili się na nowo? :shock:

korba pisze:Pytanie tylko... czy Bóg założył, że wszystkich chce na nowo zrodzić?

A jak może być inaczej?:
Jan. 3:3
3. Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
(BW)

Jak ujrzysz Królestwo Boże jeśli się nie narodzisz na nowo? A może odpowiesz tak jak śJ, że wcale nie chcesz ujrzeć lub znaleźć się w Królestwie Bożym? Trzeźwo się zastanów...
korba pisze:Po co w ogóle na nowo rodzi skoro wcześniej do zbawienia nowe zrodzenie nie było konieczne?

Co to za dziwne pytania, nie rozumiem. Chcesz zrozumieć Boga lub z Nim dyskutować?

Wcześniej Bóg karał śmiercią za zjedzenie wieprzowiny albo pracę w sabat. Teraz jest inaczej. Będziemy się pytać dlaczego Bóg coś zrobił i czy to w ogóle było dobre? Pewne rzeczy zwyczajnie nie mieszczą się w naszych kategoriach myślowych:
Izaj. 55:9
9. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.
(BW)

korba

Postautor: korba » czw kwie 05, 2018 2:20 pm

Datsun pisze:Wiesz raczej tyle ile sam chcesz przyjąć.

Dokładnie tak jak Ty. Jedno przyjmujesz inne odrzucasz. Ten twój argument działa w dwie strony i... raczej NIC nie wnosi.
Czyli mam rozumieć, że Bóg nie chce abyś Ty lub inni ludzie narodzili się na nowo? :shock:

Bóg chce, żeby każdy człowiek stał się Jego dzieckiem. Jak zapewne znasz naukę biblijną, jedni staną się nimi wcześniej poprzez nowe narodzenie i zabranie do nieba, drudzy staną się nimi później i będą żyć na ziemi. WSZYSCY będą dziećmi Bożymi. Jednak to nie dzieci decydują, GDZIE i KIEDY Bóg chce im to zrobić. Tak jak Adam z Ewą, nie decydowali, gdzie chcą zyć jako dzieci Boże. Po prostu zostali stworzeni na ziemi a aniołowie w niebie i jakoś rywalizacji tu nie widzę. Nie baw się w Boga Datsunie, nie przekraczaj tej cieńkiej granicy, kiedy to TY chcesz kogoś nakłonić do nowonarodzenia. Decyduj sam o sobie w kwestii nowozrodzenia. Jak to pozostawiam w rękach Boga.
Jak ujrzysz Królestwo Boże jeśli się nie narodzisz na nowo? A może odpowiesz tak jak śJ, że wcale nie chcesz ujrzeć lub znaleźć się w Królestwie Bożym? Trzeźwo się zastanów...

Brakuje Tobie, widzę wiedzy w zagadnieniu. Jezus skierował te słowa do członka narodu wybranego, Izraela. Im obiecano, że w Królestwie Bożym będą królami i kapłanami. W tym kontekście Nikodem musiał się narodzić na nowo. Jednak Królestwo to nie tylko płaszczyzna królów i kapłanów. To również ziemianie. Dlatego Twoje pytanie, że 'tak jak śJ nie chcesz ujrzeć lub znaleźć się w Królestwie Bożym?' Potraktuję jako pytanie ignoranta w zagadnieniu. Tym bardziej, że BYŁEŚ świadkiem i... tego typu wiedza powinna ci być znana. Ale... prawda z głowy szybko wietrzeje ;-)

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”