Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Datsun » pt kwie 06, 2018 2:21 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Jak ujrzysz Królestwo Boże jeśli się nie narodzisz na nowo? A może odpowiesz tak jak śJ, że wcale nie chcesz ujrzeć lub znaleźć się w Królestwie Bożym? Trzeźwo się zastanów...

Brakuje Tobie, widzę wiedzy w zagadnieniu. Jezus skierował te słowa do członka narodu wybranego, Izraela. Im obiecano, że w Królestwie Bożym będą królami i kapłanami.

To dobre, bo czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. :) Nieźle kombinujesz. :)
Czyli Żydzi jeśli nie narodzą się na nowo to nie wejdą i nawet nie ujrzą Królestwa Bożego ale już ludzi z pogan te słowa Jezusa nie dotyczą? :shock:

To może inaczej zapytam aby spróbować otrzeźwić Twoje spojrzenie: Korbo, czy te słowa Jezusa dotyczą również tzw. "ostatka" u świadków Jehowy?

korba

Postautor: korba » czw kwie 12, 2018 2:03 pm

Datsun pisze:To dobre, bo czegoś takiego jeszcze nie słyszałem.

No pisałem przecież, że masz małą wiedzę w zagadnieniu.
Proszę, oto co Bóg obiecał Izraelowi, gdy zawierał z nimi przymierze:
Jeśli więc będziecie bezwzględnie posłuszni memu głosowi i naprawdę będziecie zachowywać moje przymierze, to staniecie się moją szczególną własnością spośród wszystkich ludów, gdyż do mnie należy cała ziemia. A wy sami staniecie się dla mnie królestwem kapłanów i narodem świętym’.
(Wj 19:6,7).
Jak zapewne znasz historię, Izraelici jako naród, nie dotrzymali warunków przymierza.
Bóg przewidział to i zapowiedział przez Jeremiasza 31:31-34.
Tylko z jednostkami zostało zawarte nowe przymierze co do królowania. Nikodem miał szansę zostać objętym tym przymierzem, bo był żydem. Nic dziwnego, że Jezus rozpoczął działalność ewangelizacyjną TYLKO w Izraelu. Gdyż oni mieli pierwszeństwo.
Niestety, z zaproszenia skorzystało mniej osób niż było potrzeba. Więc Jezus rozszerza działalność wśród pogan. Teraz i oni mają szansę być w narodzie królów i kapłanów, choć wcześniej im niczego takiego nie obiecywano. To stwierdza Piotr w swoim liście do zborów chrześcijańskich, które składały się z nawróconych zydów jak i pogan:
 Lecz wy jesteście „rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty” tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła. Bo niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym; wy byliście tymi, którym nie okazywano miłosierdzia, lecz teraz jesteście tymi, którym miłosierdzie okazano.
(1 Piotra 2:9,10).
A gdy Jan wybiega w wizjach w przyszłość dostrzega ów naród królów i kapłanów. Tylko zauważ, kto wchodzi w jego skład:
swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, 10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią”.
(Obj 5:9,10).

Podsumowanie.
Bóg w swoim zamierzeniu postanowił powołać naród królów i kapłanów. Taką rolę/funkcję obiecał Izraelowi (ze względu na Abrahama).
Izrael jako naród nie skorzystał z tego zaproszenia. W skład tego narodu zaczęli wchodzić poganie, czyli ludzie, którzy wcześniej nie byli Izraelitami i nie mieli pojęcia, że jest dla nich taka opcja.
Rozmowa Jezusa z Nikodemem toczy się w czasie, gdy Izrael jest wciąż zborem Bożym i którego dotyczą obietnice dot. królowania i kapłaństwa. Jednak, żeby z tego skorzystać, trzeba się narodzić na nowo. Ale o tym już zadecyduje Bóg. Dzieci nie decydują o swoich narodzinach.
To może inaczej zapytam aby spróbować otrzeźwić Twoje spojrzenie: Korbo, czy te słowa Jezusa dotyczą również tzw. "ostatka" u świadków Jehowy?

Tak, bo widzisz, ten 'ostatek' u świadków to osoby powołane/pomazańcy/nowo zrodzeni w miejsce żydów, których zabrakło.
Myślę, że powinieneś dobrze przeanalizować przypowieść o królu, który przygotował wesele. Tam występują dokładnie te elementy o których piszę.
Mateusza 22:1-14. Zauważ, że na tej uczcie znalazł się ktoś bez szaty... czyli, chciał na ucztę, ale oszukał.
Czyli nie wystarczyła jego chęć i dobra wola gościa. Co z tego, że grzecznie sobie siedział i nikomu nie wadził...?
Jednak nie da wszystkich była ta uczta.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt kwie 13, 2018 2:50 pm

korba pisze: Jednak, żeby z tego skorzystać, trzeba się narodzić na nowo. Ale o tym już zadecyduje Bóg. Dzieci nie decydują o swoich narodzinach.

Pozwól, że skomentuje Twój wywód tym co uczy Biblia:

Jan. 1:11-12
11. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
(BW)

wer.11 - to co napisałeś o narodzie wybranym, czyli Żydach, którzy odrzucili Jezusa
wer.12 - ludzie stają się dziećmi Bożymi wtedy gdy uwierzą w Jezusa i oddadzą Mu swoje życie

Towarzystwo Strażnica w swoich naukach, których tak gorliwie bronisz zmieniło naukę Biblii i wymyśliło że ludzie nie muszą teraz narodzić się na nowo i jakimś (niebiblijnym) sposobem jednak znajdą się w Królestwie Bożym. Jak widać to wyraźnie: nie ma takiej opcji (rozmowa Jezusa z Nikodemem).
Nawracający się człowiek staje się dzieckiem Bożym. Tak było zawsze od kiedy Jezus zapoczątkował chrześcijaństwo i zesłał Ducha Świętego i nic się nie zmieniło do dzisiaj i nie miało zmienić -pomimo tego jak bardzo w to wierzysz. Do tego nie trzeba żadnej filozofii i głębokiej teologii...

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt lip 27, 2018 4:33 pm

Serdecznie polecam tą broszurę, zachęcam również porównać odniesienia do podanych w niej czasopism towarzystwa strażnica ;) :D
Będziemy wdzięczni za oryginalne skany bo ,,odstępcy mogą kłamać"...

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”