Konferencja Apollos - 9 czerwca Gdańsk

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
korba

Re: Konferencja Apollos - 9 czerwca Gdańsk

Postautor: korba » pn cze 11, 2018 5:00 pm

Datsun pisze:Co im możesz zaoferować, hmmm...?

Sorry, ale TY Datsun też niewiele masz do zaoferowania oprócz: Uwierz w Chrystusa i oddaj Jemu życie.
To są tak MGLISTE wyrażenia, że aż nie mówią konkretnie NIC. Powtarzasz to bez końca, ale w konkrecie to niewiele mówi. Sorry, ale tak to wygląda z boku.
Świadkowie J. już dano to przerabiali a Ty zaczynasz od nowa/początku?
Raczej niewiele mówisz o punkcie docelowym (Ojcu).
Odczytuję twoje posty jakbyś pomijał cel a skupiał się tylko na środku do celu. To niewiele daje.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 5:48 pm

Nie mąć, Korbo...
Choćby właśnie na tej konferencji byli ludzie, którzy poszli za Jezusem i są w różnych społecznościach chrześcijańskich. Nic nie mogę zaoferować? :)
A co można więcej zaoferować niż zbawienie w Jezusie Chrystusie?
Nie czepiaj się Korbo, że pomijamy Ojca. To nieprawda. Każdy narodzony na nowo jest Jego synem.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn cze 11, 2018 9:02 pm

Łzy mi napływajá do oczu,bo jak ewangelizować tych,którzy uważajá się za "nowonarodzonych"i "posiadaczy prawdy"???!!!
Miałbym jeszcze duuuuuuużo do napisania,ale nie da się tego zrobić tu w tym poście.

Napisz więcej. Tylko zacznij od świadectwa Twojego nawrócenia. Skoro żaden z nas się na nowo nie narodził, no bo przecież jesteśmy heretykami, to ZAŚWIADCZ NAM, jak to Ty narodziłeś się na nowo, abyśmy przejrzeli na oczy ;)

Edward73

Postautor: Edward73 » pn cze 11, 2018 9:09 pm

Także byłem na tej konferencji i pozytywnie odebrałem jej przesłanie. Każdy widzi lub słyszy to co chce moim zdaniem. Nie zmienia to faktu,że takie spotkania są potrzebne byłym świadkom Jehowy. Słyszałem wykłady Szymona i moim zdaniem na tej konferencji był w jego przypadku duży skrót tego co ten Brat może przekazać. Co do przesłania z kazania jak go ktoś nazywa pana "P" czyli Pawła bardzo mi się osobiscie podobało. Nie widzę tam krytyki ewentualnych wizyt w ZIEMI ŚWIĘTEJ , raczej chodziło (oczywiście według mnie) o przyjście do Jezusa teraz i tu. Poza tym kazanie bardzo ciepłe i ukierunkowane na Jezusa. Jesli było aż tak źle trzeba było wstać i powiedzieć swoje świadectwo, lub wykazać błędy słuchaczom z Biblią w ręku. Komentarze zawsze będą- trzeba pamiętać ,że większość zgromadzonych to ludzie pokrzywdzeni przez organizację WTS.Znam osobiście tych co zorganizowali tą konferencję i nigdy nie spotkałem się u nich z tym by kierowali do jakiegoś wyznania. A to,że Duch Boży działa jak chce to już inna sprawa- może nie dowiemy się czy ktoś się nawrócił , myślę jednak że sporo osób, które tam były już On dotyka- pojechali przecież potwierdzić swe wątpliwości co do WTSu. Szukają Boga- nie pomożemy inaczej jak tylko przez gorącą modlitwę- zachęcam wszystkich do tego.Pozdrawiam wszystkich.

Natan

Postautor: Natan » wt cze 12, 2018 6:17 am

Drodzy Forumowicze,

Są już nagrania audio z konferencji:

http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2018+-+Gda*c5*84sk

A co do myśli powyżej, to nikt nie jest dzieckiem Boga Ojca, zanim nie zostanie najpierw odrodzony z Ducha i oczyszczony krwią Chrystusa. Bez przyjścia do Pana Jezusa i oczyszczenia Jego ofiarą nikt nie może nazywać Boga Ojcem. A u Świadków odrodzenie teoretycznie odnoszone jest do "pomazańców". Piszę teoretycznie, bo i oni nie mają w ogóle Ducha Bożego. Gdyby mieli, to by wierzyli jak Nowy Testament. A ich "wiara" jest anty-nowotestamentowa i anty-Chrystusowa. Reszta organizacji ma ślepo podążać za elitarnymi przywódcami, zbiorowym guru, który pije herbatkę z Panem Bogiem.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » śr cze 13, 2018 8:22 am

Datsun:
Sam potwierdzasz to co napisałem,że protestantyzujácy nie potrafią funkcjonować bez krytyki Kościoła Katolickiego.Przeczytaj swój własny post.Ja nie napisałem,że jestem katolikiem-czy masz jakáś fobię na punkcie katolicyzmu? pewnie śni Ci się po nocach?domyślam się że nawet nigdy nim nie byłeś?
A ja byłem protestantem,a nawet nim "jestem", więc wiem co piszę.Długo przed Tobá uczyłem się Lutra i innych pseudoreformatorów oraz błędnej protestanckiej interpretacji Biblii!

Edward:
Słowa które padały na Konferencji nie da się interpretować każdy jak sobie życzy,bo to by źle świadczyło o ich jakości.Jeśli więc tak było,to gorzej dla nich.Niestety były to wkomponowane w całość treści káśliwe wobec Katolicyzmu.Ja rozmawiałem o tym z "P", więc znam ich wydźwięk- niestety nasza rozmowa nie została nagrana,więc nie ma w pełni całokształtu poruszanego problemu.A problem jest- problemem sá protestantyzujáce konferencje.

Zgadzam się,że dla osób odchodzających z Organizacji takie spotkania mogá poniekąd być oparciem dla ich poranionych wnętrz.
Ale też sá pułapká drogi do nikád i "oferty"zmiany jednego odłamu protestantyzujácego( jak Świadkowie Jehowy)na drugi odłam protestantyzujácy(jak tzw"ewangelikalni"-a sá ich tysiáce różnych zwalczjácych się ugrupowań).Niestety ale tak jak u Świadków Jehowy nie znajdziemy drogi do zbawienia,tak jej nie znajdziemy też u "ewangelikalnych",bo głoszá innego "Jezusa", innego"Ducha",inná"Ewangelię".I cóż z tego,że Świadkowie Jehowy afiszują się swojá "prawdá",a"ewangelikalni"swoim"nowonarodzoniem", skoro i jedni i drudzy błádzá w wierze i ich wiara nie jest biblijna,a jedynie oparta na swoich mniemaniach.
Niestety,ani Świadkowie Jehowy,ani "ewangelikalni" nie majá nic do zaoferowania dla potrzebujácych duchowo i szukajácych prawdy.Mogá zaoferować jedynie jakáś jej karykaturę.A to za mało i wręcz jest szkodliwe i zwykłym zwiedzeniem.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr cze 13, 2018 8:31 am

pytanieodpowiedź pisze:Datsun:
Sam potwierdzasz to co napisałem,że protestantyzujácy nie potrafią funkcjonować bez krytyki Kościoła Katolickiego.Przeczytaj swój własny post.Ja nie napisałem,że jestem katolikiem-czy masz jakáś fobię na punkcie katolicyzmu? pewnie śni Ci się po nocach?domyślam się że nawet nigdy nim nie byłeś?
A ja byłem protestantem,a nawet nim "jestem", więc wiem co piszę.Długo przed Tobá uczyłem się Lutra i innych pseudoreformatorów oraz błędnej protestanckiej interpretacji Biblii!

Edward:
Słowa które padały na Konferencji nie da się interpretować każdy jak sobie życzy,bo to by źle świadczyło o ich jakości.Jeśli więc tak było,to gorzej dla nich.Niestety były to wkomponowane w całość treści káśliwe wobec Katolicyzmu.Ja rozmawiałem o tym z "P", więc znam ich wydźwięk- niestety nasza rozmowa nie została nagrana,więc nie ma w pełni całokształtu poruszanego problemu.A problem jest- problemem sá protestantyzujáce konferencje.

Zgadzam się,że dla osób odchodzających z Organizacji takie spotkania mogá poniekąd być oparciem dla ich poranionych wnętrz.
Ale też sá pułapká drogi do nikád i "oferty"zmiany jednego odłamu protestantyzujácego( jak Świadkowie Jehowy)na drugi odłam protestantyzujácy(jak tzw"ewangelikalni"-a sá ich tysiáce różnych zwalczjácych się ugrupowań).Niestety ale tak jak u Świadków Jehowy nie znajdziemy drogi do zbawienia,tak jej nie znajdziemy też u "ewangelikalnych",bo głoszá innego "Jezusa", innego"Ducha",inná"Ewangelię".I cóż z tego,że Świadkowie Jehowy afiszują się swojá "prawdá",a"ewangelikalni"swoim"nowonarodzoniem", skoro i jedni i drudzy błádzá w wierze i ich wiara nie jest biblijna,a jedynie oparta na swoich mniemaniach.
Niestety,ani Świadkowie Jehowy,ani "ewangelikalni" nie majá nic do zaoferowania dla potrzebujácych duchowo i szukajácych prawdy.Mogá zaoferować jedynie jakáś jej karykaturę.A to za mało i wręcz jest szkodliwe i zwykłym zwiedzeniem.

Zadam ci zatem pytanie, bo sądząc z wypowiedzi masz na nie odpowiedź. Gdzie twoim zdaniem znajduje się ta prawda, jestem autentycznie zaciekawiony, ja też mam zarzuty w stronę "ewangelicznego podwórka".

Powiem też szczerze że słuchałem wczoraj pierwszego wykładu brata Pawła i nie znalazłem tam nic z twoich zarzutów które przytoczyłeś wczesniej na teamt pielgrzymek i krucjat, brat Paweł bardzo Biblijnie wyjaśnił o co mu chodziło w tej kwestii.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr cze 13, 2018 8:34 am

.I cóż z tego,że Świadkowie Jehowy afiszują się swojá "prawdá",a"ewangelikalni"swoim"nowonarodzoniem", skoro i jedni i drudzy błádzá w wierze i ich wiara nie jest biblijna,a jedynie oparta na swoich mniemaniach.ie

Pytam po raz kolejny: JAKĄ MASZ ALTERNATYWĘ, dla ludzi opuszczających organizację ŚJ ? Jeżeli nie mamy tym ludziom niczego do zaoferowania, to co Ty masz im (lub nam) do zaoferowania ? Czy to tak ciężko odpowiedzieć ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 13, 2018 11:09 am

pytanieodpowiedź pisze:Datsun:
A ja byłem protestantem,a nawet nim "jestem", więc wiem co piszę.Długo przed Tobá uczyłem się Lutra i innych pseudoreformatorów oraz błędnej protestanckiej interpretacji Biblii

Przeczytaj uważnie to o co się Ciebie ludzie pytają i odpowiedz.
Gdzie jest Duch Boży i ludzie narodzeni na nowo?
Napisałeś gdzie ich nie ma więc napisz teraz gdzie są.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr cze 13, 2018 7:17 pm

Datsun pyta gdzie jest (w takim razie) Duch Boży i nowonarodzeni.

Myślę że wśród bezdomnych,wykluczonych społecznie których otoczenie zepchnęło na margines aby przejąć majętności (bałwochwalstwo),pozycję itd.
Nawet jeśli taka osoba ani razu nie otwarła biblii (która bardzo często używana jest do biczowania czy pogrążania wrażliwych osób).

Zwykle takich osób nie widziano modlących się.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”