Gdzie jest prawdziwy kościół?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
pytanieodpowiedź

Gdzie jest prawdziwy kościół?

Postautor: pytanieodpowiedź » czw cze 14, 2018 2:30 pm

Saldor:Nie słuchałem nagrania z konferencji,ale byłem tam na żywo i takie treści o Wyprawach Krzyżowych, pielgrzymkach,włosiennicę ach padały.Więc albo Ty je przeoczyłeś,albo je wycięli.Ja je słyszałem,a do tego o nich rozmawiałem z "P", który to potwierdzał.Więc jest to fakt,tylko szkoda,że sam nie nagrywałem wszystkich rozmów.

Niektórzy, zwłaszcza z "nowonarodzonych"pytajá jak odnaleźć prawdziwego Jezusa-oczywiście pytać każdy może,tylko wyczuwam zwiãzane z tym pytaniem niezbyt czysto intencje,szukajáce nie Jezusa,ale raczej "haka"na mnie,za to ,że ośmieliłem się zakwestionować "nowonarodzonie" u tzw."ewangelikalikalnych".
Niestety jak pisałem wcześniej, Świadkowie Jehowy wmówili sobie posiadanie "prawdy",a"ewangelikalni"posiadanie"nowonarodzonia".Nie mogá przyjáć nawet myśli,że może być inaczej.Oni "prawdę"i "nowonarodzenie"zawładnęli tylko dla siebie,oni nie są w stanie pojáć,że Biblia może mówić inaczej od tego czego nauczajá.Dlatego wmawiajá sobie i innym,że Biblia mówi zawsze tak jak oni mówią.Nie zauważajá,że to właśnie "Bibliá" zwalczajá Biblię,a swojá "prawdá" zwalczają rzeczywistá prawdę.
Czy ludzie zewnątrz dostrzegajá że Świadkowie Jehowy sá posiadaczami "prawdy"?Nie!Oni sami sobie i innym to wmawiajá afiszując się tym!
Czy ludzie zewnątrz dostrzegajá że "ewangelikalikalni"sá posiadaczami"nowonarodzenia"?Nie!Oni sami sobie i innym to wmawiajá,ciágle to podkreślajác i afiszując!
Nie baczác,na szczere czy nieszczere pytania, zwiázane z odnalezieniem prawdziwego Jezusa, należy wrócić do korzeni chrześcijaństwa,do pierwotnego Kościoła założonego przez Jezusa,do Pisma Świętego....Jak to uczynić-to proste,trzeba tylko czystego serca i duszy, miłości do Boga,do prawdy, otwarcia jak dziecko na Słowo Boże....
Pytanie tylko,czy "nowonarodzeni" sá do tego zdolni,skoro majá swoją "prawdę" z którá za nic w świecie rozstać się nie chcá.
"Nowonarodzeni" niektórzy pytajá o świadectwo.....-pytam za ten,po je Wam-czyż Wy nie naprodukowaliście milionów "świadectw"i żadnego innego niż Wasze "świadectwa" nie przyjmiecie-już nawet szybciej sami ateiści gotowi je przyjáć-bo o wiele trudniej jest nawrócić tych którzy uzurpujá sobie "nawrócenie".
Pismo mówi:"TO WSZYSTKO CO BYŁO DLA MNIE ZYSKIEM UZNAŁEM ZA STRATĘ......"oto moje świadectwo,ciche i niepozorne......nie gestykuluję,nie krzyczę,nie reklamuję się nowonarodzeniem....
Co do protestantyzujácych,to dostrzegam,że nie wiedzá czasem co mówiá i co piszá.Znam protestantyzm od podszewki,a nawet nim "jestem"i nie ma w nim prawdy.Nikt w pierwszych wiekach chrześcijaństwa nie głosił takiej nauki jak protestanci.Zresztá protestantyzm to magiczne słowo oznaczajáce rozbite przeróżne odłamy o odmiennych naukach i często zwalczajácych się wzajemnie.Pytam który odłam protestantyzmu czy protestantyzujåcy mówi prawdę,który głosi prawdziwego Jezusa? Każdy z nich powołuje się na Biblię,ale cóż to za autorytet,który dzieli świat protestancki-dlatego Biblia staje się dla protestantyzmu przyczyną rozbicia.W protestantyźmie nie ma także Ducha świętego, który przecież poprowadziłby do jedności,a nie do rozbicia,tak czyni tylko duch nieczysty.
Byłem w wielu wspólnotach protestanckich-czy,znam dobrze naukę co najmniej kilkudziesięciu denominacji i wiem o czym mówię.Protestantyzm to twór niebiblijny i niestety niechrześcijański.
Modlę się codziennie za nawrócenie protestantów do Boga i jeśli można proszę innych o modlitwę.Bóg pragnie ich nawrócenia,ale to człowiek w swej wolnej woli decyduje,czy chce opowiedzieć się za prawdá czy pójść za mżonkami i własnym widzimisię.

Sadlor

Re: Konferencja Apollos - 9 czerwca Gdańsk

Postautor: Sadlor » czw cze 14, 2018 4:16 pm

Dziękuję za twoją odpowiedź, osobiście nie "jechałbym" tak ostro po protestantyźmie, ale może to po prostu kwestia niedostatecznego poznania z mojej strony. Nie generalizowałbym też, szczególnie jeśli chodzi o samych członków kościołów protestanckich. Niestety co do instytucji protestanckich sam mam miejscami podobne spostrzeżenia, do tych które tu zamieściłeś, musze przemodlić i przemyśleć sprawę.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Sadlor

Re: Konferencja Apollos - 9 czerwca Gdańsk

Postautor: Sadlor » pt cze 15, 2018 10:40 am

Mam jeszcze jedno a może i dwa pytania.
Pierwsze odnośnie "nowonarodzenia" co jest z nim nie tak, przecież właśnie w ten sposób definiuje to Biblia, czy też chodzi ci o autentyczność "nowonarodzenia".

Oraz drugie odnośnie kościoła jaki założył Pan Jezus, czym on różni się od zborów ewangelicznych, bądź innych, dlaczego i czym rózni się nauka głoszona przez protestantów od tej głoszonej w pierwszych wiekach Chrześcijaństwa?

Oraz najważniejsze pytanie, czy jest obecnie na tej ziemi kościół bądź przynajmniej zbór który głosi i przestrzega zasad Biblijnego Chrześcijaństwa, czy możesz taki wskazać.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Gdzie jest prawdziwy kościół?

Postautor: tadeusz2904 » pt cze 15, 2018 3:16 pm

viewtopic.php?f=21&t=1620&start=40

Datsun nie jesteś taki zły jak Ciebie malują.

Spostrzeżenie .

Nie zamiotłeś tego pod dywan ,i dopilnowałeś aby post nie umarł.

Zdarzało to się w przeszłości w stosunku do moich postów 3 razy (niewykluczone że wina po mojej stronie).
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 15, 2018 4:07 pm

Właściwe pytania Saldor:
odp.1/Nowonarodzenie to nie tylko własne deklarowanie przyjęcie Jezusa za swego Zbawcę,ale trwanie w Jego prawdziwej wierze.Który Jezus jest w protestantyźmie prawdziwy,skoro każdy odłam protestantyzmu głosi inná doktryné.Przecież Jezus jest Jeden tak jak Jedna jest Jego Wiara.Nie ma "jedności w różnorodności",a jedynie chaos! Różnorodność może być w ceremoniach,obrzędach,itd,ale absolutnie nie w wierze.Nowonarodzenie to też posiadanie Ducha świętego i prowadzenie przez Niego.Jaki duch działa w protestantyźmie,skoro dokonuje podziałów?!Dobre drzewo nie rodzi złych owoców.Co gorsza i nad czym boleję,podziały protestantyźmie sá usprawiedliwiane!

odp.2/w pierwszych wiekach chrześcijaństwa,nikt nie głosił takiej nauki,jaka pojawiła się w XVI z chwilą powstania protestantyzmu.Protestanci majå tego świadomość i wmawiajá że Biblia ma mówiąc tak jak oni chcá.Niestety jest na odwrót.Samo życie weryfikuje i poddaje w wátpliwość deklaracje protestantyzmu, gdyż każdy odłam protestancki powołuje się na Biblię i ...... każdy naucza czego innego!Jaka jest więc jakość i wartość powoływania protestantów na Biblię?!To dowodzi,że nie potrafią Jej zinterpretować,a ich deklaracje sá puste.Pytam, który z odłamów protestanckich potrafi poprawnie zinterpretować Biblię???Prawdziwy Kościół zgodnie z obietnicą Chrystusa miał nie ulec bramom piekielnym.Protestanci twierdzác,że Kościół popadł w odstępstwo,nie wierzá w obietnicę Chrystusa!Bo jeśliby popadłby w odstępstwo,to oznaczałoby,że przynajmniej w pewnym okresie bramy piekielne Kościół przemógły?A tak nie jest!Protestanci nie potrafią wskazać prawdziwego Kościoła od I do XVI wieku.Czy do XVI miałoby nie istnieć prawdziwego Kościoła?Na,protestanci nawet nie potrafią jasno stwierdzić,że to oni sá tym prawdziwym Kościołem?-bo jeśli tak,to który ma to być ich odłam?nie mogá być one wszystkie,bo różniá się wiará!Cóż więc ma do zaoferowania protestantyzm poza ciãgłym gdybaniem.Nie należy więc pytać która nauka protestancka jest niebiblijna,a raczej która jest biblijna?Żadna!!!Bo choć w pocżátkowej fazie wygląda poprawnie,to w końcowej fazie jest zdeformowana! Naprawdę trudno jest pisać czy choćby polemizować i ustosunkowywać do nauk protestanckich, ponieważ nie tworzá wspólnego monolitu,ale praktycznie jest tyle nauk protestanckich,co ich odłamów-czyli setki tysięcy-a często nawet poszczególne zbory tej samej denominacji majá odmienne nauki-zwłaszcza to zjawisko jest obecne u "ewangelikalikalnych"("zielonoświątkowców","wolnych","ewangelicznych","wyzwolonych",itd,itp).

odp3/odpowiedź o prawdziwy Kościół znajdziemy w Biblii,Tradycji i historii.
Protestanci nie potrafiã nawet zdefiniować swego stanowiska...raz mówiá,że to oni sá "prawdziwymi chrześcijanami".... innym razem,że Chrystus nie założył żadnego Kościoła,itd,itp.nie potrafią też nawet zdefiniować swego stanowiska w kwestii katolicyzmu....raz krytykujá nawet samo to określenie,innym razem twierdzá,że oni też...."sá katolikami"Nie dostrzegajá nawet że ich twierdzenia się wzajemnie wykluczajá.A takie bzdury powielane sá nie tylko wśród szeregowych protestantów,ale i na protestanckich akademiach.Czy w protestantyźmie jest coś pewnego?jasnego?Nie!Jest tylko zlepek wzajemnie wykluczajàcych się teorii i twierdzeń,które często ulegajá zmianie jak w kalejdoskopie i w zależności od sytuacji.To istna Wieża Babel.Czy tak ma wyglądać prawdziwe chrześcijaństwo?Miałem przyjemność i zresztą mam kontakt z wieloma najtężymi apologeta mi protestantyzmu(nazwiska zachowuję dla siebie)....i znam jak funkcjonują tezy i doktryny w protestantyźmie....nawet na wysokich stanowiskach powielane sá już dawno obalone mity.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pt cze 15, 2018 4:44 pm

Dziękuję za odpowiedzi, mnie również bardzo niepokoi brak jedności doktryny w kościołach protestanckich, szczególnie w kwestiach zasadniczych i nie umiem sobie z tym poradzić, bo uważam że coś jest nie tak w tej kwestii i jest to sprawa poważna.

Co do odpowiedzi 3 to mimo że nie odpowiedziałeś wprost ( popraw mnie jeśli się mylę ) czy sugerujesz że tym prawdziwym Biblijnym kościołem jest Kościół Rzymsko Katolicki? A jeśli tak to czy i do niego nie odnoszą się zarzuty jakie podałeś względem kościołów protestanckich? Nie będę podawał przykładów, ale pewne dogmaty KRK stoją w jawnej sprzeczności z Biblią, jak to wytłumaczyć, w świetle tego co mówiłeś o zwiedzeniu panującym w potestantyźmie ( z czym sie zgadzam ) i że prawdziwego Kościoła bramy piekielne nie przemogą?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 15, 2018 8:17 pm

tadeusz2904 pisze:http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=21&t=1620&start=40

Spostrzeżenie .

Zdarzało to się w przeszłości w stosunku do moich postów 3 razy (niewykluczone że wina po mojej stronie).

Tadeuszu, nie kojarzę abym usuwał kiedyś Twoje posty lub zamiatał coś pod dywan. A to, że mnie ktoś "obmalował" jako złego to nic nie poradzę. Biada mi gdy wszyscy ludzie tylko dobrze będą o mnie mówić (Łuk.6:26). ;)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt cze 15, 2018 8:47 pm

Datsun pisze:
tadeusz2904 pisze:http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=21&t=1620&start=40

Spostrzeżenie .

Tadeuszu, nie kojarzę abym usuwał kiedyś Twoje posty lub zamiatał coś pod dywan. A to, że mnie ktoś "obmalował" jako złego to nic nie poradzę. Biada mi gdy wszyscy ludzie tylko dobrze będą o mnie mówić (Łuk.6:26). ;)

A mógł ktoś to zrobić?
Ale to nieważne u Boga Wszechmocnego liczą się wysiłki faktyczne nie poświadczone.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob cze 16, 2018 4:53 am

Ktoś inny nie mógł tego zrobić. Możliwe, że kiedyś gdzieś przeniosłem lub wydzieliłem do osobnego wątku. :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob cze 16, 2018 10:15 am

https://www.youtube.com/watch?v=C4jbUWwTmCI

Nie do oglądania tylko odsłuchania.
No i bez personalizacji.

Wydaje się, że autor tego opracowania przyjął taką formę ażeby dotrzeć z przekazem do jak największej grupy ludzi .

Dzięki Bogu Wszechmocnemu oraz Panu Jezusowi za takich ludzi którzy zgęstniałe mroki w tym temacie próbują rozświetlić.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”