Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
pytanieodpowiedź

Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 08, 2018 1:48 pm

Że względu,że wywiãzała się ciekawa wymiana zdań w tej problematyce,dlatego przenoszę go tutaj do tego wátku,gdyż w poprzednim "ŚJ pomagajá?" całkowicie on nie pasował.

9.czerwca,czyli jutro ma odbyć się konferencja,którá organizuje "Apollos".
Zajrzałem na ich stronę,deklarujácá się jako rzekomo grupa ponadwyznaniowa,rezeEWArwujáca swój wachlarz dla wszystkich ludzi niezależnie od religii.To jednak jest kłamstwo, ponieważ światopoglád Apollosa jest typowo protestantyzujácy,a na ich stronie istniejá artykuły atakujáce np.Kościół Katolicki.
Jaká więc ofertę może mieć Apollos np.dla katolika?Poza krytyká,żadnej!!!

Dlatego uważam,że Apollos jest NIEWIARYGODNY!!!

Ilyad

Re: Nawracanie Świadków Jehowy,jego sposoby, wartość i style.

Postautor: Ilyad » pt cze 08, 2018 2:28 pm

pytanieodpowiedź pisze:Że względu,że wywiãzała się ciekawa wymiana zdań w tej problematyce,dlatego przenoszę go tutaj do tego wátku,gdyż w poprzednim "ŚJ pomagajá?" całkowicie on nie pasował.

9.czerwca,czyli jutro ma odbyć się konferencja,którá organizuje "Apollos".
Zajrzałem na ich stronę,deklarujácá się jako rzekomo grupa ponadwyznaniowa,rezeEWArwujáca swój wachlarz dla wszystkich ludzi niezależnie od religii.To jednak jest kłamstwo, ponieważ światopoglád Apollosa jest typowo protestantyzujácy,a na ich stronie istniejá artykuły atakujáce np.Kościół Katolicki.
Jaká więc ofertę może mieć Apollos np.dla katolika?Poza krytyká,żadnej!!!

Dlatego uważam,że Apollos jest NIEWIARYGODNY!!!

Warto by było żebyś osobiście poznał tych braci. Każdy z nich prowadzi przykładne, chrześcijańskie życie i jako fundacja, pokazują byłym ŚJ konkretną alternatywę: przylączenie się do jakiejś społeczności Chrześcijan Ewangelicznych, by wychodząc z jednozbawczej religii wstąpili na drogę za Chrystusem. Co do definicji PONADWYZNANIOWE: wydaje mi się że w ich przekonaniu znaczy: NIE KIERUJĄCE DO KONKRETNEJ DENOMINACJI. Stowarzyszenie Gedeonitów też jest ponadwyznaniowe, a mimo to posiada pewne ograniczenia, co do wyznania potencjalnych członków.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 08, 2018 2:38 pm

Manipulujá słowem "ponaddenominacyny"-powinni otwarcie deklarować jako protestantyzujácy,albo co najwyżej ponaddenominacyny w obrębie protestantyzmu"ewangelkalnego".
Półprawdy sá kłamstwem!

Artykuły wyświetlajáce się na ich stronce mogá wciskać się z zewnątrz,bo raz się pojawiajá,a raz znikajá.Jednak tak czy siak Apollos jest protestantyzujácy i nastawiony antykatolicko.Wystarczy z nimi porozmawiać,a nawet nie pytani,wylewajá swá krytykę.
Nie oponuję za Katolicyzmem,ale uważam,że Apollos gra nieczysto.ODRADZAM!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 08, 2018 7:38 pm

Pytanieodpowiedź, nie oczerniaj tych ludzi bo ich zupełnie nie znasz. Konferencje mają na celu pomagać wyjść z tej religii i przyjść do Pana Jezusa. Jesteś pierwszym człowiekiem jakiego spotkałem i który zarzuca im jakieś kłamstwa. Sugeruję najpierw wyniknąć w sprawę i przeczytać uważnie to co napisał Ilyad.
Wyciągnąłeś błędne i niesprawiedliwe wnioski.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 09, 2018 6:59 am

pytanieodpowiedź pisze:Manipulujá słowem "ponaddenominacyny"-powinni otwarcie deklarować jako protestantyzujácy,albo co najwyżej ponaddenominacyny w obrębie protestantyzmu"ewangelkalnego".
Półprawdy sá kłamstwem!

Artykuły wyświetlajáce się na ich stronce mogá wciskać się z zewnątrz,bo raz się pojawiajá,a raz znikajá.Jednak tak czy siak Apollos jest protestantyzujácy i nastawiony antykatolicko.Wystarczy z nimi porozmawiać,a nawet nie pytani,wylewajá swá krytykę.
Nie oponuję za Katolicyzmem,ale uważam,że Apollos gra nieczysto.ODRADZAM!

Czepiasz się. Oczekujesz od kogoś że będzie posługiwał się terminologią, którą Ty masz w głowie. Nażekać i czepiać się innych jest łatwo. O wiele trudniej NA SWOIM PRZYKŁADZIE pokazać właściwy kierunek. Apollos pomógł wielu byłym SJ znaleźć zdrowe społeczności w Polsce i za granicą i robią to od wielu lat. Ludzie ci są dzisiaj szczęśliwymi, pełnymi Ducha chrześcijanami. Nie obraź się, ale o Tobie jakoś czegoś podobnego nie słyszałem
:roll:

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » sob cze 09, 2018 8:53 am

Datsun:
Tak się składa,że znam wielu z Apollosa.Nie oczernaiam,ale wykazuję manipulację.Poprzez Apollosa,można zmienić jedynie jeden błędny odłam protestancki na drugi błędny odłam protestancki,ale ani u ŚJ ani u odłamów tzw."ewangelikalnych"nie spotkasz prawdziwego Jezusa.
Może to i surowa ocena ale prawdziwa.
Datsun,kochasz Boga i prawdę?Poczytaj więc uważnie Apollosa a także innych do których kieruje.Nakreśliłem to w małym świetle Tadeuszowi o stosowanej prawie niewidocznej manipulacji.Przemyśl,przemœdl,wyciágnij wnioski.

Ilyad:
Cały świat protestancki, niezależnie od odłamów jest herezjá, więc nie ma mowy o jakiejś "zdrowej społeczności w jego łonie.
Apollos mimo i szczerych chęci nie może nikomu nic pomóc,a jedynie wyciágnáć z jednego protestanckiego odłamu( jakim sá ŚJ) i skierowanie do innego niestety też protestantyzujácego jakiegoś odłamu (z tzw.odłamów "ewangelikalnych").
Co do terminologii,to zawężanie jej i niedopowiedzenie istotnego dla niej szczegółu,jest po prostu manipulacjá(niestety jest ona typowa dla całego świata protestanckiego)

Ps.
Pytanie:po co zmieniać Organizację ŚJ na inny odłam protestancki?jaki jest tego sens, skoro ani w jednym ani w drugim nie odnajdziemy prawdziwego Jezusa.!

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 09, 2018 10:19 am

pytanieodpowiedź pisze:Ilyad:
Cały świat protestancki, niezależnie od odłamów jest herezjá, więc nie ma mowy o jakiejś "zdrowej społeczności w jego łonie.
Apollos mimo i szczerych chęci nie może nikomu nic pomóc,a jedynie wyciágnáć z jednego protestanckiego odłamu( jakim sá ŚJ) i skierowanie do innego niestety też protestantyzujácego jakiegoś odłamu (z tzw.odłamów "ewangelikalnych").

Co takiego jest herezją u Ewangelicznych ?. Twoim zdaniem lepiej byłoby sugerować byłym ŚJ powrót na łono "zdrowego" na wskoś KRK ? ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob cze 09, 2018 10:25 am

Pytanie:po co zmieniać Organizację ŚJ na inny odłam protestancki?jaki jest tego sens, skoro ani w jednym ani w drugim nie odnajdziemy prawdziwego Jezusa.!

Skąd ta pewność ? Jeżeli wśród Ewangelicznych nie odnajdziemy prawdziwego Jezusa, to jakim sposobem my Go tam odnaleźliśmy ?

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » ndz cze 10, 2018 8:59 am

Ilyad:
Każdy wyznawca niezależnie od denominacji, twierdzi,że odnalazł prawdziwego Jezusa i Boga.Tak mówiá i sá święcie przekonani i Adwentyści i Świadkowie Jehowy i Mormoni i Ewangelikalni i inni protestanci.Problem w tym,że każdy z nich głosi innego Jezusa!!! Skrojonego na podstawie własnych upodobań.To nie jest prawdziwy Jezus,bo takiego oni jeszcze nie poznali.Poświęcajá miliony godzin na "studiowaniu" Biblii i .....wyczytujá każdy co innego? Dlaczego?Bo nie majá prowadzenia Ducha świętego i własnym wysiłkiem usiłujá go zdobyć,wmawiajác sobie "nowonarodzenie".I to jest właśnie błędne koło protestantyzmu w którym się bezwiednie obracajá,zmieniajác tylko różne jego odłamy,"ewangelizujãc" i "nawracajác" nawzajem,nie dochodzác jednak nigdy do poznania prawdy.To smutne,a zarazem prawdziwe.Jak pomóc protestantom niezależnie od denominacji,którzy wszyscy są przekonani o posiadaniu "prawdy" "nowonarodzonia"?Jak ewangelizować ludzi którzy czujá się "ewangelizatorami"," misjonarzami","głosicielami","chrześcijanami"???!!!

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz cze 10, 2018 12:20 pm

Może zamiast sporu przeczytajcie sobie książkę ,którą napisał Włodzimierz Tasak :"Reformacja.Sukces czy porażka?
Istniej pozycje polemizujące z naszym wyznaniem,naukami itp.takie jak "W obronie wiary" Włodzimierz Bednarski,z którym miałem sposobność prowadzić udane dyskusje.
Przy czy z jego strony dyskusja to za dużo powiedziane.
Starsze jak:
"Świadkowie Jehowy apostołowie czy intruzi".
Przy czym nie wiem,czy uznać je za wartościowe i przekonujące.
Mnie nie zniechęciły ,chociaż taki był ich cel.
Takich jak tych z serii :
"Biblioteka zagrożeń duchowych"
"Świadkowie Jehowy"Andrzej Wronka,autor innej wydaje w tej serii :Od magii do opętania"wyd.POLWEN
czy "W a l k a na wersety" Z.Marzec,oraz P.Adryszczak wyd.DEHON

Chociaż z tego co widzę najbliżej wam do pozycji takich jak:
" (Nie) warto rozmawiać ze Świadkami Jehowy" Stanisław Jerzy Sylwestrowicz.
Znam te wszystkie pozycje jako "świadek".
Mam kilkanaście innych.
A takie jak "Odnalazłem zagubione owce" Tadeusza Kundy sprawiają,że niektórzy z tych,którzy od nas odeszli nie zrozumieli istoty naszych wierzeń,nie doświadczyli ich wartości.
Jestem otwarty na rozmowy,na próby nawrócenia mnie,poznania sposobów i doświadczenia ich wartości.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”