Ubogaceni w Chrystusie

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Iskierka

Ubogaceni w Chrystusie

Postautor: Iskierka » czw cze 28, 2018 7:16 am

1 Koryntian 1:4,5
Dziękuję Bogu zawsze za was, za łaskę Bożą, która wam jest dana w Chrystusie Jezusie. Iżeście w Nim ubogaceni zostali we wszystko, we wszelkie słowo i wszelkie poznanie”.

Nieporządek, jaki panował w zborze w Koryncie, dowodzi, że tamtejsi wierzący nie byli w dobrym stanie duchowym. Posiadali jedynie poznanie, które ich nadymało. Byli cieleśni, a nie duchowi. Mimo to apostoł napisał, że w Chrystusie zostali ubogaceni we wszystko. To, że nie mieli świadomości czym zostali ubogaceni, nie zmieniało faktu, że te bogactwa były ich udziałem. W mowie pożegnalnej do uczniów oraz w ostatniej modlitwie Pan Jezus wiele mówi o tych bogactwach (Ew. Jana 14-17). Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

1. Mój Ojciec (Ew. Jana 14,2). Ojciec został objawiony w Synu, tak że mogliśmy Go poznać. Dzięki więzi, jaką posiadamy z Jego Synem, dom Ojca będzie naszym wiecznym mieszkaniem. Pan Jezus był w Ojcu, zaś Ojciec w Synu, gdy ten żył na ziemi, dlatego słowa, które wypowiadał i uczynki, które wykonywał, były słowami i czynami mieszkającego w Nim Ojca. Jednak dopiero po swojej śmierci i zmartwychwstaniu mógł powiedzieć do swoich uczniów; „Mój Ojciec i wasz Ojciec”.

2. Moje imię (Ew. Jana 14,13). Jak wtedy uczniowie, tak i my dzisiaj pod nieobecność Pana jesteśmy Jego reprezentantami i doświadczamy, jak wielką wartość i moc ma Jego imię, gdy przychodzimy do Boga w modlitwie. Możemy być pewni, że każda prośba zanoszona w Jego imieniu i zgodna z Jego wolą zostanie wysłuchana. To wielki przywilej!
Niemniej jednak owe wzniosłe przywileje niosą ze sobą pewną odpowiedzialność. Dlatego też dalej czytamy „moich przykazaniach”, „moim słowie”, i „moich słowach” (Ew. Jana 14:15,23-24). Jego przykazania to jasne wskazówki, które wymagają naszego posłuszeństwa. Nie zostały nam dane po to, aby ujarzmić naszą starą naturę i zapewnić nam Bożą akceptację, lecz raczej dlatego, że w Panu Jezusie cieszymy się przychylnością Boga. Pan zostawił nam je po to, by kierowały naszą nową naturą, którą posiadamy. To wielkie bogactwo, że możemy znać Bożą wolę odnośnie naszego życia.

3. Mój pokój (Ew. Jana 14,27). Pokój, który Pan zostawił uczniom, to niewątpliwie pokój wynikający z naszego usprawiedliwienia przez wiarę w Niego (Rzym.5:1) – świadomość, że umarł za nasze grzechy i został wzbudzony z martwych. Jest jeszcze inny rodzaj pokoju – Jego pokój, którego Pan doświadczał na każdym kroku swej ziemskiej wędrówki, ponieważ nieustannie był posłuszny woli Bożej i trwał w społeczności z Ojcem. Gdy poddając się kierownictwu Ducha Świętego, podporządkujemy się Jego Słowu i woli, pokój ten wypełni również i nasze serca.

4. Moja miłość (Ew. Jana 15:9). Pan objawił nam w pełni swoją miłość. Znamy ją, ale powinniśmy też w niej trwać. Powinna przenikać nasze myśli i wypełniać nasze życie. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy przestrzegamy Jego przykazań. Miłość i posłuszeństwo są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Wierzący, który trwa w miłości Bożej, jest posłuszny Jego przykazaniom i wypełniony miłością wobec swych braci w wierze.

5. Moja radość (Ew. Jana 15:11). Pan chce, aby kielich radości jego uczniów był wypełniony po brzegi. Jest to możliwe wtedy, gdy Jego radość jest w nich. Radością Pana było wykonywanie przykazań swojego Ojca, dzięki czemu trwał On w Jego miłości. Tak też i my, gdy będziemy trwać w Jego miłości, będziemy przeżywać tę samą radość, co On.

6. Moi przyjaciele (Ew. Jana 15:14). Ten przywilej jest uwarunkowany. Pan nazywa nas przyjaciółmi, jeśli jesteśmy posłuszni Jego przykazaniom. Jak już powiedzieliśmy, posłuszeństwo ma źródło w miłości i jest jej wyrazem. Pan mówi nam zatem, że jeśli trwamy w Jego miłości i jesteśmy Jemu posłuszni, pozwoli nam radować się z Nim bliską relacją przyjaźni.

7. Moja chwała ( Ew. Jana 17:24). Pewnego dnia znajdziemy się z Nim w niebie, gdzie będziemy oglądać Jego chwałę i uczestniczyć w niej. Ale również sami będziemy ją posiadać, jak czytamy: „A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś”. To, wykraczające daleko poza nasze obecne zrozumienie bogactwo, będzie naszym udziałem na całą wieczność!

Tekst z „Dobry Zasiew” 27-28.06.2018r.

Czy możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy ubogaceni w Chrystusie?
Jednym z bogactw w Chrystusie, to Jego pokój i tego Nam wszystkim życzę. :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Ubogaceni w Chrystusie

Postautor: Ann78 » czw cze 28, 2018 11:04 am

Amen!
Iskierko, piękny tekst.
To, co otrzymujemy w Chrystusie, w naszym Panu, jest na prawdę wspaniałe: pokój, radość, ratunek, droga do Ojca. Fakt, ze zawsze mamy dostęp do Tronu Łaski (Hebr.4,16; Ef.2,18; 3,12), w każdej sprawie, poważnej i błahej, jest tak bardzo uspokajający i pokrzepiający.
Coś wyprowadziło mnie z rownowagi ?
Burzy się coś w moim życiu?
Jakaś niespodziewana sytuacja, ból, tragedia?
Gdzie idę i Komu to poddaję?
Idę do Pana. On jest gatunkiem.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”