Co oznacza "być w prawdzie"?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Iskierka

Re: Kłamstwo w tegorocznym zaproszeniu na kongres.

Postautor: Iskierka » czw cze 28, 2018 12:24 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Jeśli chodzi o mnie to nie używam określenia "jestem w prawdzie" ale raczej "jestem w Chrystusie", a On jest Prawdą.

Tylko co z tego, że Ty tak czy siak? Przecież nawet używała zwrotu, że jesteś w prawdzie, to nie byłoby w tym nic nagannego skoro w Biblii takie sformułowania występują. Potępiasz coś, dlatego, że sama nie robisz? To ma być argument dla mnie? Wybacz, wybieram terminologię Biblijną.
powtarzanie jak mantra, powoduje, że nie przypuszczają, że mogą nie być w "prawdzie".

To jest tak samo, gdy ktoś Tobie jak mantrę wmawia, że jesteś w Chrystusie, że nie przypuszczasz, że możesz nie być 'w Chrystusie'. Dokładnie tak samo. Wysil się na jakiś porządniejszy zarzut, bo takie same jakie stosujesz można obrócić przeciwko Tobie... :-D
Jak człowiek/grono ludzi, może tak śmiało omamić miliony, że oni mają "prawdę"?

Dokładnie tak samo jak Ty to robisz, mamiąc setki czytelników forum, że jesteś w Chrystusie.

Korbo, po pierwsze nie potępiam zwrotu "jestem w prawdzie" tylko odpowiedziałam Ci na Twoje pytanie, czy takowe stosuję do siebie, a jednocześnie wykazałam, jak to jest u świadków i jakie widać skutki ( co i raz nowe światła ;) ).
Po drugie nikt mi nie musi wmawiać, że jestem w Chrystusie, bo mam swoje świadectwo nawrócenia i życia. Po trzecie nie widzę powodu aby mamić innych, że jestem w Chrystusie, bo każdy powinien mieć świadectwo swojego nawrócenia, a moje chcenie czy niechcenie nie ma tu nic do rzeczy. U świadków jest to wypunktowane pod nazwą "cechy religii prawdziwej". Religia a społeczność z Bogiem, życie w Chrystusie, to dwie różne rzeczy.

Po czwarte "uderzyłam w stół" i bardzo się zdenerwowałeś. Tak mają Ci, którym brakuje Pokoju Bożego i nie uważają Chrystusa za swego Pana, mogą tylko dyskutować i łapać za słówka. Ja nie muszę się wysilać na zarzuty, nie mam w tym żadnego interesu ;)
Miłego dnia życzę :) .

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw cze 28, 2018 3:41 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Jeśli chodzi o mnie to nie używam określenia "jestem w prawdzie" ale raczej "jestem w Chrystusie", a On jest Prawdą.

Tylko co z tego, że Ty tak czy siak? Przecież nawet używała zwrotu, że jesteś w prawdzie, to nie byłoby w tym nic nagannego skoro w Biblii takie sformułowania występują. Potępiasz coś, dlatego, że sama nie robisz? To ma być argument dla mnie? Wybacz, wybieram terminologię Biblijną.
powtarzanie jak mantra, powoduje, że nie przypuszczają, że mogą nie być w "prawdzie".

To jest tak samo, gdy ktoś Tobie jak mantrę wmawia, że jesteś w Chrystusie, że nie przypuszczasz, że możesz nie być 'w Chrystusie'. Dokładnie tak samo. Wysil się na jakiś porządniejszy zarzut, bo takie same jakie stosujesz można obrócić przeciwko Tobie... :-D
Jak człowiek/grono ludzi, może tak śmiało omamić miliony, że oni mają "prawdę"?

Dokładnie tak samo jak Ty to robisz, mamiąc setki czytelników forum, że jesteś w Chrystusie.

Dla uzupełnienia "być w Chrystusie" to też terminologia biblijna.
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe2 Kor.5:17 BW,UBG, (BT- pozostaje w Chrystusie)

Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w ChrystusieRzym.8:1 BW, BT, UBG,

korba pisze:Ty to masz społeczność a nie religię.

"Co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem. 1 Jana 1:3 BW, UBG, (PNś- wspólnota z Ojcem i Synem).

korba pisze:Nie rozumiem, więle Twoich postów to nic innego jak zarzuty pod adresem świadków J. a teraz potrafisz napisać takie coś?
Myślę, że jednak jakiś interes w tym masz

Nie mam interesu, bo organizacja świadków Jehowy sama się obnażyła, wystarczy dokładnie czytać literaturę i zobaczyć zmieniające się "prawdy", rzekomo od Boga. ;) ...zresztą teraz skutecznie usuwana, aby przypadkiem "stare światło" nie wyszło na światło dzienne. Młode pokolenie ma już inną "prawdę".

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt cze 29, 2018 7:37 am

Doaczego „bycie w prawdzie” Świadków Jehowy nie jest biblijne?
Odpowiedz jest bardzo prosta: Chrystus jest Prawdą (J.14,6), a wiec biblijne BYĆ W PRAWDZIE, to to samo co BYĆ W CHRYTUSIE. Dla SJ natomiast „bycie w prawdzie” oznacza po prostu BYCIE W ORGANIZACJI. Oni nie uważają, ze są W CHRYSTUSIE.
Ostatnio, rozmawiając ze SJ przy stojaku dowiedzieliśmy się nawet, ze Oni nie wiedzą, ze można BYĆ W CHRYSTUSIE, więcej nawet, powiedzieli, ze nie chcą.
To jest bardzo poważna sprawa.
Iskierka słusznie zwróciła na to uwagę.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » pt cze 29, 2018 5:19 pm

Ann78 pisze:Doaczego „bycie w prawdzie” Świadków Jehowy nie jest biblijne?
Odpowiedz jest bardzo prosta: Chrystus jest Prawdą (J.14,6), a wiec biblijne BYĆ W PRAWDZIE, to to samo co BYĆ W CHRYTUSIE. Dla SJ natomiast „bycie w prawdzie” oznacza po prostu BYCIE W ORGANIZACJI. Oni nie uważają, ze są W CHRYSTUSIE.
Ostatnio, rozmawiając ze SJ przy stojaku dowiedzieliśmy się nawet, ze Oni nie wiedzą, ze można BYĆ W CHRYSTUSIE, więcej nawet, powiedzieli, ze nie chcą.

O Jezusie Biblia mówi że JEST PRAWDĄ, to prawda.
Jednak również SAM JEZUS MÓWI do Ojca w modlitwie: " Słowo Twoje jest PRAWDĄ" Ew. Jana 17,17
Wielu SJ sądzi zatem,że pozostają w czystej PRAWDZIE biblijnej(choć wiemy jak jest) i to właśnie mają na myśli mówiąc "jestem w prawdzie", nie zaś że są w Chrystusie.
Byłem długie lata w organizacji i wiem,jakie znaczenie i jaki wydzwięk ma to sformułowanie dla SJ.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt cze 29, 2018 7:06 pm

GrzegorzS04 pisze:

Jednak również SAM JEZUS MÓWI do Ojca w modlitwie: " Słowo Twoje jest PRAWDĄ" Ew. Jana 17,17
Wielu SJ sądzi zatem,że pozostają w czystej PRAWDZIE biblijnej(choć wiemy jak jest) i to właśnie mają na myśli mówiąc "jestem w prawdzie", nie zaś że są w Chrystusie.
Byłem długie lata w organizacji i wiem,jakie znaczenie i jaki wydzwięk ma to sformułowanie dla SJ.

Potwierdzam. Gdy używałem sformułowania "jestem w prawdzie", miałem na myśli że jestem w PRAWDZIE DOKTRYNALNEJ. Mówiłem tak i myślałem, bo wzorowałem się na innych, starszych ode mnie "w prawdzie". Nie przychodziło mi w wówczas na myśl że to może znaczyć "jestem w Chystusie"

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob cze 30, 2018 7:09 am

GrzegorzS04 pisze:

Byłem długie lata w organizacji i wiem,jakie znaczenie i jaki wydzwięk ma to sformułowanie dla SJ
.

Ilyad pisze:Potwierdzam. Gdy używałem sformułowania "jestem w prawdzie", miałem na myśli że jestem w PRAWDZIE DOKTRYNALNEJ. Mówiłem tak i myślałem, bo wzorowałem się na innych, starszych ode mnie "w prawdzie". Nie przychodziło mi w wówczas na myśl że to może znaczyć "jestem w Chystusie"

Tak właśnie rozumieją, a dokładnie, określenie to równoznaczne jest z powiedzeniem "jestem w prawdzie czyli jestem świadkiem Jehowy". Ten zwrot to chyba znak rozpoznawczy, jakieś hasło, bo ludzie z poza organizacji nie rozumieją go. W innym wątku kiedyś o tym pisałam ale przypomnę.

Kiedyś dzwoniła do mnie siostra ze świadków, z którą byłam w zborze, potem nasze drogi się rozeszły ze względu na zmianę miejsca zamieszkania, a co za tym idzie, zboru. Nie widziała mnie od lat, nie wiedziała co się u mnie dzieje, ale jak się okazuje świat jest mały i Ci sami znajomi, przypomniała sobie o mnie. Zadzwoniła więc do mnie, zaćwierkała wesoło przez telefon, "co słychać, Basiu czy Ty jesteś nadal w prawdzie"? Wiedziałam co miała na myśli, ale przewrotnie powiedziałam. "Tak, jestem w prawdzie, bo nadal wierzę w Jezusa, nie wyparłam się Go, a On jest Prawdą". Mała konsternacja i ta siostra mówi, ale ja się pytam, "czy jesteś nadal świadkiem Jehowy"! Powiedziałam, że nie jestem w organizacji. Nie było zainteresowania, dlaczego, co się stało, nie było próby "ratowania" mojej duszy i z ćwierkającego, radosnego głosu nagle usłyszałam zimny, ponury głos - "no to do widzenia!
:)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob cze 30, 2018 7:50 am

GrzegorzS04 pisze:

Tadeuszu, powołujesz się na J.17.17 przypominając , ze Boże Słowo jest Prawdą.
Popatrz teraz, przecież Pan Jezus jest Slowem Boga objawionym nam, a wiec wracamy do początku: Pan Jezus jest Prawdą.

„1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (...)14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.” J.1

„Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. ”J.14,6

„20) Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa, (21) jeśliście tylko słyszeli o nim i w nim pouczeni zostali, gdyż prawda jest w Jezusie.” Ef.4

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » ndz lip 01, 2018 3:13 pm

Ann78 pisze:
GrzegorzS04 pisze:

Tadeuszu, powołujesz się na J.17.17 przypominając , ze Boże Słowo jest Prawdą.
Popatrz teraz, przecież Pan Jezus jest Slowem Boga objawionym nam, a wiec wracamy do początku: Pan Jezus jest Prawdą.

„1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (...)14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.” J.1

„Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. ”J.14,6

„20) Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa, (21) jeśliście tylko słyszeli o nim i w nim pouczeni zostali, gdyż prawda jest w Jezusie.” Ef.4

Nie kwestionuję tych tekstów,jednak Swiadkowie Jehowy pojmują określenie "być w prawdzie"inaczej,tak jak napisałem powyżej.
Chyba zgodzisz się również z twierdzeniem ,że SŁOWO BOGA (Biblia) jest prawdą?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Co oznacza "być w prawdzie"?

Postautor: Ann78 » pt lip 06, 2018 8:53 pm

korba pisze:Twoja percepcja jaką prezentujesz TU na forum raczej mnie nie przekonuje, że pojmujesz to co mówią sami świadkowie, a oni widząc to zapewne 'odpuszczają' sobie takie dyskusje.(...)
Umiejętność rozmawiania to poważna sprawa. Zapewne za jakiś czas się tego nauczysz.

Znowu Twoja bezsilność, Korbo. Tylko potrafisz obrażać. Datsun wobec Ciebie jest bardzo cierpliwy.
Wiedz jednak, że to co piszesz o mnie, na jakie komentarze sobie pozwalasz, świadczy tylko o Twojej słabości i niemocy. Na mnie wrażenia to nie robi :). Nie jestem osobą, która potrzebuje upewnić się tu na forum , kim jest, osobą która zamilknie, kiedy Korba krzyknie lub jej ubliży.
Ust mi nie zamkniesz :)

korba pisze:
Ann78 pisze:Oni nie uważają, ze są W CHRYSTUSIE.

A co to oznacza: być w Chrystusie? Który fragment Biblii to wyjaśnia?

Bardzo wiele fragmentów Biblii mówi o tak ważnej sprawie, jak "bycie w Chrystusie".
Przede wszystkim:
BYĆ W CHRYSTUSIE -
"Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie". Rzym 8,1
"Tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich." Rzym 12,5
"Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem," I Kor 1,30
"Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe." II Kor 5,17
ZYCIE W CHRYSTUSIE -
"Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym". Rzym 6,11
"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rzym 6,23
"Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci." Rzym 8,2

korba pisze:Tak ujmując, to jakieś banialuki tworzysz Ann78, twierdząc, że świadkowie J. nie chcą w Nim być, czy jak to ująć :-/ Myślę nawet, że po prostu WYMYŚLASZ takie historie, które niewiele mają wspólnego z tym, jak naprawdę przebiegają Twoje rozmowy ze świadkami J. Zapewne się kompletnie mijacie w rozmowach, jeśli w ogóle to można nazwać rozmowami.

Nic nie wymyślam. Rozmowa ta miała miejsce w Gdańsku. Był ze mną mój mąż i córka oraz jedna siostra. Rozmawialiśmy w trójkę (osoby dorosłe) z dwoma kobietami SJ. One nie rozumiały, o czym mówimy tak samo, jak Ty tego teraz nie rozumiesz.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Co oznacza "być w prawdzie"?

Postautor: Datsun » pt lip 06, 2018 9:14 pm

Obawiam się, Ann78, że forumowicz korba może niestety nie zechcieć zauważyć tych cytatów z Biblii, które podałaś. :(

Twierdzi, że nie ma w Biblii określenia "być w Chrystusie". Korbo, a jak ktoś jest w Chrystusie to nie to samo? :)

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”