Co oznacza "być w prawdzie"?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
korba

Re: Co oznacza "być w prawdzie"?

Postautor: korba » czw lip 05, 2018 12:02 pm

Ann78 pisze:Oni nie uważają, ze są W CHRYSTUSIE.
Ostatnio, rozmawiając ze SJ przy stojaku dowiedzieliśmy się nawet, ze Oni nie wiedzą, ze można BYĆ W CHRYSTUSIE, więcej nawet, powiedzieli, ze nie chcą.

A co to oznacza: być w Chrystusie? Który fragment Biblii to wyjaśnia?
Jak czytam Biblię, to nie ma tam frazy 'być w Chrystusie' ale raczej:
-ochrzczony w Chrystusie,
-miłość Boża, która jest w Chrystusie,
-mówię w Chrystusie,
-raduję się w Chrystusie,
-współpracownik w Chrystusie,
-wypróbowany w Chrystusie,
-niemowlęta w Chrystusie,
-roztropny w Chrystusie,
-nadzieja w Chrystusie,
-zebrać razem w Chrystusie,
-obfitować w Chrystusie,
-zachęta w Chrystusie,
-chluba w Chrystusie,
-ożywiony w Chrystusie,

Myślę, że te dopowiedzenia + 'w Chrystusie' lepiej oddają sens, co to znaczy w Nim być. Tak ujmując, to jakieś banialuki tworzysz Ann78, twierdząc, że świadkowie J. nie chcą w Nim być, czy jak to ująć :-/ Myślę nawet, że po prostu WYMYŚLASZ takie historie, które niewiele mają wspólnego z tym, jak naprawdę przebiegają Twoje rozmowy ze świadkami J. Zapewne się kompletnie mijacie w rozmowach, jeśli w ogóle to można nazwać rozmowami. Twoja percepcja jaką prezentujesz TU na forum raczej mnie nie przekonuje, że pojmujesz to co mówią sami świadkowie, a oni widząc to zapewne 'odpuszczają' sobie takie dyskusje.
To jest bardzo poważna sprawa.

Racja! Umiejętność rozmawiania to poważna sprawa. Zapewne za jakiś czas się tego nauczysz.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 06, 2018 8:53 pm

korba pisze:Twoja percepcja jaką prezentujesz TU na forum raczej mnie nie przekonuje, że pojmujesz to co mówią sami świadkowie, a oni widząc to zapewne 'odpuszczają' sobie takie dyskusje.(...)
Umiejętność rozmawiania to poważna sprawa. Zapewne za jakiś czas się tego nauczysz.

Znowu Twoja bezsilność, Korbo. Tylko potrafisz obrażać. Datsun wobec Ciebie jest bardzo cierpliwy.
Wiedz jednak, że to co piszesz o mnie, na jakie komentarze sobie pozwalasz, świadczy tylko o Twojej słabości i niemocy. Na mnie wrażenia to nie robi :). Nie jestem osobą, która potrzebuje upewnić się tu na forum , kim jest, osobą która zamilknie, kiedy Korba krzyknie lub jej ubliży.
Ust mi nie zamkniesz :)

korba pisze:
Ann78 pisze:Oni nie uważają, ze są W CHRYSTUSIE.
Ostatnio, rozmawiając ze SJ przy stojaku dowiedzieliśmy się nawet, ze Oni nie wiedzą, ze można BYĆ W CHRYSTUSIE, więcej nawet, powiedzieli, ze nie chcą.

A co to oznacza: być w Chrystusie? Który fragment Biblii to wyjaśnia?

Bardzo wiele fragmentów Biblii mówi o tak ważnej sprawie, jak "bycie w Chrystusie".
Przede wszystkim:
BYĆ W CHRYSTUSIE -
"Przeto teraz nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie". Rzym 8,1
"Tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich." Rzym 12,5
"Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem," I Kor 1,30
"Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe." II Kor 5,17
ZYCIE W CHRYSTUSIE -
"Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym". Rzym 6,11
"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rzym 6,23
"Bo zakon Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, uwolnił cię od zakonu grzechu i śmierci." Rzym 8,2

korba pisze:Tak ujmując, to jakieś banialuki tworzysz Ann78, twierdząc, że świadkowie J. nie chcą w Nim być, czy jak to ująć :-/ Myślę nawet, że po prostu WYMYŚLASZ takie historie, które niewiele mają wspólnego z tym, jak naprawdę przebiegają Twoje rozmowy ze świadkami J. Zapewne się kompletnie mijacie w rozmowach, jeśli w ogóle to można nazwać rozmowami.

Nic nie wymyślam. Rozmowa ta miała miejsce w Gdańsku. Był ze mną mój mąż i córka oraz jedna siostra. Rozmawialiśmy w trójkę (osoby dorosłe) z dwoma kobietami SJ. One nie rozumiały, o czym mówimy tak samo, jak Ty tego teraz nie rozumiesz.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 06, 2018 9:14 pm

Obawiam się, Ann78, że forumowicz korba może niestety nie zechcieć zauważyć tych cytatów z Biblii, które podałaś. :(

Twierdzi, że nie ma w Biblii określenia "być w Chrystusie". Korbo, a jak ktoś jest w Chrystusie to nie to samo? :)

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 6:41 am

Datsun pisze:Obawiam się, Ann78, że forumowicz korba może niestety nie zechcieć zauważyć tych cytatów z Biblii, które podałaś.

Ależ zauważam, tylko Ann78 cytuje przekłady, które dwuznacznie oddają te teksty. Np.
Rzym 8:1 w Komentarz Żydowski do NT:
Dlatego też żadne potępienie nie czeka już na tych, którzy są jedno z Mesjaszem Jeszuą.
A zatem ci, którzy żyją w jedności z Chrystusem Jezusem nie mogą być potępieni. (Przekład współczesny)
I wiele innych w podobny sposób.

1 Kor 1:30:
On zjednoczył nas z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas Bożą mądrością, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem, (Edycja Świętego Pawła)
Dzięki niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem.

Te przekłady lepiej oddają sens niż samo: być w Chrystusie co tak naprawdę niewiele mówi.
Podobnie z innymi wersetami, które przytoczyła Ann78.

Ann78 pisze:One nie rozumiały, o czym mówimy

Wcale się nie dziwię ;-)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob lip 07, 2018 6:38 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Obawiam się, Ann78, że forumowicz korba może niestety nie zechcieć zauważyć tych cytatów z Biblii, które podałaś.

Ależ zauważam, tylko Ann78 cytuje przekłady, które dwuznacznie oddają te teksty.

Czyżby?
Wszystkie cytaty w powyższym moim poście są z Biblii Warszawskiej.

korba pisze:Np.
Rzym 8:1 w Komentarz Żydowski do NT:
Dlatego też żadne potępienie nie czeka już na tych, którzy są jedno z Mesjaszem Jeszuą.
A zatem ci, którzy żyją w jedności z Chrystusem Jezusem nie mogą być potępieni. (Przekład współczesny)
I wiele innych w podobny sposób.

Oto Biblia Gdańska:
"Przetoż teraz żadnego potępienia nie masz tym, który będąc w Chrystusie Jezusie nie według ciała chodzą, ale według Ducha. (2) Albowiem zakon Ducha żywota, który jest w Chrystusie Jezusie, uwolnił mię od zakonu grzechu śmierci." Rz. 8,1-2

Przekład interlinearny:
"Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." Rz. 8,1
http://bibliaapologety.com/

korba pisze:1 Kor 1:30:
On zjednoczył nas z Chrystusem Jezusem, który stał się dla nas Bożą mądrością, sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem, (Edycja Świętego Pawła)
Dzięki niemu jesteście w łączności z Chrystusem Jezusem.

Oto Biblia Gdańska:
"Lecz z niego wy jesteście w Chrystusie Jezusie, który się nam stał mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem, (31) Aby, jako napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił. " 1 Kor. 1, 30-31

Interlinia:
"Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem"

korba pisze:Te przekłady lepiej oddają sens niż samo: być w Chrystusie co tak naprawdę niewiele mówi.

Zwrot "być w Chrystusie" mówi bardzo dużo. Tutajnajprostsze wyjaśnienie z Pisma:
"Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie." Jan 15,5

Nie jest możliwe pojąć tego bez pomocy Ducha Świętego.

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 6:44 pm

Ty go masz a ja ... też! :-D

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lip 07, 2018 7:30 pm

korba pisze:

Ty go masz a ja ... też! :-D

ale Ty masz ducha ( koniecznie z małej litery ;) ), a Ann78 mówi o Duchu Świętym, a to zasadnicza różnica.....

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 7:45 pm

Sorry, ale pisarze biblijny też pisali najpierw wszystko kapitalikami a potem wszystko z małej z powodu oszczędności papirusu i... jakoś argument Iskierki 'bierze w łeb' :-D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 9:12 pm

korba pisze:Sorry, ale pisarze biblijny też pisali najpierw wszystko kapitalikami a potem wszystko z małej z powodu oszczędności papirusu i... jakoś argument Iskierki 'bierze w łeb' :-D

W łeb bierze Twoja argumentacja, Korbo :lol:
Cytaty jakie podała Ann78 są powalające. Naprawdę dziwię się ją w obliczu czegoś takiego uparcie trwasz przy swojej (koniecznie w cudzysłowie) "racji".

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 9:49 pm

Gdyż z ze zwrotów biblijnych robicie zwykłe slogany, które raczej niewiele mówią.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”