Co oznacza "być w prawdzie"?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Co oznacza "być w prawdzie"?

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 6:54 am

korba pisze:Gdyż z ze zwrotów biblijnych robicie zwykłe slogany, które raczej niewiele mówią.

Ono mówią bardzo dużo Korbo. W zasadzie wyjaśniają wszystko w tej materii. Aby to zrozumieć trzeba to po prostu przeżyć. Ty też możesz tego doświadczyć i życzymy Tobie tego z całego serca. :)
Zwróć się bezpośrednio do Pana Jezusa. Żałuj szczerze za swoje grzechy i powierz Mu swoje życie. Dopiero wtedy możesz być w Nim, a On w Tobie. :)

korba

Postautor: korba » ndz lip 08, 2018 7:46 am

Zwróć się bezpośrednio do Pana Jezusa. Żałuj szczerze za swoje grzechy i powierz Mu swoje życie. Dopiero wtedy możesz być w Nim, a On w Tobie. :)

O! To kolejny slogan.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 2:58 pm

korba pisze:

O! To kolejny slogan.

Nazywaj to sobie jak chcesz. Jezus używał tych sloganów, więc Jego posłuchaj.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz lip 08, 2018 9:22 pm

korba pisze:
Nie jest możliwe pojąć tego bez pomocy Ducha Świętego.

Ty go masz a ja ... też! :-D

To nie jest temat do żartów. Nie wolno tego traktować lekko.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz lip 08, 2018 9:24 pm

korba pisze:

O! To kolejny slogan.

To nie slogan. To prostota i piękno Ewangelii. Dobroć Boga.

korba

Postautor: korba » wt lip 10, 2018 12:59 pm

Slogan. Epatuje się nim na prawo i lewo. Jak zauważyłem, ewangeliczni sprowadzają Biblię do dwóch, trzech haseł:
1. Musisz się narodzić na nowo
2. Bądź w Chrystusie, uwierz mu i oddaj.
3. Jestem zbawiony.

Reszta Biblii to tylko komplikuje im życie :-D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 10, 2018 1:58 pm

korba pisze:

Slogan. Epatuje się nim na prawo i lewo. Jak zauważyłem, ewangeliczni sprowadzają Biblię do dwóch, trzech haseł:
1. Musisz się narodzić na nowo
2. Bądź w Chrystusie, uwierz mu i oddaj.
3. Jestem zbawiony.

Reszta Biblii to tylko komplikuje im życie :-D

Życie sam sobie komplikujesz nazywając życiodajne słowa Pana Jezusa "sloganem" i rozmydlając prostotę Ewangelii.

korba

Postautor: korba » pt lip 13, 2018 12:05 pm

Datsun pisze:Życie sam sobie komplikujesz nazywając życiodajne słowa Pana Jezusa "sloganem" i rozmydlając prostotę Ewangelii.

Rozumiem, Datsun, że TAK MUSIAŁEŚ zareagować. Myślę, że nie powinieneś się spotkać z jakimś aplauzem.
Slogany są w modzie. Jednak nie to co modne, popularne, znane, chwytliwe, jest... prawdziwe.
Napiszę to bez względu na konsekwencję, ale... czytam/badam wielu byłych świadków J., ich przeciwników, dyskutantów na temat świadków i... na ogół rzecz sprowadza się do... haseł, sloganów, emocjonalnych uzewnętrznień, wręcz egzaltacji.
Najczęściej merytoryczna dyskusja utyka z... braku wiedzy.
Uważam, że zwykłe nauki Jezusa są 'spreparowane' jako hasła, które niewiele mówią innym. A gdy zadaje się głębsze pytania, to robi się mętlik i bajzel.
Jakoś ci, tak zwani 'nowozrodzeni' raczej mnie odstręczają niż przyciągają.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 13, 2018 6:06 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Życie sam sobie komplikujesz nazywając życiodajne słowa Pana Jezusa "sloganem" i rozmydlając prostotę Ewangelii.

Rozumiem, Datsun, że TAK MUSIAŁEŚ zareagować. Myślę, że nie powinieneś się spotkać z jakimś aplauzem.

Musiałem, owszem ale dlatego, że słowa Pana Jezusa nazywasz "sloganami". To smutne, Korbo... :(

korba pisze:Napiszę to bez względu na konsekwencję, ale... czytam/badam wielu byłych świadków J., ich przeciwników, dyskutantów na temat świadków i... na ogół rzecz sprowadza się do... haseł, sloganów, emocjonalnych uzewnętrznień, wręcz egzaltacji.

O jakich konsekwencjach mówisz? Przecież masz prawo się wypowiadać, Korbo. Ważne jest aby robić to, no wiesz..., grzecznie -a to Tobie nie zawsze się udaje. ;)

korba pisze:Najczęściej merytoryczna dyskusja utyka z... braku wiedzy.
Uważam, że zwykłe nauki Jezusa są 'spreparowane' jako hasła, które niewiele mówią innym. A gdy zadaje się głębsze pytania, to robi się mętlik i bajzel.
Jakoś ci, tak zwani 'nowozrodzeni' raczej mnie odstręczają niż przyciągają.

Nie wiem co konkretnie masz na myśli. Przecież tutaj na forum dyskutują ludzie, którzy dobrze znają Biblię. Na temat ludzi z którymi rozmawiasz w realu to ciężko mi się wypowiedzieć.
Piszesz, że wszędzie są te "slogany" o byciu w Chrystusie itd.

Korbo, nie szalej! :)
To powiedz gdzie słyszałeś takie słowa i to nie były slogany? Świadkowie przecież tak nie mówią. Nie ma nigdzie takich ludzi? Hmmm...? :shock:

korba

Postautor: korba » wt lip 17, 2018 10:17 am

Datsun pisze:Musiałem, owszem ale dlatego, że słowa Pana Jezusa nazywasz "sloganami". To smutne, Korbo... :(

Wybacz, ale komentowałem TWOJE i Anny78 slogany nie Jezusa. Nie kombinuj i nie przekręcaj.
Myślałby kto, że Ty NIC tylko jak Jezus mówisz i prawisz. Nic bardziej mylnego.
Używasz ZBITKI słów, które w Twoich ustach stały się pustym sloganem, a brzmi on mniej więcej tak:
Uwierz w Jezusa, oddaj się mu, powierz mu swoje życie na kolanach i bądź nowonarodzony.

Sorry, ale to brzmi na tym forum już jak hinduska mantra...
Pomijam, że wiele z tych słów nie ma poparcia ani w Biblii ani nie wpływa konkretnie na innych. To właśnie slogan.
Nie wiem co konkretnie masz na myśli. Przecież tutaj na forum dyskutują ludzie, którzy dobrze znają Biblię.

Wybacz, ale nawet nie staram się, abyś zrozumiał. Już kiedyś Tobie to na PW napisałem. To chyba nie możliwe.
Piszesz, że wszędzie są te "slogany" o byciu w Chrystusie itd.

Wszędzie się z nimi spotykam, u Zielonoświątkowców, u Ewangelicznych, charyzmatyków, itp.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”