Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Ew. Jana 3,3

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 9:34 pm

korba pisze:
Ann78 pisze:nie jest aniołem

Bo jest archaniołem.

Naprawdę? :shock: :)
A potrafisz to jakoś udowodnić, czy po prostu mamy Tobie uwierzyć na słowo? :)

Sadlor

Postautor: Sadlor » sob lip 07, 2018 10:20 pm

korba pisze:Przeszkadzasz tracąc wątek :-D
Anna78 powołała się na Hebrajczyków 1, że Jezus nie jest aniołem. Napisałem, że to chybiony argument, gdyż rozpatrujemy Jezusa jako archanioła a nie anioła. Hebrajczyków wspomina o aniołach.

Hebrajczyków 1 rzeczywiście używa słowa anioł, ale to pojęcie szersze i mieszczą się w nim też archanioły. Przeczytaj cały 1 rozdział bo naciągasz to okropnie, opisywanie Pana Jezusa jako Archanioła Michała to zwykłe bluźnierstwo i skoro zarzucasz Trynitarzom brak konsekwencji w interpretacji Biblii na modłe swojej nieprawidłowej doktryny to sam nie rób tego samego naciągając Pana Jezusa do bycia Archaniołem Michałem.

( Kol 2 : 18 ) "Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,"

Mamy oddawać hołd jednynie Bogu i Pomazańcowi Jego.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 6:49 am

korba pisze:Przeszkadzasz tracąc wątek :-D
Anna78 powołała się na Hebrajczyków 1, że Jezus nie jest aniołem. Napisałem, że to chybiony argument, gdyż rozpatrujemy Jezusa jako archanioła a nie anioła. Hebrajczyków wspomina o aniołach.
Poza tym... Datsun, trochę obiektywizmu. Ja w ogóle nie chcę abyś w cokolwiek mi wierzył. Przecież to ja, korba reaguję na zarzuty przeciwko świadkom J. Ani nie nawracam, ani nie zachęcam.
Sprawdzam logikę i sens argumentów i... lipa, panie dzieju, lipa.
Ann78 w tym nawet celuje... ;-)

Korbo, odwracasz kota ogonem.
Skoro coś twierdzisz to to jakoś uzasadnij. Nauka o Jezusie archaniele jest całkowicie wyssana z palca. Wierząc i broniąc tego pokazujesz, że przyjmujesz to "na wiarę", bo w Strażnicy tak napisali. Dobrze by było uruchomić jednak myślenie... :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 08, 2018 2:56 pm

korba pisze:Datsun, analizuje argumenty przeciwnej strony. Czytam np. Ann78 i uważam, że są pokraczne. Ann78 jakoś nie napiszesz: uruchom myślenie, co? :-D
Wiadomo o co chodzi!

Ann78 jak coś napisze to potrafi uzasadnić. W Twoim przypadku gdy Jezusa nazywasz archaniołem Michałem to cisza jak makiem zasiał. :lol:

Sadlor

Postautor: Sadlor » ndz lip 08, 2018 10:30 pm

Zaprzyjaźniona Siostra wysłała mi link prowadzący do źródła https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1984927

Pozwoliłem sobie na pobieżną analizę ww. tekstu i oto do czego doszedłem ciekaw jestem zdania innych w tej sprawie.

„WASZ KSIĄŻĘ”

Po pierwsze Michał jest wymieniony jako jeden z pierwszych książąt anielskich, skoro jest jednym z pierwszych to nie jest w sposób absolutny pierwszym.
Biblia mówi nam wielokrotnie o wyjątkowosci Pana Jezusa On nie jest jednym z... On jest pierwszy i nie ma z tym dyskusji.

MICHAŁ ‛POWSTAJE’

Jest tu w dość zawoalowany sposób wyciągnięty wniosek jakoby powstanie w czasach ostatecznych Archanioła Michała było równozancze z objęciem przez niego królowania, ale co jest ciekawe jest są odniesienia do Objawienia które wyjasnia nam to powstanie i nie ma ono nic z objęciem królestwa ale z powstaniem do służby. Daniel pisze o czasach ostatecznych a Objawienie nam je opisuje. nie ma co gmatwać.
( Obj 12 : 7 ) "I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,"

ARCHANIOŁ

Pierwsza nieścisłość to odniesienie do Judy 9 jest tam mowa niech cię Pan potępi a nie Jehowa z tego co wiem imię Boga nie występuje w NT.
Po drugie jest przekłamanie odnośnie ( 1 Tes 4 : 16 ) Gdyż sam Pan na okrzyk rozkazu, na głos władcy posłańcówa i trąby Bożej zstąpib z nieba; wtedy najpierw powstanąd ci, którzy umarli w Pomazańcuc,( przekład dosłowny ) przekład literacki "Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie," Pan Jezus nie odezwie sie głosem archanioła ale na głos archanioła zstąpi z nieba to duża różnica.
CIągnąc to dalej jeżeli w Judy 9 wiemy z Biblii że Bóg Ojciec przekazał wszelki sąd swojemu Synowi ten nad szatanem też tak więc słowo Pan z tego wersetu odnosi się do Pana Jezsusa a nie do Boga Ojca Jehowy.

WOJNA W NIEBIE

I tutaj następuje zaprzeczenie temu co było wczesniej wspomniane w sfałszowanym wersecie z Judy 9 bo albo sądu i zmiażdżenia głowy węża dokona Pan Jezus albo Jahwe, tak więc albo ŚJ wieżą w Trójcę albo coś naciągnęli.

Możnaby zapewne zrobić analizę tego tekstu o wiele dokładniej i wyłapać więcej nieścisłości, możliwe też że popełniłem błędy jednak uważam że sedno tej herezii zostało mniej więcej naświetlone.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: Datsun » wt lip 10, 2018 2:11 pm

korba pisze:Juda zacytował Zachariasza 3:2 ze ST:
Anioł Jahwe rzekł do Szatana: Niech cię Jahwe zgromi, Szatanie. Niech cię zgromi Jahwe, (Zach 3:2 KUL)

Coś się chyba Tobie Korbo pomieszało...
To nie Juda to powiedział ale Michał. Dostrzegasz różnicę?

korba pisze:Odpuść 'pobieżne' a zrób to jeszcze raz bardziej wnikliwie.

O...
Bardzo "wnikliwie" widzę ustosunkowałeś się do tego co napisał Sadlor.
Tego cytatu jaki podał Sadlor nie widziałeś, czy nie chciałeś widzieć?:

1 Tes. 4:16
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(BW)

Odblokuj się Korbo i zobacz, że Pan i archanioł to dwie różne osoby. I nie posługuj się PNŚ, bo ten tekst tak jak wiele innych zresztą został tam zwyczajnie sfałszowany.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 13, 2018 5:59 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Coś się chyba Tobie Korbo pomieszało...
To nie Juda to powiedział ale Michał. Dostrzegasz różnicę?

Chciałem napisać, że Juda zapisał.

Zatem to archanioł Michał cytował Zachariasza?

korba pisze:
Tego cytatu jaki podał Sadlor nie widziałeś, czy nie chciałeś widzieć?:

16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(BW)

Brzydko jedziesz z tym czy nie widziałem lub nie chciałem widzieć. Prymitywne odzywki, Datsun, nie zaniżaj poziomu dyskusji.

Skoro zignorowałeś całkowicie ten istotny dla tematu tekst to albo nie widziałeś albo nie chciałeś widzieć. Nic w tym komentarzu prymitywnego nie widzę. ;)

korba pisze:
Temat dość prosty do wyjaśnienia:

greckie przyimek εν może być tłumaczony jako: na a także: z.
Jako przykład z 'z':
A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z (εν) nieba, Syn Człowieczy (Jana 3:13).

Dziwnie byłoby przetłumaczyć, że Jezus zstąpił NA niebo ;-).

W interlinii jest tak:
"Gdyż sam Pan na rozkaz - wezwanie głos władcy zwiastunów i na trąbę Boga zejdzie - zstąpi z nieba i martwi w Pomazańcu powstaną - będą wzbudzeni najpierw"

Jak widać powyżej interlinia tłumaczy ten tekst jasno.

korba pisze:
Czy coś jeszcze przemawia za tym? Kontekst Biblii.
1 Tes 4:16 wskazuje, że na ów głos archanioła schodzi Pan i powstają umarli.
Koreluje to tekstem:
„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli. 26 Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie. 27 I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos 29 i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.
(Jana 5:25-29).

Umarli mają usłyszeć głos Jezusa aby powstać.

Koreluje również z tym tekstem:

Obj. 10:7
7. Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.
(BW)

W księdze Objawienia siódma- ostateczna trąba jest w ręku anioła, a nie Pana Jezusa.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 15, 2018 5:33 pm

korba pisze:
Koreluje również z tym tekstem:

Obj. 10:7
7. Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.
(BW)

W księdze Objawienia siódma- ostateczna trąba jest w ręku anioła, a nie Pana Jezusa.

Datsun, czytanie ze zrozumieniem...
1 Tesal 4:16 rozgranicza głos trąby od głosu archanioła. Głos i dźwięk trąby chyba się różnią, co?
I tak, owszem, w trąbę dmie anioł, ale głos wydaje archanioł, czyli, jak wierzą świadkowie J.- Jezus.

(BW)

W księdze Objawienia jest głos trąby Bożej (siódma trąba) co nie wyklucza się z tekstem listu do Tesaloniczan gdzie jest głos archanioła oraz trąby. Poza tym uzupełnić należy ten tekst kolejnym:
Obj. 11:15
15. I zatrąbił siódmy anioł; i odezwały się w niebie potężne głosy mówiące: Panowanie nad światem przypadło w udziale Panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków.
(BW)

A w ogóle Korbo to widzisz związek siódmej trąby z księgi Objawienia z trąbą ostateczną z listu do Tesaloniczan?

I co z moim pytaniem na które nie odpowiedziałeś?

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt lip 17, 2018 1:37 pm

Są przekłady, które oddają 1 Tes 4:16: Z głosem archanielskim...
Są to:
Jakub Wujek,
Gdańska,
Uwspółcześniona Biblia Gdańska,
Brzeska,
Szymon Budny,

Korbo, Twój upór, by Pana Jezusa zrównać z archaniołem jest zdumiewający. Nawet jeżeli takie tłumaczenie jest dopuszczalne, to wcale jeszcze nie dowodzi że Pan Jezus jest Archaniołem Michałem ;) Można powiedzieć: " wstaję do pracy z brzaskiem poranka", co nie znaczy że ja jestem słońcem...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 17, 2018 2:18 pm

Korbo, pytałem czy archanioł Michał cytował księgę Zachariasza.

Wróć do „Jezus Chrystus”