Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
korba

Re: Jezus Chrystus to archanioł Michał?

Postautor: korba » czw lip 12, 2018 2:55 pm

Datsun pisze:Coś się chyba Tobie Korbo pomieszało...
To nie Juda to powiedział ale Michał. Dostrzegasz różnicę?

Chciałem napisać, że Juda zapisał.
Tego cytatu jaki podał Sadlor nie widziałeś, czy nie chciałeś widzieć?:

1 Tes. 4:16
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(BW)

Brzydko jedziesz z tym czy nie widziałem lub nie chciałem widzieć. Prymitywne odzywki, Datsun, nie zaniżaj poziomu dyskusji.
Temat dość prosty do wyjaśnienia:

greckie przyimek εν może być tłumaczony jako: na a także: z.
Jako przykład z 'z':
A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z (εν) nieba, Syn Człowieczy (Jana 3:13).

Dziwnie byłoby przetłumaczyć, że Jezus zstąpił NA niebo ;-).

Są przekłady, które oddają 1 Tes 4:16: Z głosem archanielskim...
Są to:
Jakub Wujek,
Gdańska,
Uwspółcześniona Biblia Gdańska,
Brzeska,
Szymon Budny,

Obcojęzyczne:
20cNT,
ABC,
ABU,
ACV,
AKJV,
AMP,
ASV,
AUV,
BBE,
CEV,
Charles Thompson,
CJB,
CAB,
Coverdale,
CPDV,
CSB,
CVB,
Darby,
Diaglot,
Douay Rheims,
...i kilkadziesiąt innych.
Wychodzi na to, że angielskojęzyczne przekłady w zdecydowanej większości są za opcją: z głosem archanielskim.

Czy coś jeszcze przemawia za tym? Kontekst Biblii.
1 Tes 4:16 wskazuje, że na ów głos archanioła schodzi Pan i powstają umarli.
Koreluje to tekstem:
„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli. 26 Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie. 27 I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos 29 i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.
(Jana 5:25-29).

Umarli mają usłyszeć głos Jezusa aby powstać.

korba

Postautor: korba » pt lip 13, 2018 6:10 am

[20 „Oto ja posyłam przed tobą anioła, aby cię strzegł w drodze i zaprowadził cię na miejsce, które przygotowałem. 21 Miej się z jego powodu na baczności i bądź posłuszny jego głosowi. Nie zachowuj się wobec niego buntowniczo, bo on nie przebaczy waszego występku; gdyż w nim jest moje imię. 22 Ale jeśli będziesz bezwzględnie posłuszny jego głosowi i będziesz czynił wszystko, co powiem, to ja będę się odnosił wrogo do twoich nieprzyjaciół i nękał tych, którzy ciebie nękają. 23 Bo mój anioł pójdzie przed tobą (Wyjścia 23:20-23).

Co to za anioł, który miał w opiece naród Izraelski?

„A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu. (Dan 12:1).

I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus (1 Kor 10:4).

Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije (Jana 7:37).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 13, 2018 5:59 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Coś się chyba Tobie Korbo pomieszało...
To nie Juda to powiedział ale Michał. Dostrzegasz różnicę?

Chciałem napisać, że Juda zapisał.

Zatem to archanioł Michał cytował Zachariasza?

korba pisze:
Tego cytatu jaki podał Sadlor nie widziałeś, czy nie chciałeś widzieć?:

16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
(BW)

Brzydko jedziesz z tym czy nie widziałem lub nie chciałem widzieć. Prymitywne odzywki, Datsun, nie zaniżaj poziomu dyskusji.

Skoro zignorowałeś całkowicie ten istotny dla tematu tekst to albo nie widziałeś albo nie chciałeś widzieć. Nic w tym komentarzu prymitywnego nie widzę. ;)

korba pisze:
Temat dość prosty do wyjaśnienia:

greckie przyimek εν może być tłumaczony jako: na a także: z.
Jako przykład z 'z':
A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z (εν) nieba, Syn Człowieczy (Jana 3:13).

Dziwnie byłoby przetłumaczyć, że Jezus zstąpił NA niebo ;-).

W interlinii jest tak:
"Gdyż sam Pan na rozkaz - wezwanie głos władcy zwiastunów i na trąbę Boga zejdzie - zstąpi z nieba i martwi w Pomazańcu powstaną - będą wzbudzeni najpierw"

Jak widać powyżej interlinia tłumaczy ten tekst jasno.

korba pisze:
Czy coś jeszcze przemawia za tym? Kontekst Biblii.
1 Tes 4:16 wskazuje, że na ów głos archanioła schodzi Pan i powstają umarli.
Koreluje to tekstem:
„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli. 26 Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie. 27 I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos 29 i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.
(Jana 5:25-29).

Umarli mają usłyszeć głos Jezusa aby powstać.

Koreluje również z tym tekstem:

Obj. 10:7
7. Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.
(BW)

W księdze Objawienia siódma- ostateczna trąba jest w ręku anioła, a nie Pana Jezusa.

korba

Postautor: korba » ndz lip 15, 2018 9:01 am

Datsun pisze:W interlinii jest tak:
"Gdyż sam Pan na rozkaz - wezwanie głos władcy zwiastunów i na trąbę Boga zejdzie - zstąpi z nieba i martwi w Pomazańcu powstaną - będą wzbudzeni najpierw"

Jak widać powyżej interlinia tłumaczy ten tekst jasno.

Datsun, Interlinia, chyba zapominasz, też jest jakimś tłumaczeniem bardziej lub mniej poprawnym.
Bo widzisz... różnych Interlinii na świecie trochę jest i nie wszystkie oddają tekst tak samo. Pokaże kilka przykładów, jak inne Interlinie oddają 1 Tes 4:16
:
Interlinear Scriveners Textus Receptus 1894 (Basis of KJV AV translation)
For the Lord himself shall descend from heaven with a shout, with the voice of the archangel;
Tak samo oddają:
The Interlinear Literal Translation of The Greek New Testament G.R Berry;
NT gr-en interlin. Emphatic Diaglott - B.Wilson 1864 (ang.);
NT gr-en interlinear - AV 1894 (ang.).

Są dostępne w sieci. Tak więc nie jest to tak, że Interlinia załatwia sprawę ;-)

7. Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.
(BW)

W księdze Objawienia siódma- ostateczna trąba jest w ręku anioła, a nie Pana Jezusa.

Datsun, czytanie ze zrozumieniem...
1 Tesal 4:16 rozgranicza głos trąby od głosu archanioła. Głos i dźwięk trąby chyba się różnią, co?
I tak, owszem, w trąbę dmie anioł, ale głos wydaje archanioł, czyli, jak wierzą świadkowie J.- Jezus.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 15, 2018 5:33 pm

korba pisze:

(BW)

Datsun, czytanie ze zrozumieniem...
1 Tesal 4:16 rozgranicza głos trąby od głosu archanioła. Głos i dźwięk trąby chyba się różnią, co?
I tak, owszem, w trąbę dmie anioł, ale głos wydaje archanioł, czyli, jak wierzą świadkowie J.- Jezus.

(BW)

W księdze Objawienia jest głos trąby Bożej (siódma trąba) co nie wyklucza się z tekstem listu do Tesaloniczan gdzie jest głos archanioła oraz trąby. Poza tym uzupełnić należy ten tekst kolejnym:
Obj. 11:15
15. I zatrąbił siódmy anioł; i odezwały się w niebie potężne głosy mówiące: Panowanie nad światem przypadło w udziale Panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków.
(BW)

A w ogóle Korbo to widzisz związek siódmej trąby z księgi Objawienia z trąbą ostateczną z listu do Tesaloniczan?

I co z moim pytaniem na które nie odpowiedziałeś?

korba

Postautor: korba » wt lip 17, 2018 10:35 am

Datsun pisze:1 Tes. 4:16
(BW)

W księdze Objawienia jest głos trąby Bożej (siódma trąba) co nie wyklucza się z tekstem listu do Tesaloniczan gdzie jest głos archanioła oraz trąby. Poza tym uzupełnić należy ten tekst kolejnym:
Obj. 11:15
15. I zatrąbił siódmy anioł; i odezwały się w niebie potężne głosy mówiące: Panowanie nad światem przypadło w udziale Panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków.
(BW)

A w ogóle Korbo to widzisz związek siódmej trąby z księgi Objawienia z trąbą ostateczną z listu do Tesaloniczan?

A czy Ty Datsun, widzisz w ogóle to, że my nie rozmawiamy o dźwięku trąby, w którą dmie anioł, tylko o głosie archanioła?
Co z tego, że anioł trąbi. Nic to nie wnosi do tematu, przypomnę, czy Pan zstąpi NA głos czy Z głosem archanielskim.
Po co takie zamulanie? Celowo to robisz? Bo nie potrafisz rozgraniczyć trąby od głosu?

Ustalamy tożsamość Michała czy zmykasz z tematu?
I co z moim pytaniem na które nie odpowiedziałeś?

Na które? :roll:

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt lip 17, 2018 1:37 pm

Są przekłady, które oddają 1 Tes 4:16: Z głosem archanielskim...
Są to:
Jakub Wujek,
Gdańska,
Uwspółcześniona Biblia Gdańska,
Brzeska,
Szymon Budny,

Korbo, Twój upór, by Pana Jezusa zrównać z archaniołem jest zdumiewający. Nawet jeżeli takie tłumaczenie jest dopuszczalne, to wcale jeszcze nie dowodzi że Pan Jezus jest Archaniołem Michałem ;) Można powiedzieć: " wstaję do pracy z brzaskiem poranka", co nie znaczy że ja jestem słońcem...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt lip 17, 2018 2:18 pm

Korbo, pytałem czy archanioł Michał cytował księgę Zachariasza.

korba

Postautor: korba » śr lip 18, 2018 2:40 pm

Datsun pisze:Korbo, Twój upór, by Pana Jezusa zrównać z archaniołem jest zdumiewający. Nawet jeżeli takie tłumaczenie jest dopuszczalne, to wcale jeszcze nie dowodzi że Pan Jezus jest Archaniołem Michałem ;) Można powiedzieć: " wstaję do pracy z brzaskiem poranka", co nie znaczy że ja jestem słońcem...

No nie wiem kto i w czym tu się upiera ;-)
Nawet jeśli takie tłumaczenie jest dopuszczalne..., czyli teraz co? Twoje wcześniejsze argumenty były nic nie warte?
Można powiedzieć: " wstaję do pracy z brzaskiem poranka", co nie znaczy że ja jestem słońcem...

Po pierwsze, nikt nic nie mówi, że, jak w twoim przykładzie, Jezus jest głosem, tylko, że ma ten głos. Przykład nietrafiony.
Jednak można powiedzieć, że: 'Obudziłem się z lękiem, że dzisiaj będzie padać'.
Lęk jest mój a nie czyjś.
Tak jak w zwrocie: Zstąpi Pan z głosem archanielskim...
Widzisz, Datsun, zrobiłeś sobie sztuczne ograniczenie i jakoś nie jesteś wstanie tego pojąć. Bo najpierw założyłeś, że Jezus nie jest stworzeniem więc i aniołem też nie. Jeden błąd pociąga kilka innych za sobą.
Czy wierzysz, że nawet z czegoś/kogoś dobrego można zrobić fałszywy obraz?

korba

Postautor: korba » śr lip 18, 2018 2:46 pm

Datsun pisze:I co z moim pytaniem na które nie odpowiedziałeś?

Bo namieszałeś. Ten tekst był do Sadlora a nie do Ciebie. Co, znów wyciskanie kolanem? :roll:

Wróć do „Jezus Chrystus”