Zmieniasz Się?

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Sadlor

Zmieniasz Się?

Postautor: Sadlor » wt sie 07, 2018 1:39 pm

z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Zmieniasz Się?

Postautor: Datsun » wt sie 07, 2018 8:29 pm

Mocne i prawdziwe.
Dziękuję bracie Sadlorze za ten link. Każdy go powinien obejrzeć.

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 08, 2018 5:43 am

Sadlor pisze:https://www.youtube.com/watch?v=BqtoFM4f4Iw

a tu całość

https://www.youtube.com/watch?v=ayYizi9TZAQ

Datsun pisze:Mocne i prawdziwe.
Dziękuję bracie Sadlorze za ten link. Każdy go powinien obejrzeć.

Mocne.... brakuje jeszcze kija do bicia...

Nasunęły mi się pytania w związku z kazaniem - Czy to pastor ma czuwać nad moją duszą? Czy to On osądza, że ja/Ty tracisz miłość do Boga i Chrystusa? Na jakiej podstawie tak osądza? Czy lepiej zna moje serce i motywacje niż Bóg? Czy Duch Święty mówi pastorowi ( plotkuje na mój temat z pastorem), że ja/Ty zmieniasz się, czy raczej do mnie osobiście Duch Święty ma przemawiać, gdy czytam Boże Słowo? - ostatnio modne powiedzenie "Pan mi powiedział, że Ty...".
Same lamenty i posty? Ogólnie mówi o Ciele Chrystusa?
Kim zatem jest odrodzony chrześcijanin? Czy nieodrodzony jest częścią Ciała Chrystusa, czy jest tylko gościem w jakimś kościele - nie mylmy tego.

Skrajności są złe, zarówno sam kij, jak i sama marchewka, ale słuchając co niektórych pastorów, Ich "agresywny", "napastliwy", "oskarżycielski" głos, jakoś nie widzę w tym miłości i troski o mnie, nie wyobrażam sobie takiego tonu głosu u prawdziwego Pasterza jakim jest Pan Jezus Chrystus, który - " trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi...Mat.12:20

Ezechiel 34:4, 21 o złych pasterzach "...nawet silną rządziliście gwałtem i surowo"... wszystkie słabe odepchnęliście bokiem i plecami i odtrąciliście je swoimi rogami aż wypchnęliście je na zewnątrz".

Człowiek narodzony na nowo pokłada ufność w Panu, przed Nim wylewa swoją duszę, do Niego modli się w swojej komorze, w Nim ma też radość, bo Dziecko Boże ma mieć radość w swoim Zbawicielu, a nie tylko słuchać połajania od innych, każdy jest inny, ma inną psychikę i dlatego wierzę, że Bóg osobiście nas prowadzi i do nas przemawia swoim Ojcowskim głosem.
Fakt, że niektóre kazania mogą uśpić, ale niektóre wręcz zabić, szczególnie tych co dopiero "raczkują w wierze".

Słowo Boże ma moc ale też daje ukojenie, pokój, pobudza do miłości, człowiek w swoich "kazaniach" może co najwyżej wpadać w skrajności...

[/quote]

po angielsku, czy może ktoś tak w skrócie powiedzieć o czym jest to kazanie?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr sie 08, 2018 7:14 am

Iskierko!
Zgadzam się z Tobą!
Bóg mówi do nas: „Miłosierdzia chcę, a nie ofiary!”
Miłosierdzia. Milosci.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr sie 08, 2018 7:59 am

Teraz dopiero odsłuchałam przesłanie zamieszczone w linku. Pastor ma rację.
Zyjemy w czasach kosciola laodycejskiego, jesteśmy letni. Niegdyś gorący, teraz letni. To prawda.
Iskierko, pięknie napisałaś, i zgadzam się z Tobą, jednak ten pastor mówi prawdę. Potrzebujemy modlić się o przestudzeniu dla nas, aby być ciagle gorącymi dla Pana i walczącymi w modlitwie i w czynie o zgubionych.

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 08, 2018 8:51 am

Ann78 pisze:Teraz dopiero odsłuchałam przesłanie zamieszczone w linku. Pastor ma rację.
Zyjemy w czasach kosciola laodycejskiego, jesteśmy letni. Niegdyś gorący, teraz letni. To prawda.
Iskierko, pięknie napisałaś, i zgadzam się z Tobą, jednak ten pastor mówi prawdę. Potrzebujemy modlić się o przestudzeniu dla nas, aby być ciagle gorącymi dla Pana i walczącymi w modlitwie i w czynie o zgubionych.

Zgadzam się z Tobą Ann78. Być "gorącym dla Pana" różnie się w nas objawia. Jeden chodzi z Bogiem w cichości serca i przejawia uczynki miłosierdzia, drugi potrzebuje to "wykrzyknąć' na ambonie i wtedy "widzimy", ale Bóg zna serce.

Poza tym:

Iskierka pisze:każdy jest inny, ma inną psychikę i dlatego wierzę, że Bóg osobiście nas prowadzi i do nas przemawia swoim Ojcowskim głosem.
Fakt, że niektóre kazania mogą uśpić, ale niektóre wręcz zabić, szczególnie tych co dopiero "raczkują w wierze

Jeśli chrześcijanin nie będzie osobiście czytał i rozważał Słowa, a tylko karmił się tym co usłyszy w kościele raz w tygodniu, nie znajdzie w Bogu siły, gdyż do kościołów przychodzą zarówno ludzie odrodzeni jak i nie odrodzeni. Kazanie może być porywające, pouczające, jednak nie na długo ma moc nas zmienić. Ważne jest również to, z Kim "zadajemy się", bo człowiek ma wpływ na drugiego i albo przejawiamy zakon, legalizm albo podkreślamy łaskę.
Jak mi pokazało życie, każdy ma swój "priorytet" ;) .

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr sie 08, 2018 9:05 am

Tak. Masz rację, Iskierko.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 08, 2018 11:43 am

Widzę Iskierko, że nie podpasowały słowa brata Wilkersona. ;)
Ja się zgadzam ze wszystkim co powiedział. Kościół staje się letni i niestety coraz mniej ludzi odważna się powiedzieć to wprost do ludzi.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr sie 08, 2018 3:06 pm

Mi brat Wilkerson dosłownie "spadł z nieba", siecze mnie rózgą i zasmuca, ale tak "po Bożemu".

Mam tu jeszcze jedno krótkie, po Polsku, też bardzo treściwe, to jest szczególnie bliskie memu sercu bo traktuje o temacie nad którym rozmyślam od bardzo dawna.

https://www.youtube.com/watch?v=SRk11arO--U
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 08, 2018 7:20 pm

Datsun pisze:Widzę Iskierko, że nie podpasowały słowa brata Wilkersona. ;)
Ja się zgadzam ze wszystkim co powiedział. Kościół staje się letni i niestety coraz mniej ludzi odważna się powiedzieć to wprost do ludzi.

Odniosłam się tylko do pierwszej części, ale chyba niezbyt dokładnie czytałeś moje posty a już mnie oceniłeś. Piszę z telefonu bo jestem poza domem, więc nie będę się rozwodzić. Kościół staje się letni jak piszesz, ale kogo masz na myśli? Odwaga to powiedzieć konkretnie do danej osoby, której problem dotyczy,bo walić z ambony do wszystkich to chodzenie na skróty i przy okazji możemy być przyczyną zgorszenia słabych w wierze, tzw.maluczkich.
Pozdrawiam z Gdańska :)

Wróć do „Ciekawe filmy”