Ilu ludzi opuszcza "organizację"?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Codzienne badanie Pism - 19 08 2018 - korekta

Postautor: Datsun » śr sie 22, 2018 12:45 pm

korba pisze:
wręcz masowo opuszcza tę religię.

Masowo? :roll:
Datsun... litości...

Wystarczy użyć rozumu, Korbo...
Świadkowie Jehowy szczycą się i podają w publikacjach ile to tysięcy ludzi co roku "nawraca się" i przyjmuje u nich chrzest.
Nigdzie jednak nie podają ilu ludzi odchodzi. A wystarczy użyć zwykłego dodawania i odejmowania, poradzi z tym sobie nawet pierwszoklasista.
Tysiące ludzi przychodzi, a stan liczbowy wszystkich jest ciągle mniej więcej taki sam.
Są tylko dwie możliwości: masowo umierają z nieznanych powodów lub druga opcja, ta bardziej prawdopodobna: masowo odchodzą.
A może potrafisz to Korbo wytłumaczyć jakąś trzecią opcją? 8-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 22, 2018 8:35 pm

korba pisze:Datsun... na statystykach też się chyba nie znasz... na całym świecie w ostatnim roku przybyło 1,4% świadków J.
Daje to jakieś ok. 118 tysięcy rocznie. To mało???
Ponadto zauważ, że ok. 1% umarło. Iluś zostało wykluczonych.
To co... uważasz, że odeszło jakieś 'masowo' jakieś 300 tysięcy w skali roku???? :roll:

Owszem jest trzecia opcja. Kiedyś nastanie taki dzień, gdy świadkowie już nie będą NIKOGO pozyskiwać. Wtedy mocno trzymaj się fotela :-D

W statystykach nie podają ilu ludzi odchodzi ale każdy kto umie dodawać i odejmować bez problemu zobaczy, że odchodzi rocznie mniej więcej tylu co przychodzi. Jak nie wierzysz to poszukam danych, a najlepiej to sam sprawdź. Odchodzą masy ludzi, Korbo. Tylko, że tego nie dowiesz się wprost że Strażnicy. Wystarczy jednak przeanalizować dane, które sama podaje.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw sie 23, 2018 4:48 pm

korba pisze:
ak nie wierzysz to poszukam danych, a najlepiej to sam sprawdź. Odchodzą masy ludzi, Korbo.

Podaję Tobie statystyki a ty piszesz, poszukam albo sam poszukaj. To co zrobiłem post wyżej?
Nie chcesz zauważyć? Celowo?
Pokazałem, że rocznie przybywa ok. 118 tysięcy świadków. Gdzie ty tu widzisz te masowe odejścia i to tyle samo co przyjścia?

Podważasz, że z "organizacji" jest masowy odpływ i jako odpowiedź podajesz ilu ludzi przychodzi? :lol:

Podaj konkretne dane z liczbą jaki był stan rok wcześniej, ilu ludzi przyszło oraz jaki jest stan po ich przyjściu. Odejmując od stan końcowego liczbę tych, którzy przyszli i porównując ze stanem z roku poprzedniego będziesz wiedział ilu odeszło (oraz zmarło). Czy potrafisz to ogarnąć, bo mam wrażenie że chyba nie...? :?
Wiem, że dane ze Strażnicy celowo tego nie ułatwiają, bo nie podają ile osób w poszczególnym roku odeszło ale każdy rozumny człowiek umiejący dodawać i odejmować powinien sobie z tym poradzić. To jak będzie, Korbo? :)

falcao

Re: Ilu ludzi opuszcza "organizację"?

Postautor: falcao » wt sie 28, 2018 9:49 am

Datsun idioto podaj moze ile osób liczy twoja sekta ? 8 czy może 15 ? Przecież debile z sekt takich jak twoja jedynie co potrafią to tylko kłamać i wierzyć w debilstwa takie jak trójca czy wieczna dziewica maryjka , hahahahahaha, was trzeba jak chwasty wyrwac i spalić na stosie jak to robili wasi kumple z katolickiej sekty ! Dam ci dobra radę sekciarzu - zamknij się albo zacznij pisac prawde !

christianinroman

Postautor: christianinroman » wt sie 28, 2018 10:41 am

Falcao. Na pewno nie jesteś uczniem Jezusa Syna Bożego. Zioniesz nienawiścią dokładnie tak samo jak ojciec kłamstwa, morderca i zwodziciel - szatan diabeł. Mój Brat Datsun nie jest w sekcie, lecz jest Chrystusowy bo do Niego należ. Został przez Jezusa nabyty na Jego WŁASNOŚĆ jego świętą krwią przelaną na Golgocie. Należysz do grupy ludzi opisanych w Psalmie 1:1,4-6.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt sie 28, 2018 1:47 pm

falcao pisze:Datsun idioto podaj moze ile osób liczy twoja sekta ? 8 czy może 15 ? Przecież debile z sekt takich jak twoja jedynie co potrafią to tylko kłamać i wierzyć w debilstwa takie jak trójca czy wieczna dziewica maryjka , hahahahahaha, was trzeba jak chwasty wyrwac i spalić na stosie jak to robili wasi kumple z katolickiej sekty ! Dam ci dobra radę sekciarzu - zamknij się albo zacznij pisac prawde !

Proszę Administratora o usunięcie użytkownika Falcao.
Dziekuje.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 28, 2018 2:19 pm

Grzecznie prosiłem wcześniej aby forumowicz Falcao pisał kulturalnie. Najwyraźniej inaczej nie potrafi. Muszę niestety zbanować, bo co innego pozostało?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sie 29, 2018 12:30 pm

Brawo, Korbo przygotowałeś się jak widzę. Szkoda tylko, że w swojej "skrupulatności" nie podałeś danych ilu ludzi w każdym roku obchodziło z organizacji. Przypadek...? Raczej na ile dałeś się poznać na tym forum to celowo to zrobiłeś aby rozmydlić sprawę. Typowe.
Korbo, to proste...
Jak to prosto obliczyć podałem w poprzednim poście. To jak, staniesz na wysokości zadania? :) 8-)

Człowieku, to że jest statystyczny przyrost nie dowodzi, że ludzie tysiącami stamtąd nie odchodzą. Tysiące to nie są masy ludzi? Nieraz bywało, że dochodziły całe zbory lub np. połowa członków bo zrozumieli, że organizacja naucza niebiblijnych nauk. Wyssane z palca? Otwórz w końcu oczy, bo mam nieodparte wrażenie, że celowo rozmydlasz tę sprawę. Zresztą chyba nie tylko ja jeden.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr sie 29, 2018 10:32 pm

Jak podasz przykłady odejścia całego zboru lub połowy, to powiem, co o tym myślę. Kto wie, może i otworzę oczy.
Konkrety a nie pisanina na forum.

Puki co może ja podam: w latach 70 (prawdopodobnie po zawodzie 1975 roku) odszedł z organizacji niemalże cały, kilkudziesięcioosobowy zbór w Zabrzu. Teraz jest to zbór CHWZ, liczący ok. 300 członków. Przybyło tam ostatnio kilkanaście osób, byłych SJ i Badaczy. Będę tam za tydzień, to spróbuję dopytać szczegółów

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw sie 30, 2018 5:51 am

Ja podam szczegóły ile ludzi odchodzi z organizacji gdy wrócę z urlopu (przy okazji pozdrawiam wszystkich z Władysławowa :) ) Wystarczy jak już wspomniałem wcześniej zwyczajnie odjąć w danym roku liczbę tych co statystycznie przyszli i porównać z liczbą końcową z poprzedniego roku. Korba lawiruje i kombinuje jak może aby tych danych nie podać, a jak widać napracował się nieźle. :)
Ma te dane dosłownie pod nosem i zwyczajnie nie chce podać. Gdyby chciał to by przecież podał.

Co do odejścia dużej ilości członków z jednego zboru to oprócz tego co podał Ilyad to mniej więcej połowa członków odeszła ze zboru w Krośnie. (Sprawdź Korbo i jak sam napisałeś "otwórz oczy")
Brat Natan zna z pewnością wiele takich podobnych przykładów z kraju i zagranicy.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”