Biblijne spojrzenie na kłamstwo.

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Olaf

Re: Finanse Towarzystwa Straznica - Zdziwicie się w co inwestują

Postautor: Olaf » pt wrz 14, 2018 11:51 pm

Ilyad pisze:
A jak korba broni prawdy....

Kłamstwo to niezbyt dobra metoda na obronę prawdy drogi Bobo...

(Biblia Warszawska, 1Sm 16:1-5)
1. I rzekł Pan do Samuela: Dopókiż będziesz bolał nad Saulem, że Ja nim wzgardziłem, aby nie był królem nad Izraelem? Napełnij swój róg olejem i idź; posyłam cię do Isajego w Betlejem, albowiem upatrzyłem sobie króla między jego synami.
2. Samuel zaś rzekł: Jakże mogę pójść? Gdy usłyszy o tym Saul, zabije mnie! A Pan odrzekł: Weź z sobą jałówkę i mów, że przybyłeś złożyć ofiarę Panu.
3. Zaproś też Isajego na ucztę ofiarną, a Ja cię potem powiadomię, co masz dalej czynić. Namaścisz mi zaś tego, którego ci wskażę.
4. I uczynił Samuel, jak mu nakazał Pan: Poszedł do Betlejemu, a starsi miasta, wystraszeni, wyszli naprzeciw niego i rzekli: Czy twoje przyjście oznacza pokój?
5. On odrzekł: Pokój! Przyszedłem, aby złożyć ofiarę Panu. Poświęćcie się, aby móc pójść ze mną na ucztę ofiarną. Poświęcił też Isajego wraz z jego synami i zaprosił ich na ucztę ofiarną.

Samuelowi się udało, Bobo nie. Bywa rożnie... aż Panu się w końcu uda, lub odrzuci dokumentnie ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob wrz 15, 2018 7:02 am

Samuelowi się udało, Bobo nie. Bywa rożnie... aż Panu się w końcu uda, lub odrzuci dokumentnie ;)

Pomijasz Olafie ważny szczegół: ofiara została przez Samuela złożona. Bóg nie kazał mu kłamać, jedynie nie powiedzieć od razu całej prawdy. Korba kłamał że nie jest ŚJ. Widzisz różnicę ?

Olaf

Postautor: Olaf » ndz wrz 16, 2018 6:31 am

Ilyad pisze:
Olaf pisze:Samuelowi się udało, Bobo nie. Bywa rożnie... aż Panu się w końcu uda, lub odrzuci dokumentnie ;)

Pomijasz Olafie ważny szczegół: ofiara została przez Samuela złożona. Bóg nie kazał mu kłamać, jedynie nie powiedzieć od razu całej prawdy. Korba kłamał że nie jest ŚJ. Widzisz różnicę ?

Troszkę widzę to inaczej. Prawdziwym powodem odwiedzin Betlejem przez Samuela było to, że Bóg nakazał mu namaścić na króla jednego z synów Isajego. Samuel był znaną postacią i z pewnością jego wizyta tu czy tam mogła nastręczać pytanie o jej cel. A zatem owa ofiara była przykrywką dla celu, a nie celem i nawet jeśli ktoś coś by zobaczył, to miał to postrzegać, że celem jest przykrywka. Wiązało się to z tym, że informacja o rzeczywistym celu wizyty Samuela, gdyby dotarła do Saula, narażała życie Samuela.
Analogia będzie taka: Saul nie dowiedział się o sekrecie Samuela - Samuel przeżył. Sekret korby wyszedł na jaw - Datsun go "zabił".

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Biblijne spojrzenie na kłamstwo.

Postautor: tadeusz2904 » ndz wrz 16, 2018 7:36 am

Olaf pisze:
Ilyad pisze:
Olaf pisze:Samuelowi się udało, Bobo nie. Bywa rożnie... aż Panu się w końcu uda, lub odrzuci dokumentnie ;)

Troszkę widzę to inaczej. Prawdziwym powodem odwiedzin Betlejem przez Samuela było to, że Bóg nakazał mu namaścić na króla jednego z synów Isajego. Samuel był znaną postacią i z pewnością jego wizyta tu czy tam mogła nastręczać pytanie o jej cel. A zatem owa ofiara była przykrywką dla celu, a nie celem i nawet jeśli ktoś coś by zobaczył, to miał to postrzegać, że celem jest przykrywka. Wiązało się to z tym, że informacja o rzeczywistym celu wizyty Samuela, gdyby dotarła do Saula, narażała życie Samuela.
Analogia będzie taka: Saul nie dowiedział się o sekrecie Samuela - Samuel przeżył. Sekret korby wyszedł na jaw - Datsun go "zabił".

Te amin szukam lubika ale nie mogę znaleść.
Olafie powaliłeś mnie tą wykładnią sceny z Bibli.
Jak będę kiedyś powoływał rząd, będę Cię namawiał na premiera. 8-)
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 16, 2018 8:59 am

Olafie...
Chcesz na podstawie Biblii udowodnić, że można kłamać? :shock:
Powinieneś wiedzieć, że Korbę uprzedzałem i wielokrotnie prosiłem aby zmienił swój agresywny i napastliwy stosunek do forum i forumowiczów.
Ja "zabiłem" Korbę? :?
Czy aby nie przesadzasz z tymi metaforami? :)
On sam się "zabił", a kłamstwo tylko było przysłowiowym gwoździem do trumny.
Jeżeli na tym forum miałbym tolerować świadome okłamywanie forumowiczów w "szczytnym celu" i zasłaniać to jeszcze Biblią to szybciej je zamknę niż to zrobię.
Przypominam, że to jest forum chrześcijańskie, a punktem docelowym kłamców jest jezioro płonące ogniem i siarką (Obj.21:8).
Na Twoim miejscu Olafie zastanowiłbym się nad tym czy aby na pewno wziąłeś w obronę właściwą stronę. ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz wrz 16, 2018 10:27 am

Olafie. OK. Teraz rozumiem. Chodzi mi oto, że jeżeli Bożym Dzieciom wolno kłamać w szczytnym celu, wiedząc kto jest ojcem kłamstwa, to KTO W TAKIM RAZIE POWINIEN MÓWIĆ PRAWDĘ ?

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz wrz 16, 2018 10:42 am

Datsun pisze:Olafie...
Chcesz na podstawie Biblii udowodnić, że można kłamać? :shock:
Powinieneś wiedzieć, że Korbę uprzedzałem i wielokrotnie prosiłem aby zmienił swój agresywny i napastliwy stosunek do forum i forumowiczów.
Ja "zabiłem" Korbę? :?
Czy aby nie przesadzasz z tymi metaforami? :)
On sam się "zabił", a kłamstwo tylko było przysłowiowym gwoździem do trumny.
Jeżeli na tym forum miałbym tolerować świadome okłamywanie forumowiczów w "szczytnym celu" i zasłaniać to jeszcze Biblią to szybciej je zamknę niż to zrobię.
Przypominam, że to jest forum chrześcijańskie, a punktem docelowym kłamców jest jezioro płonące ogniem i siarką (Obj.21:8).
Na Twoim miejscu Olafie zastanowiłbym się nad tym czy aby na pewno wziąłeś w obronę właściwą stronę. ;)

ale ostro poleciałeś Datsun, ja się boję ;) ...co do Korby to z tą Jego agresywnością można polemizować, facet po prostu bronił tego w co wierzył, bolało Go, że we wszystkim co w organizacji co niektórzy upatrują zło, a jeśli teraz Olaf ma się bić w piersi bo nie wolno Mu wyrazić swojej opinii i zdania, toż to tak samo jak w organizacji ;) ......

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 16, 2018 1:39 pm

Iskierko, przecież nie zabroniłem mu wyrażać zdania. Trochę mnie tylko dziwi, że można szukać Biblijnych uzasadnień w tym, że można kłamać. Tak samo można udowodnić "Biblijnie", że można np. cudzołożyć, oszukiwać, kraść itp. Stary Testament bardzo często jest używany aby coś podobnego udowodnić.
Przypomniałem sobie np. jak kiedyś osoba podająca się za wierzącą udowadniała, że aby dwoje ludzi żyło i współżyło że sobą to nie muszą wcale wstępować w związek małżeński.
Pewne nauki Biblii są i powinny być oczywiste.

Olaf

Postautor: Olaf » ndz wrz 16, 2018 2:34 pm

Datsun, wydziel może temat. W tym akurat Grzegorz ma swoje 5 minut.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 16, 2018 4:47 pm

Olaf pisze:Datsun, wydziel może temat. W tym akurat Grzegorz ma swoje 5 minut.

Ok, wydzieliłem. Czekamy na Grzegorza.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”