Moc modlitwy

W tym miejscu możesz zaprosić do duchowej modlitwy innych uczestników forum i podać konkretny cel.
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Moc modlitwy

Postautor: tadeusz2904 » pt gru 14, 2018 6:45 pm

Iskierka pisze:
tadeusz2904 pisze:
Iskierka pisze:Psalm 121

1. Wznoszę swe oczy ku górom, skądże nadejdzie mi pomoc?
2. Pomoc moja od Jahwe, co stworzył niebo i ziemię.
3. On nie pozwoli zachwiać się twej nodze, ani się zdrzemnie Ten, który cię strzeże.
4. Oto nie zdrzemnie się ani nie zaśnie Ten, który czuwa nad Izraelem.
5. Jahwe cię strzeże, Jahwe twoim cieniem przy twym boku prawym.
6. Za dnia nie porazi cię słońce, ni księżyc wśród nocy.
7. Jahwe cię uchroni od zła wszelkiego, czuwa nad twoim życiem.
8. Jahwe będzie strzegł twego wyjścia i przyjścia, teraz i po wszystkie czasy.

Iskierko utul mą głowę bo już wreszcie nie wierze w ,,Jahwe".

ALE WIERZĘ BOGU WSZECHMOCNEMU JHWH.

Dopisałam z jakiego przekładu zacytowałam Psalm. Żeby nie zaśmiecać wątku, był już poruszony temat - "Tetragram JHWH". Jeśli dla Ciebie ma tak bardzo duże znaczenie wymawianie Imienia Bożego, to możesz o tym napisać, ale w innym wątku. Ogólnie wiemy, że nie wiadomo jak wymawiano to Imię Boże, najbardziej popularny zapis w Przekładach Biblii to Jahwe, ostatnio Pan, a przez Świadków Jehowy w formie - Jehowa.
W modlitwie chrześcijanie zwracają się do Boga - Ojcze.

Tetragram JHWH przeleciałem-prym wiedzie Agnieszka ,,znawca hebrejszczyzny"no nie bądźmy śmieszni,opiekunka dzieci,obowiązki rodzinne,chyba matka.
W zderzeniu z mnichami czy zespołami ludzi powołanych i opłacanych w tym temacie blado wypada.
Myślę że do celów literackich forma Jehowa jak najbardziej bo lepiej się sprzedaje jak JHWH.(patrz Słowacki,Mickiewicz-sama poezja).
Na kongresach Jehowa też przykuwa.

Słusznie zauważyłaś-ostatnie zdanie.
,,A ty,gdy się modlisz ,wejdź do swego pokoju, zamknij drzwi i módl się do swego Ojca,który jest w ukryciu, a twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda ci jawnie" Mt 6:6 UBG.
Widzimy tu 2*Ojciec.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz gru 16, 2018 11:12 pm

Psalm 146

1. Alleluja. Chwal, duszo moja, Pana!
2. Chwalić będę Pana, pókim żyw, śpiewać będę Bogu memu, dopóki żyć będę.
3. Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, który nie może pomóc!
4. Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego, w tymże dniu giną wszystkie zamysły jego.
5. Błogosławiony ten, którego pomocą jest Bóg Jakuba, którego nadzieja jest w Panu, Bogu jego.
6. On uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nim jest, dochowuje wierności na wieki.
7. Wymierza sprawiedliwość skrzywdzonym, daje chleb głodnym, Pan oswobadza więźniów.
8. Pan otwiera oczy ślepych, Pan podnosi zgnębionych, Pan kocha sprawiedliwych.
9. Pan strzeże przychodniów, sierotę i wdowę wspomaga, lecz drogę bezbożnych zatraca.
10. Pan jest królem na wieki, jest Bogiem twoim, Syjonie, po wszystkie pokolenia. Alleluja.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn gru 17, 2018 7:57 am

Iskierka pisze:Psalm 146

4. Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego, w tymże dniu giną wszystkie zamysły jego.
5. Błogosławiony ten, którego pomocą jest Bóg Jakuba, którego nadzieja jest w Panu, Bogu jego.
6. On uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nim jest, dochowuje wierności na wieki.
7. Wymierza sprawiedliwość skrzywdzonym, daje chleb głodnym, Pan oswobadza więźniów.
9. Pan strzeże przychodniów, sierotę i wdowę wspomaga, lecz drogę bezbożnych zatraca.
10. Pan jest królem na wieki, jest Bogiem twoim, Syjonie, po wszystkie pokolenia. Alleluja.

I znowu Iskierko piszesz Alleluja 2*. :(

W Pismach Hebrajskich słowo ,,Jah" pojawia się 50 razy-20 razy samodzielnie, a 24 jako część wezwania ,,Alleluja",które dosłownie znaczy ,,wysławiajcie Jah".

We,, Wnikliwe poznawanie pism" na stronie 864 tom 1 czytamy;
,,JAH. Poetycka, skrócona forma imienia Najwyższego Boga Jehowy (Wyj 15:1,2)."

Smutno mi, że tak piszesz bo ja przecież nie wierzę w Jehowę.
---- II---------- że w czasie końca (mam na myśli od I wieku ne) zamiast dokładnie trzymać się słów Najwyższego cały czas do Jego słowa się coś dodaje, przerabia,komentuje.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn gru 17, 2018 12:01 pm

tadeusz2904 pisze:
Iskierka pisze:Psalm 146

I znowu Iskierko piszesz Alleluja 2*. :(

W Pismach Hebrajskich słowo ,,Jah" pojawia się 50 razy-20 razy samodzielnie, a 24 jako część wezwania ,,Alleluja",które dosłownie znaczy ,,wysławiajcie Jah".

We,, Wnikliwe poznawanie pism" na stronie 864 tom 1 czytamy;
,,JAH. Poetycka, skrócona forma imienia Najwyższego Boga Jehowy (Wyj 15:1,2)."

Smutno mi, że tak piszesz bo ja przecież nie wierzę w Jehowę.
---- II---------- że w czasie końca (mam na myśli od I wieku ne) zamiast dokładnie trzymać się słów Najwyższego cały czas do Jego słowa się coś dodaje, przerabia,komentuje.

Tadeuszu, przestań się mnie czepiać. Nie jesteś jedynym Adresatem.
Psalm zacytowałam z Przekładu Biblii Warszawskiej, tak jak jest oddany, nie odejmuję, nie dodaję.
Ten wątek służy temu aby przypominać sobie wersety biblijne, które są dla nas ukojeniem, pociechą, wzbogacają nasze modlitwy do Boga i zachęcają do wychwalania Najwyższego, bo mamy za co.

Masz problem z Bożym Imieniem, otwórz swój wątek i tam wykazuj dlaczego wierzysz lub nie wierzysz, ja Ciebie nie zbawię. Jeśli jesteś biblistą, znawcą Pism, to też wykaż w innym wątku.
Oczywiście w PNś, zamiast słowa "Alleluja" jest "Wysławiajcie Jah", co znaczy w gruncie rzeczy to samo. Co Cię zatem świerzbi?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt gru 18, 2018 7:06 am

Iskierka pisze:
Tadeuszu, przestań się mnie czepiać. Nie jesteś jedynym Adresatem.
Psalm zacytowałam z Przekładu Biblii Warszawskiej, tak jak jest oddany, nie odejmuję, nie dodaję.
Ten wątek służy temu aby przypominać sobie wersety biblijne, które są dla nas ukojeniem, pociechą, wzbogacają nasze modlitwy do Boga i zachęcają do wychwalania Najwyższego, bo mamy za co.

Masz problem z Bożym Imieniem, otwórz swój wątek i tam wykazuj dlaczego wierzysz lub nie wierzysz, ja Ciebie nie zbawię. Jeśli jesteś biblistą, znawcą Pism, to też wykaż w innym wątku.
Oczywiście w PNś, zamiast słowa "Alleluja" jest "Wysławiajcie Jah", co znaczy w gruncie rzeczy to samo. Co Cię zatem świerzbi?

A kogo mam się czepiać Datsuna - jeszcze mi przyłoży, Roobo - czy go się czepiać czy nie on i tak zostanie taki sam.

Piszesz, że mnie nie zbawisz - aha- Pismo mówi co innego ,,Uwierz w Pana Jezusa Chrystusa,a będziesz zbawiony,ty i dom twój".Dz 16:31.Bw.

Jakbym był ,,uczonym w piśmie" to bym ładny i gładki, a tak muszę rąbać drzewko.

Nawet jak mię coś świerzbi, to emocji nie okazuję.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr gru 19, 2018 8:31 am

Przywołany został list powszechny sługi Bożego świętego Jakuba Apostoła.(założyciel wątku).

Nie bez znaczenia warty podkreślenia jest w.6 rdz.1.
,,Ale niech prosi z wiarą, nic nie wątpiąc: albowiem kto wątpi, jest podobny wałowi morskiemu który od wiatru pędzony i miotany bywa".Bw.

Ja staram się aby przy mojej modlitwie była jakaś osoba i nie ważne czy powie amen.
Np.zabrana do samochodu-gdzie ucieknie.

Pan Jezus modlił się z wiarą.
,,I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił: i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię".Bw.Łk.22:44.

Potrzeba wożenia drzewka (zobowiązania), w śnieżyce, gołoledzie zdezelowanym sprzętem przy skrzypiącym ciele (nie sprostał bym jakimś zdarzeniom na drodze), bardzo dużo utwierdziło mnie aby modlić się z wiarą.

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sty 02, 2019 11:41 am

Psalm 62: 2,3

„Jedynie w Bogu jest uciszenie duszy mojej, od Niego jest zbawienie moje. Tylko On jest opoką moją i zbawieniem moim, Twierdzą moją, przeto się nie zachwieję”

Psalm 111
1. Alleluja, z całego serca wysławiam Pana, w gronie prawych i w zgromadzeniu.
2.Wielkie są dzieła Pana, godne badania przez wszystkich, którzy je kochają.
3.Dzieło Jego jest okazałe i wspaniałe, a sprawiedliwość Jego trwa na wieki.
4.Pamiętnymi uczynił cuda swoje, łaskawy i litościwy jest Pan.
5.Daje pożywienie tym, którzy się go boją, na wieki pamięta o swoim przymierzu.
6.Ukazał ludowi swemu potęgę dzieł swoich, dając im dziedzictwo narodów.
7. Wierność i prawo są dziełami rąk Jego, wszystkie Jego nakazy są niezawodne.
8.Ustanowione na wieki wieków, pełnione w wierności i prawości.
9. Zesłał odkupienie ludowi swemu, ustanowił na wieki swoje przymierze, święte i straszne jest Imię Jego.
10. Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, wszyscy, którzy ją okazują, są sprawiedliwie mądrzy, Chwała Jego trwa na wieki. (BW)

Wróć do „Pokój modlitwy”