Czy organizacja Swiadkowie Jekowy to sekta?

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Iskierka

Re: Czy organizacja Swiadkowie Jekowy to sekta?

Postautor: Iskierka » ndz gru 16, 2018 9:45 pm

robbo1 pisze:Zainteresowałem się
w wieku 16 lat.
Mieszkałem wtedy poza domem w internacie,a moją mamę zaczęli odwiedzać "świadkowie".
Postanowiłem "rozprawić" się z nimi w rozmowie.
I tak założono ze mną studium.
Początkowo odbywało się ono wspólnie z moją siostrą.
Ponieważ jednak w przeciwieństwie do niej "prawdę przyjmowałem niepokornie",oddzielono nas z korzyścią dla obu stron.
Siostrze,która ze mną studiowała "dałem popalić".
Nic nie przyjąłem na wiarę,na zasadzie uznania autorytetu i wszystko przy tym.
Nigdy nie przejawiałem "łatwowierności" i nic się nie zmieniło.
Moje dzieci uczone są prawdy.
Przy czym wczoraj moja żona tłumaczyła naszej sześcioletniej córce,że o swoim wyznaniu,i czy przyjąc prawdę zadecyduje ona sama .
Nikt za nią
.
Swoją pierworodną.gdy miał też ok.6 lat,uczyłem,że jedni wierzą w stworzenie,inni nie,tylko np.w wielki wybuch,i wyrosłej na nim nauce modeli inflacyjnyjnych.
Nie zgadzam się,żebym ucząc swoje dzieci prawdy specjalnie je krzywdził,czy w ogóle krzywdził.
Tak jak i uczę prawdy o prawdzie.

Nie zarzucajcie mi nieznajomość ułomności organizacji.
Nic na tej ziemi nie jest już doskonałe.
I tak jak niedoskonali ludzie nie mogą stworzyć doskonałego małżeństwa.
Tak i organizację tworzą tak samo jak ja niedoskonali ludzie.

Nad opisy organizacji.
Jednego wyznania nad inne wybieram analizowanie nauk,czemu dałem wyraz w innym miejscu.

A zrównywanie ojca z synem jest niedorzeczne,według mojej opinie,i chętnie wysłucham,że nie mam racji,i jeszcze chętniej poczekam na tego udowodnienie

Pięknie napisane............aż trudno uwierzyć, że tak myśli aktywny i "poprawny politycznie" Świadek Jehowy. Piszesz, że Twoje dzieci "są uczone prawdy". Potem zaś piszesz, że uczysz Je "prawdy o prawdzie". Przyznaję, że nie rozumiem, o której prawdzie Ty mówisz? ;) .

Co do córki, to jak znam zwyczaje rodzinne i zborowe u Świadków Jehowy, dzieci są chłonne jak gąbka, przyjmują wszystko co Mamusia i Tatuś dziecku tłumaczą w "imieniu Boga" i potwierdzi to Wujek na zebraniu studium Strażnicy czy innym, które jest w tygodniu. Nasiąknięte tą "prawdą" z roku......, której do końca teraz nie pojmuje, dostaje od Mamusi niejako przyzwolenie, że jak dorośnie to sama zdecyduje czy przyjąć tamtą prawdę,bo może podobnie jak Ty w wieku 16 lat, da "popalić" innym i "rozprawi" się z tymi "światłami" co serwuje CK i otumania ludzi.
A czy to dziecko wie jakie będą konsekwencje? A taki jesteś pewny, że z radością pozwolisz dziecku odejść z organizacji, skoro sam wierzysz, że tylko tu jest jedyna prawda? Nie będziesz walczył o córkę, bojąc się, że zginie w Armagedonie? Kogo chcesz przechytrzyć?

robbo1

Postautor: robbo1 » śr gru 19, 2018 8:43 am

Nie wypominaj mi "niepoprawność polityczną".
Na tej i takiej nigdy mi nie zależało.
Co nie znaczy,że występuję przeciw "organizacji".
Nie jestem "świadkiem" organizacji,tylko stwórcy objawionego w natchnionym słowie.
Widzę,że stosujesz nasze wywody stosowane przeciw ,które na mnie nie działają.
Nie strach ma być powodem wiary,chociaż u wielu jest.
Pisał o tym Abraham Sieniawski.
A prawda o prawdzie dotyczy przejawiania "trzeźwego umysłu".
Takiego jak w przypadku małżeństwa.Niedoskonali ludzie nie stworzą idealnego małżeństwa.
Niedoskonali nie stworzą doskonałej społeczności,niezależnie od ich starań.
A starania wielu dostrzegam.
Wszyscy jesteśmy "niczym gąbka".T a wchłonie w siebie na równi smród i kwiatowy zapach.
Taka jest,jak i my tacy jesteśmy.
W tym przypadku pomocny jest krytycyzm,jak i samokrytycyzm.

robbo1

Postautor: robbo1 » śr gru 19, 2018 9:38 am

Odniosłem się do wywodu
NATANA.
Nic nie wykazał.
Oparł się na pewnej wypowiedzi,nawet tego nie sprawdzając.
Niestety.
Ja sprawdziłem.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”