Krzyż czy pal ?

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Sadlor

Re: Krzyż czy pal ?

Postautor: Sadlor » sob sie 11, 2018 6:01 pm

Dodam chyba już tylko jedną rzecz do tej dyskusji, nie mam zamiaru nikogo obrażać moimi wywodami i przemyśleniami, nie chodzi mi tez o to zeby kogoś rugać, chodź wiem, że niestety brak mi w wypowiedziach delikatności, patrzycie na to co piszę jak na rewolucję, partyzantkę, herezję. Wiem że to co wypisuje jest bardzo czesto niedoskonałe w formie wyrazu: prostackie, bezpośrednie.
Powiem szczerze że nie pisałbym takich rzeczy do np Katolików bo byłoby to bezcelowe, piszę do braci i sióstr, ludzi odrodzonych, kochających Słowo Boże, tak jak ja je kocham.
Czasem jak napiszę coś to sie zastanawiam, czytam to raz drugi, w międzyczasie pojawiają sie wpisy innych forumowiczów, czytam kolejny raz biorę Biblię, zastanawiam się czy skasować, znów czytam i nie moge tego zrobić.
Mogę wygładzić zmiękczyć, nie odpowiadać zaczepnie jak jak to zrobiełm do Ann78 i Iskierki "To weź Biblię do ręki i skomentuj..." oraz "Wiesz dlaczego?". Tak to było cielesne przyznaję i przepraszam, pisanie "kawałek drewna" pewnie też, za to też przepraszam. Pewnie przez to przesłanie jakie chciałem przekazać zostało źle zrozumiane.

Pozdrawiam Was pokojem Chrystusowym.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob sie 11, 2018 8:45 pm

Bracie Sadlorze. :) Nigdy bym nie pomyślał a tym bardziej powiedział, że Twoje posty są "prostackie". Piszesz jak myślisz i masz prawo do swojej opinii na każdy temat. Moim zdaniem jest dobrze chociaż prywatnie nie że wszystkim się z Tobą zgadzam, ale przecież nie o to nam tutaj chodzi. ;)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » ndz sie 12, 2018 7:29 am

Sadlor pisze:Dodam chyba już tylko jedną rzecz do tej dyskusji, nie mam zamiaru nikogo obrażać moimi wywodami i przemyśleniami, nie chodzi mi tez o to zeby kogoś rugać, chodź wiem, że niestety brak mi w wypowiedziach delikatności, patrzycie na to co piszę jak na rewolucję, partyzantkę, herezję. Wiem że to co wypisuje jest bardzo czesto niedoskonałe w formie wyrazu: prostackie, bezpośrednie.
Powiem szczerze że nie pisałbym takich rzeczy do np Katolików bo byłoby to bezcelowe, piszę do braci i sióstr, ludzi odrodzonych, kochających Słowo Boże, tak jak ja je kocham.
Czasem jak napiszę coś to sie zastanawiam, czytam to raz drugi, w międzyczasie pojawiają sie wpisy innych forumowiczów, czytam kolejny raz biorę Biblię, zastanawiam się czy skasować, znów czytam i nie moge tego zrobić.
Mogę wygładzić zmiękczyć, nie odpowiadać zaczepnie jak jak to zrobiełm do Ann78 i Iskierki "To weź Biblię do ręki i skomentuj..." oraz "Wiesz dlaczego?". Tak to było cielesne przyznaję i przepraszam, pisanie "kawałek drewna" pewnie też, za to też przepraszam. Pewnie przez to przesłanie jakie chciałem przekazać zostało źle zrozumiane.

Pozdrawiam Was pokojem Chrystusowym.

Choć nie miałeś zamiaru nikogo obrażać ale obraziłeś.
Znane zapewne jest Tobie ,,niech nad waszym zagniewaniem nie zachodzi słońce".
Więc jeszcze dziś idź do najbliższej cerkwi tam w przedsionku gdzie sprzedają świece spytaj o pielgrzymkę do Grabarki.
Możliwość podwiezienia autokarem do Wołomina skąd 2.5 dnia pieszo do celu.
A cha, zamówisz u znajomego stolarza drewniany krzyż stosownie do winy.
Jak dobrze podejdziesz zrobi od ręki (niedużo roboty).
Koledze z forum wzorem miłosiernego samarytanina zapewnię opiekę będę Cię pielęgnował do czasu zagojenia się nóg i ramion (mieszkam niedaleko).

http://www.prawoslawie.pl/o-parafia/og% ... e-grabarke

Co do Łukasza 14:27 " Kto nie niesie swego krzyża,...,nie może być moim uczniem.
https://www.youtube.com/watch?v=p_rfiVVN_XQ
No i trzeba mieć nadzieję że wszystko będzie jak dawniej.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn sie 13, 2018 4:38 am

Iść na pielgrzymkę do Grabarki? :shock:
Tadeuszu, na pewno dobrze przemyślałeś to co napisałeś? :?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn sie 13, 2018 6:56 am

Tak Datsunie.
Władze samorządowe spodziewają się rzeszy pielgrzymów.

Są nowe drogi,niektóre poszerzone, wszystkie odmalowane.

Pan Jezus również mówił " Szeroka bowiem jest brama i przestronna droga, ... ,a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą ".Mat.7:13.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn sie 13, 2018 11:39 am

tadeusz2904 pisze:Tak Datsunie.
Władze samorządowe spodziewają się rzeszy pielgrzymów.

Są nowe drogi,niektóre poszerzone, wszystkie odmalowane.

Pan Jezus również mówił " Szeroka bowiem jest brama i przestronna droga, ... ,a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą ".Mat.7:13.

Wyciąłeś :"która wiedzie na zatracenie".

falcao

Postautor: falcao » wt sie 14, 2018 5:02 pm

Na pewno nie krzyż. Słowo stauros zamieszczone w NT znaczyło "drzewo". Z czasem jak kościoły przyjmowały coraz więcej pogańskich wierzeń, stauros zmieniono na krzyż. Krzyż to tylko jeden z wielu pogańskich symboli jakie tkwią w kościołach nie mających nic wspólnego z tym co mówi do nas Jezus.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt sie 14, 2018 5:42 pm

falcao pisze:Na pewno nie krzyż. Słowo stauros zamieszczone w NT znaczyło "drzewo". Z czasem jak kościoły przyjmowały coraz więcej pogańskich wierzeń, stauros zmieniono na krzyż. Krzyż to tylko jeden z wielu pogańskich symboli jakie tkwią w kościołach nie mających nic wspólnego z tym co mówi do nas Jezus.

Wypchaj się falko, durnia z siebie robisz czy z kogoś.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt sie 14, 2018 8:40 pm

falcao pisze:Na pewno nie krzyż. Słowo stauros zamieszczone w NT znaczyło "drzewo". Z czasem jak kościoły przyjmowały coraz więcej pogańskich wierzeń, stauros zmieniono na krzyż. Krzyż to tylko jeden z wielu pogańskich symboli jakie tkwią w kościołach nie mających nic wspólnego z tym co mówi do nas Jezus.

Jezus mówił, że mamy nieść swój krzyż. Krzyż nie ma nic wspólnego z Jezusem? A skąd takie "na pewno" informacje?

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sie 15, 2018 7:44 am

Datsun pisze:

Jezus mówił, że mamy nieść swój krzyż. Krzyż nie ma nic wspólnego z Jezusem? A skąd takie "na pewno" informacje?

W nowym zrewidowanym przekładzie PNŚ, wszędzie jest już słowo "pal męki", tak więc wg przekładu tejże Biblii, Jezus nakazał nieść swój "pal męki". W słowniku na końcu tego przekładu nie ma słowa "krzyż", tak samo jak nie ma imienia Jezus, a tylko Jehowa i objaśnienie.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”