,,Szeregowi Świadkowie nie są ludem Bożym"

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Grzes55555

,,Szeregowi Świadkowie nie są ludem Bożym"

Postautor: Grzes55555 » wt lis 08, 2016 12:38 pm

Strażnica 15 listopada 2014

Strona 26, akapit 13

https://www.youtube.com/watch?v=uQtH8i30hSU

robbo1

Re: ,,Szeregowi Świadkowie nie są ludem Bożym"

Postautor: robbo1 » ndz cze 25, 2017 9:54 am

Tak jak w przeszłości żyjący na naszej planecie wszyscy ludzie poza izraelitami
[NIE BYLI JEGO LUDEM].

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt cze 30, 2017 6:50 am

Poza tym, w artykule nie pojawia się zwrot: szeregowy Świadek. Nie ma czegoś takiego.
Po prostu, ludzie, którzy przyłączają się do pomazańców stają się częścią ludu Bożego bez względu na nadzieję.

:shock:
A może przyłącza się do POMAZANCA - JEZUSA , a nie "pomazancow"? A kim że oni są?
13 Z poprzedniego artykułu dowiedzieliśmy się, że cudzoziemcy w starożytnym Izraelu mieli możliwość wielbić Jehowę w sposób cieszący się Jego uznaniem, ale musieli to robić wraz z ludem sprzymierzonym z Bogiem (1 Król. 8:41-43). Podobnie sytuacja wygląda obecnie. Osoby, które nie należą do duchowego Izraela, muszą przyłączyć się do ludu Bożego — „synów królestwa”, czyli namaszczonych duchem Świadków Jehowy.
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... o%C5%BCym/
Acha ! To czyli nie przylaczysz się do namaszczonych duchem sJ - pomazancow - nie jesteś ludem Bożym - czyż nie tak ? - bo przecież MUSISZ przyłączyć się.... - mus to mus :shock:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt cze 30, 2017 7:50 am

Korba napisał :
Dokładnie tak myślą świadkowie.

A Ty jak myślisz? :D ;-)

P.S. Poza tym , nie tylko sJ czytają taką treść - literatura rozpowszechniana jest ludziom na ulicy , od domu do domu i taki zainteresowany nabierze sobie do głowy takich - wg mnie bzdur i będzie myślał , że jak nie przyłączy się do dziadków z USA to nie może należeć do ludu Bożego.
Ck zamiast , że się tak wyrażę - promować Jezusa - zbliżać do Jezusa , promują samych siebie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt cze 30, 2017 9:19 am

korba pisze:Ja myślę, że świadkowie mają prawo tak myśleć :-)
Natomiast Jezusa promują, i to bardzo dużo.
Przynależność do zboru/ludu Bożego też należy promować.
Bzdurą jest nie należeć do zboru jak ty.

Dla Ciebie bzdurą dla mnie nie . Poza tym w zborach są rozni ludzie - więc przynalezec do ludzi?
Nie jestem niewolnica :-) Mogę natomiast był gościem tu i tam .
Uważam też, że Grześ w niczym nie skłamał gdyż taki "szeregowy" / zwykły sJ jak przestanie być posłuszny / podporządkowany tym "niezwykłym" / "nadzwyczajnym" / nadzwyczaj pysznym "pomazancom" przestają być ludem Bożym - na szczęście tylko dla / w oczach tych zarozumialcow.
Przynaleznec do kogoś takiego - przenigdy!

Korba jeszcze taka uwaga do Ciebie :-)
Najpierw kiedyś Twoje pouczenie mnie :-)
Agnieszka, po lewej stronie u góry twojego posta jest przycisk z rysuneczkiem ołówka/pisaka/długopisu.
Jak na niego klikniesz, możesz dopisywać do swojego postu co chcesz.
Nie myśl, że to 'zabawa' to raczej zwykła netykieta i dobry ton w Internecie na forach społecznościowych.
Teraz też już wysmażyłaś pięć postów. Jedno kliknięcie w ołówek to naprawdę tak wiele? Nie wierzę.

Dobrym tonem jest również pisanie zwrotów grzecznosciowych wielką literą :-) ;-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt cze 30, 2017 10:09 am

Korba napisał :
Jak błędnie interpretujesz ten artykuł świadczy zdanie w akapicie 16:

Są częścią ludu Bożego i razem z pomazańcami tworzą „jedną trzodę” pod przewodnictwem „wspaniałego pasterza”, Chrystusa Jezusa (odczytaj Jana 10:14-16).

Tak są częścią ludu Bożego - którym to ludem Bożym są wać panowie - "pomazancy" .
To jak puzzle w których brakuje części do ogniwa.
14 Napływ ludzi, którzy w obecnym czasie końca pragną oddawać cześć Jehowie razem z Jego ludem, .....
15 „Drugie owce” współpracują z Izraelem duchowym w dziele głoszenia dobrej nowiny o Królestwie (Marka 13:10). Są częścią ludu Bożego i razem z pomazańcami tworzą „jedną trzodę” pod przewodnictwem wspaniałego pasterza, Chrystusa Jezusa (odczytaj Jana 10:14-16).
Jak nie współpracujesz / przestajesz współpracować z Izraelem duchowym za który to uważają się Ci nadzwyczaj wyróżnieni :D - Ciekawe przez kogo ? :D , to co ? Czyim ludem wówczas jesteś?
Co to ma być? Monopol na drogę do Jezusa Pomazańca przez pośrednika jakim są / mianowali siebie "pomazancy" ? :shock:

P.S. Ciekawe dlaczego wydawcy napisali bez cudzysłowia - pomazańcami , natomiast w cudzysłowie - "wspaniałego pasterza" - czyżby Jezus Chrystus był tylko w cudzysłowie WSPANIAŁYM PASTERZEM?

Korba , zwróć zatem również uwagę na "dobry ton" wydawców!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt cze 30, 2017 12:25 pm

korba pisze:
Agnieszka pisze:Uważam też, że Grześ w niczym nie skłamał gdyż taki "szeregowy" / zwykły sJ jak przestanie być posłuszny / podporządkowany tym "niezwykłym" / "nadzwyczajnym" / nadzwyczaj pysznym "pomazancom" przestają być ludem Bożym - na szczęście tylko dla / w oczach tych zarozumialcow.

Nie czytasz chyba ze zrozumieniem.
Grześ źle zacytował Strażnicę. Każdy świadek jest członkiem ludu Bożego. Natomiast Grześ zasugerował, że nie.
Ty tutaj teraz piszesz o tym, gdy ktoś odchodzi od świadków, wtedy też przestaje być członkiem ludu Bożego, ale też nie jest "szeregowym świadkiem Jehowy".
Każdy 'szeregowy' świadek jest członkiem ludu Bożego. Inaczej nie wychodzi z lektury tego artykułu.
P.S. Ciekawe dlaczego wydawcy napisali bez cudzysłowia - pomazańcami , natomiast w cudzysłowie - "wspaniałego pasterza" - czyżby Jezus Chrystus był tylko w cudzysłowie WSPANIAŁYM PASTERZEM?

Zaczynam się obawiać o twoje zdrowie. Dlaczego czytelników forum masz za takich głupków? :-(
słowo pomazaniec nie było wyciągnięte z cytatu, natomiast "wspaniały pasterz" to cytat, dlatego w cudzysłowie.
:roll:

Zatroszcz się o zdrowie "pomazańców" którzy traktują innych - tych co nie zgadzają się z ich zmiennym światłem za nic - za głupków / odstępców i wszystko co złe i nie przypisuj mi tutaj traktowania forumowiczów!

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”