Pytania do chrztu

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Iskierka

Pytania do chrztu

Postautor: Iskierka » sob mar 04, 2017 1:15 pm

Pytania do chrztu

Dwa pytania do chrztu u świadków Jehowy – jakże zmienia się ich treść.

Wypowiedź z 2006 roku.

1.Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę?
2.Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?” (Strażnica Nr 7, 2006 s. 22).

Wypowiedź z 1974 roku

„Jeżeli podobnie czujesz pragnienie służenia Jehowie Bogu i gotów jesteś wziąć na siebie jarzmo Chrystusowe, to proponujemy ci rozważenie następujących dwóch pytań, które są zadawane wszystkim kandydatom do chrztu:

(1) Czy okazałeś skruchę z powodu swoich grzechów i odwróciłeś się od nich, stwierdziwszy wobec Jehowy Boga, że jesteś potępionym grzesznikiem, który potrzebuje zbawienia i czy uznałeś, że to zbawienie pochodzi od Niego, od Ojca, za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa?

(2) Czy na podstawie tej wiary w Boga i w Jego postanowienie co do zbawienia oddałeś siebie Bogu bez zastrzeżeń, aby odtąd spełniać Jego wolę, objawioną tobie przez Jezusa Chrystusa i przez Biblię dzięki oświecającej mocy ducha świętego?” (Strażnica Rok XCV [1974] Nr 15 s. 13).

Duch Święty był łączony z Biblią, a dziś z Organizacją.

Warto zauważyć, że tendencją jest zwrócenie uwagi na ważność organizacji świadków, a gdzie w tym wszystkim jest Bóg i Jego Słowo?

Skąd taka zmiana?

A co powiedział Pan Jezus?

Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. ( Ew. Mat. 28:19,20).

Nic tu nie ma mowy o organizacji. Ta formułka na chrzcie to nic innego, jak przyrzeczenie albo ślubowanie, że wstępujesz do organizacji, a słowo „Bożej organizacji” jest zwykłą manipulacją. Bóg nie ma organizacji. Świadkowie mylą to pojęcie dlatego, że Bóg jest Bogiem porządku, jest zorganizowany sam w sobie mówiąc naszym językiem, a to dwie różne rzeczy.
Pan Jezus uczył o Kościele czyli zgromadzeniu wiernych, o Ciele Chrystusowym, którego jest Głową. Chrześcijanie nowonarodzeni mogą być w różnych denominacjach.

Czy zatem chrzest w organizacji Świadków Jehowy jest ważny?

Awatar użytkownika
morwa

Re: Pytania do chrztu

Postautor: morwa » sob mar 04, 2017 2:37 pm

Ja odpowiadałam na pytania z wersji wcześniejszej... :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob mar 04, 2017 4:05 pm

morwa pisze:Ja odpowiadałam na pytania z wersji wcześniejszej... :)

Ja nie pamiętam, ale skoro brałam chrzest w lipcu 1980 r.... to chyba tak :) .
W każdym bądź razie były wtedy "konwencje" w lasach, do jeziora było ze trzy kilometry, tajne ścieżki, miałam po drodze "przygody", a gdy mnie zanurzano i pouczono aby zamknąć usta i oczy oraz zatkać nos, to zrobiłam na odwrót i o mało się nie "utopiłam" :lol:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob mar 04, 2017 5:46 pm

To się uśmiałem, Iskierko :lol:
:)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob mar 04, 2017 7:23 pm

Iskierko!

Nie znałam tej Twojej historii :D
Zawsze robisz wszystko na odwrót?!

A propos chrztu. Moim zdaniem, nie jest on biblijny, bo chrzci w organizację, a nie w Chrystusa.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn mar 06, 2017 9:30 am

korba pisze:
Iskierka pisze:Chrześcijanie nowonarodzeni mogą być w różnych denominacjach.

Więc czy u świadków też?

Jako nowonarodzeni dlugo tam miejsca nie zagrzeją, gdyż będzie ich razić, boleć i bardzo smucić fakt poniżania Pana Jezusa. Wczesniej, czy pózniej staną przed wyborem: albo słuchać Boga, albo ludzi.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 06, 2017 9:48 am

Też tak uważam. Niemniej jednak mogą być tam też osoby narodzone na nowo, które boją się lub z jakichś powodów nie chcą odejść i po prostu tam są i siedzą jak mysz pod miotłą. Boją się uczestniczyć w Pamiątce aby uniknąć reperkusji i po prostu gasną. Osoba narodzona na nowo zgasnąć może przecież w każdej innej religii nie tylko u świadków.

bernard

Postautor: bernard » pn mar 06, 2017 9:51 am

Wynikiem narodzenia na nowo , poza przemianą życia , jest naszą jedność z Chrystusem. To zaś w Organizacji jest praktycznie niemożliwe gdyż WTS nagminnie odwraca swoich wiernych od Syna Bożego.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn mar 06, 2017 9:53 am

Ann78 pisze:
korba pisze:
Iskierka pisze:Chrześcijanie nowonarodzeni mogą być w różnych denominacjach.

Więc czy u świadków też?

Jako nowonarodzeni dlugo tam miejsca nie zagrzeją, gdyż będzie ich razić, boleć i bardzo smucić fakt poniżania Pana Jezusa. Wczesniej, czy pózniej staną przed wyborem: albo słuchać Boga, albo ludzi.

To prawda, mowa nowonarodzonych zdradzi Ich i taka osoba będzie pod obserwacją. Wiele osób tego doznało, będąc jeszcze w organizacji o czym świadczą świadectwa. Organizacja bardzo strzeże tego aby ktoś nie miał samodzielnego myślenia. Poza tym już niedługo u świadków będzie święto Pamiątki, Ci co będą uczestniczyć ( nie mylić z obserwatorami), będą mieli rozmowę dlaczego spożywali emblematy.
Nawet to, że kogoś dotknie Boża Ewangelia i uzna Jezusa za Pana jest źle odbierane dzisiaj, bardziej postrzegane jako "odstępstwo".
Kto więc decyduje o tym czy jesteśmy narodzeni na nowo, Ciało Kierownicze świadków Jehowy czy potwierdza to Duch Święty? Nie wchodźmy więc w kompetencje Bożego Ducha, abyśmy nie byli osądzeni.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn mar 06, 2017 10:42 am

Datsun pisze:Też tak uważam. Niemniej jednak mogą być tam też osoby narodzone na nowo, które boją się lub z jakichś powodów nie chcą odejść i po prostu tam są i siedzą jak mysz pod miotłą. Boją się uczestniczyć w Pamiątce aby uniknąć reperkusji i po prostu gasną. Osoba narodzona na nowo zgasnąć może przecież w każdej innej religii nie tylko u świadków.

Człowiek narodzony na nowo ma siłę w swoim Zbawicielu. Nic sam z siebie nie uczyni. W miłości Bożej nie ma bojaźni, jak mówi 1Jana 4:18.
Bojaźń przed człowiekiem jest dla nas sidłem. " Pan jest ze mną nie lękam się, cóż może mi uczynić człowiek?"Ps. 118:6.
Czy warto oddać życie za "miskę soczewicy"? Czy mamy zaprzeć się Pana?

Świadectwa wielu osób pokazują, że z powodu Imienia Pana Jezusa, musieli opuścić dom, rodzinę, znajomych, tzw. "braci w wierze", którzy to "wykluczyli" Ich ze swego grona, myśląc że robią to dla Boga.

Czy to coś nowego? Przypomnijmy sobie wypowiedź Pana Jezusa "...będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego...."Mat.10:16-25.
Dalej jednak czytamy: "Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie. Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie? (Mat. 10:32,33).

Człowiek może milczeć i ukrywać się do czasu, niemniej gdy MIŁUJE BOGA, zachowa się tak jak Jeremiasz :"A gdy pomyślałem: Nie wspomnę o nim i już nie przemówię w jego imieniu, to stało się to w moim sercu jak ogień płonący, zamknięty w moich kościach. Mozoliłem się by go znieść, lecz nie zdołałem" Jer. 20:9.

...a strach ma wielkie oczy.....

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”