Pytania do chrztu

W tym miejscu można opisywać wszelkiego rodzaju spostrzeżenia związane z byciem Świadkiem Jehowy
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Pytania do chrztu

Postautor: tadeusz2904 » sob mar 17, 2018 7:34 pm

Nie mogę wyobrazić, żeby mój,twój brat zgrzeszył.
Może kiedyś tak było .
Teraz jest tak ażeby sprawować nad kimś władzę.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

GrzegorzS04

Re: Pytania do chrztu

Postautor: GrzegorzS04 » czw mar 22, 2018 4:45 pm

korba pisze:
Czy zgodzisz się, że te słowa Jezus powiedział NAJPIERW do zboru żydowskiego? Przecież jeszcze nie było zboru chrześcijańskiego.
Tak więc jak w zborze żydowskim wyglądała sprawa przedstawiana zborowi dobrze wiesz. Zajmowali się tym starsi, sąd itp. a nie wszyscy członkowie zboru Izraela.
Ta reguła została przeniesiona do zboru chrześcijańskiego.

Jezus zwraca się tutaj do swoich uczniów którzy stanowili przyszły zalążek zborów chrześcijańskich. W rozmowie daje zarys nowego (Chrystusowego) Prawa. Potwierdzają to dalsze wersety(kontekst)
(21) Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy? (22) Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy.

Czy tę zasadę też Jezus mówi do zboru żydowskiego i czy istniała ona wcześniej w zakonie?

Jezus wprowadzał STOPNIOWO w miejsce zakonu inne prawo:
Na przykład:
Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. A ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”

Ponadto wypowiedz ap. Pawła z 1 Koryntian 5 rozdział przeczą temu co twierdzisz!

Apostoł kieruje tam słowa do całego zboru korynckiego a nie jedynie do starszych czy 'sędziów'-

(4) Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański. (6) Nie macie się czym chlubić. Czy nie wiecie, że odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza? (7) Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus. (8) Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy. (9) Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; (10) ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. (11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie.

Gdyby usuwanie złych leżało jedynie w kompetencji wybrańców,to również jedynie ich dotyczył by nakaz,aby stronić od takich grzeszników.

Wróć do „Życie Świadka Jehowy”