Mt.5,12

W tym miejscu można omawiać i weryfikować na podstawie Pisma Świętego nauki Świadków Jehowy
pytanieodpowiedź

Mt.5,12

Postautor: pytanieodpowiedź » czw mar 16, 2017 9:20 am

Jak ŚJ tłumaczâ Mt.5,12:"Dopóki niebo i ziemia nie przeminâ,ani jedna jota ani jedna kreska nie zmieni sie w prawie"?Według ŚJ ziemia i niebo jeszcze nie przeminéły,wiéc powinni prawo starotestamentowe wypełniać w całości i w każdym szczególe.

Ilyad

Re: Mt.5,12

Postautor: Ilyad » czw mar 16, 2017 9:47 am

Według ŚJ ziemia i niebo jeszcze nie przeminéły,wiéc powinni prawo starotestamentowe wypełniać w całości i w każdym szczególe.

Niby dlaczego ? Prawo było dane Żydom i ich ciągle ono obowiązuje, dopóki trwa obecna "ziemia i niebo", czyli aż do czasu powrotu Mesjasza

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw mar 16, 2017 9:51 am

pytanieodpowiedź pisze:Jak ŚJ tłumaczâ Mt.5,12:"Dopóki niebo i ziemia nie przeminâ,ani jedna jota ani jedna kreska nie zmieni sie w prawie"?Według ŚJ ziemia i niebo jeszcze nie przeminéły,wiéc powinni prawo starotestamentowe wypełniać w całości i w każdym szczególe.

To Mat. werset 18...
Jezus wypowiadał się do Żydów, którzy myśleli, że Jezus przyszedł rozwiązać zakon.
Jezus im wytłumaczył, że przyszedł zakon wypełnić. Powiedział im, że ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko się stanie. To co o Jezusie mówiło prawo...
Jeśli Jezus nie zniósłby Prawa, to mężczyzna musiałby pojąć za żonę swoją bratową po śmierci brata, a gdy jest niepłodny i żyje, musiałby przynajmniej spłodzić mu z nią dzieci. Czy jest to dzisiaj praktykowane?
Prawo jest wiążące jedynie dla Żydów...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » czw mar 16, 2017 10:16 am

Chodzi oczywiście o Ewangelię Mateusza 5:18, jak pisała Morwa.

Sobór Jerozolimski (Dzieje Apostolskie, rozdz. 15) ustanowił minimalne wymagania względem ludzi nawracających się z pogan do Chrystusa: unikanie spożywania mięsa poświęconego bożkom podczas uczt bałwochwalczych, wystrzeganie się nierządu oraz zaprzestanie jedzenia mięsa z krwią i mięsa ze zwierząt uduszonych (czyli niewykrwawionych). Stoję na stanowisku, że wobec nawracających się z pogan zastosowano taryfę ulgową. Proszę zapoznać się ze zdaniem ortodoksyjnych Żydów na temat dwóch dróg zbawienia, bardziej wymagającej dla Żydów, i minimalnej dla pogan:

http://www.the614thcs.com/29.1056.0.0.1.0.phtml
http://www.the614thcs.com/29.1055.0.0.1.0.phtml

Polecam też uważną, modlitewną lekturę Listu do Galacjan.

robbo1

Postautor: robbo1 » sob gru 08, 2018 11:13 am

pytanieodpowiedź pisze:Jak ŚJ tłumaczâ Mt.5,12:"Dopóki niebo i ziemia nie przeminâ,ani jedna jota ani jedna kreska nie zmieni sie w prawie"?Według ŚJ ziemia i niebo jeszcze nie przeminéły,wiéc powinni prawo starotestamentowe wypełniać w całości i w każdym szczególe.

Już dawno nie czytałem podobnej niedorzeczności.
Nie wiem,czy w przeszłości nie.Niemniej od zawsze kiedy jestem w prawdzie ,nie uczymy,że powinniśmy "prawo starotestamentowe wypełniać w całości i w każdym szczególe".
Uczymy,że jako wierzący,nie podlegamy nawet "dziesięciorgu przykazań".
Tych zapisanych "palcem" stwórcy.
Uczymy,że nie odrzucamy wszystkich zawartych tam pouczeń,jak uczynili niektórzy.
Nie odrzucamy pierwszej części natchnionego słowa.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob gru 08, 2018 12:03 pm

robbo1 pisze:

Nie wiem,czy w przeszłości nie.Niemniej od zawsze kiedy jestem w prawdzie ,nie uczymy,że powinniśmy "prawo starotestamentowe wypełniać w całości i w każdym szczególe".
Uczymy,że nie odrzucamy wszystkich zawartych tam pouczeń,jak uczynili niektórzy.

Czy jest przykazanie, którego przestrzegacie?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob gru 08, 2018 1:06 pm

robbo1 pisze:

Nie wiem dlaczego forumowicz "pytanieodpowiedż" doszedł do takiego zrozumienia. Też byłam długoletnim świadkiem i całe Pismo uważam za natchnione, ale zgadzam się z wypowiedzią robbo1. To co w ST napisano,to cienie rzeczy przyszłych, bo rzeczywistością jest Chrystus (Kol.3,17) i to co napisano "dla naszego pouczenia napisano abyśmy z pism nadzieję mieli".

robbo1

Postautor: robbo1 » ndz gru 09, 2018 12:28 pm

W pełni słuszne uwagi "Iskierko".
Nad wszystko u wszystkich doceniam "zdrowy rozsądek".
Teraz to w pełni ukazałaś w trzeźwym osądzie niesłusznego względem nas zarzutu.
Niestety to pokazuje,że tacy jak "pytanieodpowiedź" mogliby zapoznać się nawet z poleconym przez was wywiadem.
Tam przynajmniej podano w kilku miejscach,co o nas to prawda,a co nie.

Wróć do „Nauki Świadków Jehowy”