Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

W tym dziale możemy wyrażać swoje spostrzeżenia na temat proroctw Biblii
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Datsun » wt cze 06, 2017 9:01 pm

Agnieszko, Marek po prostu interpretuje proroctwa księgi Daniela i lokalizuje je w teraźniejszych realiach. Wizję miał prorok Daniel, natomiast Marek po prostu tak to rozumie i chce się podzielić swoimi przekonaniami. To nie jest prorokowanie ale subiektywne zrozumienie.
Że wybuchnie trzecia wojna światowa to nawet świeccy ludzie nie mają wątpliwości. Nikt przecież nie musi się z tym zgadzać ale rozważyć na pewno nie zaszkodzi. Z okultyzmem nie widzę na razie żadnego związku. ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt cze 06, 2017 9:27 pm

Datsun pisze:Agnieszko, Marek po prostu interpretuje proroctwa księgi Daniela i lokalizuje je w teraźniejszych realiach. Wizję miał prorok Daniel, natomiast Marek po prostu tak to rozumie i chce się podzielić swoimi przekonaniami. To nie jest prorokowanie ale subiektywne zrozumienie.
Że wybuchnie trzecia wojna światowa to nawet świeccy ludzie nie mają wątpliwości. Nikt przecież nie musi się z tym zgadzać ale rozważyć na pewno nie zaszkodzi. Z okultyzmem nie widzę na razie żadnego związku. ;)

Wiesz Datsunie...... , tylko to Marek widzi wszędzie okultyzm :-)
Jeżeli będzie ewentualna trzecia wojna światowa , to skąd ta pewność , że zapoczatkuje ona Dzień Pański a potem 70 - 80 lat i Armagedon ( w międzyczasie jeszcze i IV wojna światowa )? Takie subiektywne zrozumienia miało też ciało kierownicze :D i dzieliło się swoimi przekonaniami w swoich publikacjach :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 07, 2017 4:23 am

Agnieszka pisze:Wiesz Datsunie...... , tylko to Marek widzi wszędzie okultyzm :-)

Moim zdaniem przesadza.

Agnieszka pisze:Jeżeli będzie ewentualna trzecia wojna światowa , to skąd ta pewność , że zapoczatkuje ona Dzień Pański a potem 70 - 80 lat i Armagedon ( w międzyczasie jeszcze i IV wojna światowa )?

Marek głęboko jak widać w to wierzy. :)

Agnieszka pisze:Takie subiektywne zrozumienia miało też ciało kierownicze :D i dzieliło się swoimi przekonaniami w swoich publikacjach :)

Różnica jest jednak duża. Towarzystwo Strażnica nazywa siebie "kanałem łączności z Bogiem", a Marek nic takiego o sobie nie napisał. Proroctwa trzeba badać i rozważać różne opcje. Sama księga Daniela o tym wspomina i do tego wręcz zachęca. ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 4:54 am

Proroctwa trzeba badać i rozważać różne opcje. Sama księga Daniela o tym wspomina i do tego wręcz zachęca. ;)

Biblia też zachęca aby nic do niej nie dodawać - ja nic nie przeczytałam o III i IV wojnie światowej , o tym że Bóg posługuje się panem Trumlem itp. Biblia też mówi aby strzec się takich proroków. Adwentysci też prorokowali i nie słyszałam aby oglaszali się kanałem łączności :-)
Niektórych kręcą takie - zgaduj zgadula co będzie...... :-)

P.S. Kanał łączności jest przecież :D - między panem Trumpem a Bogiem który się nim posługuje :D
Tylko skąd Marek to wie ? :lol:

Wybór Macrona wskazuję, że Bóg chce szybkiego rozpadu UE.
Bóg czuwa i kontroluje wydarzenia na świecie aby spełniły się Jego zapowiedzi. (por. Jer 1:12)

A może całym arsenalem politycznym posługuje się Bóg?
Skąd takie Marka domniemania ? :shock:
Ja wiem tylko , że Bóg chce pokoju nie wojny , bo jest Bogiem miłości / pokoju , nie wojny.
Bóg chce rozpadu UE - jak pisze Marek .
Skąd Marek to wie - Bóg mu to objawił czy jak ? :shock:

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr cze 07, 2017 6:48 am

skąd ta pewność , że zapoczatkuje ona Dzień Pański a potem 70 - 80 lat i Armagedon ( w międzyczasie jeszcze i IV wojna światowa )? Takie subiektywne zrozumienia miało też ciało kierownicze :D i dzieliło się swoimi przekonaniami w swoich publikacjach :)

Mimo że diametralnie się z Markiem różnimy postrzeganiem różnych kwestii, stanę jednak w jego obronie. WTS i owszem dzieliło się , jak piszesz swoimi "przekonaniami", jednak twierdziło też że jest "kanałem łączności z Bogiem", poza tym wkładało w usta Boga, słowa, których nie wypowiedział, np." obietnica SAMEGO STWÓRCY" o pokoleniu 1914 roku. Marek dzieli się swoimi przekonaniami, ale nigdzie nie napisał że swoje interpretacje i informacje otrzymał od Boga ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 7:09 am

W czyje zatem usta Marek wkłada te wykladnie pisząc : "To nie są moje wizje".
Więc pytam się samego Marka - nie rzeczników Marka :-)
Czyje są to wizje o III i IV wojnie światowej i że po nich będzie Armagedon - nie przeminie pokolenie 70 - 80 lat ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 8:46 am

Proroctwa trzeba badać i rozważać różne opcje. Sama księga Daniela o tym wspomina i do tego wręcz zachęca. ;)

Datsunie Biblia też mówi w 2 liście Piotra 1 : 20 : To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.
Wrozbici to również przepowiadacze przyszłości - a Biblia przed takimi ostrzega a nie zachęca do zabawy i wyliczanek , zgadywania itp.
Marek "wizjoner" ;-) napisał natomiast , że jest pewny tego co pisze - ceni się chłopak :lol: ;-)
Tylko warto postawić pytanie jak ocenia takie osoby Bóg w swoim Słowie?

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr cze 07, 2017 3:36 pm

Agnieszka pisze:W czyje zatem usta Marek wkłada te wykladnie pisząc : "To nie są moje wizje".
Więc pytam się samego Marka - nie rzeczników Marka :-)
Czyje są to wizje o III i IV wojnie światowej i że po nich będzie Armagedon - nie przeminie pokolenie 70 - 80 lat ?

Czy widzisz różnicę między "prorokowaniem" a dzieleniem się wnioskami z lektury proroctw?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 07, 2017 3:59 pm

Czy widzisz różnicę między "prorokowaniem" a dzieleniem się wnioskami z lektury proroctw?

Najpierw definicja prorokowania : http://sjp.pwn.pl/slowniki/prorokowanie.html
I tu m.in. czytamy : przewidywać na jakiejś podstawie przyszłe wypadki
Wnioski z lektury powiadasz :shock:
To Marek jest pewien wydarzeń o których pisał a co na to Jezus?
Ciało kierownicze też pewnie dzieliło się wnioskami z lektury proroctw ?
Co Biblia mowi na ten temat ?
Kilka wersetów :
Powtórzonego Prawa 18 : 9 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 
Jeremiasza 27 : 9 : Wy natomiast nie słuchajcie waszych proroków, waszych wróżbitów, waszych mających senne marzenia, waszych przepowiadaczy ze znaków ani waszych czarowników,....
Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie. 9 Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pan -Jreremiasza 29 : 8–9

I jeszcze do Marka odbijam piłeczkę - wersety które sam przytaczal:
Umiłowani nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.(1J 4,1)

Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków (2 Kor 11,14)

Lekarstwem na pokusę poznania przyszłości jest jedynie modlitwa o rozpoznanie woli Boga w życiu. W trudnych chwilach nie szukajmy pomocy we wróżbach, przepowiednIkach i przepowiedniach których nie ma w Biblii ale kierujmy się raczej słowami Psalmu 37: 3 ,5 :  Miej ufność w Panu i postępuj dobrze, mieszkaj w ziemi i zachowaj wierność.  Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał 

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr cze 07, 2017 6:40 pm

Agnieszka pisze:

Datsunie Biblia też mówi w 2 liście Piotra 1 : 20 : To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.

Rozmawiamy o księdze Daniela i jej proroctwach. Przecież w tej księdze odnośnie tych proroctw jest tak napisane:
Dan. 12:4
4. Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
(BW)

Skoro dopiero w czasach ostatecznych poznanie tych proroctw miało dopiero wzrosnąć to chyba cytat z listu Piotra tego się nie tyczy, prawda?

Agnieszka pisze:Wrozbici to również przepowiadacze przyszłości - a Biblia przed takimi ostrzega a nie zachęca do zabawy i wyliczanek , zgadywania itp.
Marek "wizjoner" ;-) napisał natomiast , że jest pewny tego co pisze - ceni się chłopak :lol: ;-)
Tylko warto postawić pytanie jak ocenia takie osoby Bóg w swoim Słowie?

Agnieszko, trochę dziwi mnie Twoje nastawienie do Marka. On przecież ani nie prorokuje ani nie uważa się za proroka. Każdy ma prawo do rozważania proroctw biblijnych. Mnie osobiście to bardzo cieszy, że są tacy ludzie, którzy starają się głębiej wnikać, a nie tylko mleko i mleko... :)

Wróć do „Proroctwa”